Śpiwór turystyczny Hannah Scout 120 Wide (195 cm) - anthracite/dark shadow

288,79 zł 379,99 zł
24% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 150 zł 5,99 zł - nie dotyczy -
> 150 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 18,99 zł

Śpiwór turystyczny Hannah Scout 120 Wide (195 cm) to model dla miłośników biwaków, którzy chcą się cieszyć nieco większą swobodą podczas nocy spędzanych pod namiotem. Jednocześnie zastosowana tutaj konstrukcja oraz syntetyczna ocieplina obniżają wagę całości, co pozwoli na łatwy transport tego modelu. Śpiwór przeznaczony jest dla turystów o maksymalnym wzroście do 195 cm.

Kiedy wybierasz się na biwak to zabierasz wyłącznie funkcjonalny ekwipunek, który podniesie komfort oraz wygodę czasu spędzanego w terenie. Dlatego warto zaufać projektantom Hannah, którzy zastosowali w tym modelu syntetyczną ocieplinę Micro-tec Ultra. O wiele lepiej znosi ona wilgotne warunki biwaków ograniczając ryzyko zbijania się.

Zastosowana w śpiworze turystycznym Hannah Scout 120 ocieplina to syntetyczne wypełnienie Micro-tec Ultra. Używane jest od wielu sezonów w większości modeli firmy Hannah oferując bardzo dobre właściwości termiczne przy stosunkowo niskiej masie własnej. Składają się na nią poliestrowe mikrowłókna które gromadzą nagrzane powietrze i tworzą tym samym barierę dla szybkiej ucieczki rozgrzanego powietrza. Świetnie spisuje się również w nieco bardziej wilgotnych warunkach, dzięki czemu śpiwór zapewni komfort również w czasie wiosennych mgieł. Całość jest lekka i poddaje się kompresji, dzięki czemu na czas transportu mieści się w niedużym pokrowcu. W modelu tym zastosowano dwubiegowy zamek. Pozwala on na szybki dostęp do śpiwora, a także zapewnia wentylację w czasie najcieplejszych, letnich nocy. Zamek wyposażono w patkę zmniejszającą ryzyko przycięcia materiału podczas jego zasuwania.

Śpiwór turystyczny Hannah Scout 120 Wide wykonano z zewnątrz z lekkiego i mocnego nylonu. Wnętrze wykończono przyjemnym w dotyku poliestrem, którzy zapewnia wysoki komfort użytkowania. Dobrze dopasowany do głowy kaptur świetnie chroni ja przed wychłodzeniem w niskich temperaturach. Dodatkowo śpiwór posiada kołnierz termiczny, który znacząco zmniejsza ucieczkę ciepła z wnętrza śpiwora. Do śpiwora Hannah Scout 120 Wide załączono niezwykle praktyczny worek kompresyjny pozwalający na jego wygodny transport. Dopełnieniem pełnej funkcjonalności śpiwora Hannah są pętelki do jego zawieszenia, a także wewnętrzna kieszonka na drobiazgi.

Śpiwór turystyczny Hannah Scout 120 Wide to lekki techniczny model trekkingowy o lekko poszerzonym kroju, który zapewni dodatkowy komfort w trakcie snu.

Hannah Scout 120 Wide najważniejsze cechy:
 • Zapewniająca świetną izolację, lekka ocieplina syntetyczna Micro-tec Ultra;
 • Lekko poszerzony kształt mumii (Wide Fit) zapewniający dodatkowy komfort;
 • Patka na rzep, zabezpieczająca suwak przed rozpinaniem;
 • Lekki, łatwy do spakowania materiał zewnętrzny;
 • Listwa ocieplająca i zakrywająca suwak;
 • Kołnierz ocieplający ze ściągaczem;
 • Pętelki do zawieszenia;
 • Załączony worek kompresyjny idealny do transportu śpiwora;
Wymiary po rozłożeniu:ok. 230 x 85 x 70 cm;

Śpiwór przeznaczony dla turysty o maksymalnym wzroście do 195 cm.

Zakres temperatur (testowany zgodnie z EN 13537):

Temp. max Temp. komfortu Temp. limitu Temp. minimalna
19°C +9°C 5°C -9°C

Zakresy temperatur wg normy EN 13537

Odnoszą się one do standardowego mężczyzny i standardowej kobiety po średnim wysiłku. Uwaga! Czasami może się zdarzyć, że odczucie zimna będzie inne u różnych osób. Na sposób odczuwania zimna mają też wpływ takie czynniki jak: zmęczenie, głód, złe samopoczucie, wcześniejsze wychłodzenie, wiek, metabolizm, grubość tkanki tłuszczowej itp.
 • Górna granica komfortu (T max) - temperatura, w jakiej "standardowy mężczyzna" nie poci się, a nadmierna temperatura nie zakłóca jego snu.
 • Komfort (T comf) - temperatura, w jakiej człowiek znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Wartość ta odnosi się do "standardowej", najedzonej kobiety, po średnim wysiłku. Tym parametrem powinny kierować się kobiety wybierając śpiwór.
 • Temperatura graniczna (T lim) - najniższa temperatura, w jakiej "standardowy mężczyzna" może spać komfortowo. Tym parametrem powinni kierować się mężczyźni wybierając śpiwór.
 • Temperatura ekstremalna (T min) - przekroczenie tej wartości powoduje ryzyko hipotermii i oznacza warunki, w których można przetrwać najwyżej sześć godzin (parametr oparty na odczuciach "przeciętnej kobiety"). Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Micro-tec Ultra to ocieplina składająca się z poliestrowych, szybkoschnących włókien, które zapewniają długotrwałą izolację cieplną nawet przy wysokiej wilgotności. Wynalezione specjalnie do użytkowania w ekstremalnych warunkach, gdzie wymagana jest połączenie wyjątkowej lekkości oraz bardzo dobrych właściwości izolacyjnych.
Specyfikacja techniczna:
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Materiał wew. 290T Micro Poliester
Wymiary pakunku ok. 32 x ø18 cm
Materiał zew. 40D 290T Nylon R/S WR
Na wzrost do ok. 195 cm
Test EN 13537 V
Zakres temperatur +19°C/+9°C/+5°C/-9°C
Wypełnienie Micro-tec Ultra 1 x 120 g
Waga wypełnienia ---
Waga całkowita ok. 1255 g wraz z pokrowcem

Śpiwór turystyczny Hannah Scout 120 Wide (195 cm) - anthracite/dark shadow - opinie klientów

0.0
0 opinie