Śpiwór turystyczny Deuter Orbit +5°C (185 cm) - granite/steel

286,99 zł 409,99 zł
30% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 150 zł 5,99 zł - nie dotyczy -
> 150 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 18,99 zł

Śpiwór turystyczny Deuter Orbit +5°C to idealna propozycja, gdy wybierasz się w teren śpiąc pod namiotem lub w schronisku. Ta wygodna konstrukcja odpowiada za niezbędną termiką, co chroni przed stratą ciepła zapewniając zdrowy i regenerujący sen.

Projektanci Deuter w każdym elemencie tego modelu zadbali o to, by maksymalnie wspierał swojego użytkownika.. i użytkowników. Bo jeżeli wybierasz się z drugą połówką na biwak to możesz spiąć ze sobą dwa śpiwory, co pozwoli na zaznanie wspólnego snu umożliwiającego odzyskanie cennych sił do dalszej turystycznej aktywności.

Śpiwór turystyczny Deuter Orbit 5°C to model, który został oparty na klasycznym kroju typu mumia anatomicznie dopasowanym do ludzkiego ciała, co przekłada się na większą wygodę snu. Oznacza to, że ciało będzie skutecznie chronione przed wychłodzeniem, a Ty zachowasz niezbędną swobodę ruchów. Jednocześnie projektanci Deuter nie zapomnieli o ważnym aspekcie turystycznego śpiwora jakim jest wytrzymałość i do wykonania wierzchniej warstwy tego modelu zastosowali połączenie trwałego poliamidu oraz szybkoschnącego poliestru. Oznacza to, że śpiwór Deuter Orbit +5°C o wiele lepiej zniesie trudne warunki noclegu w schronisku lub pod namiotem. Zastosowano tutaj syntetyczną ocieplinę High-Loft Hollowfibre, która zapewnia komfort termiczny chroniąc przed wychłodzeniem. Dodatkowo jej włókna dobrze przewodzą wilgoć, co ułatwi zachowanie śpiwora Deuter Orbit 5°C suchego po każdym wypadzie.

Śpiwór na biwak Deuter Orbit 5°C to model posiadający wypełnienie wykonano z niezwykle lekkich, pokrytych silikonem, syntetycznych włókien, o dużej wytrzymałości na kompresję mechaniczną i w dużej mierze na wilgoć, zapewniających świetną izolację w różnych warunkach zewnętrznych. Orbit +5°C to jeden z popularniejszych śpiworów w ofercie marki Deuter. Sugerowany maksymalny wzrost użytkownika to dla wersji regular to ok. 185cm, a dla wersji long ok. 200cm, dzięki czemu model ten zapewni wygodę większości osób. Jednak w każdym modelu zastosowano specjalną konstrukcję typu ErgoFoot o zwiększonym miejscu na stopy i anatomicznym profilu dolnego odcinka śpiwora Deuter Orbit 5°C. Podobnie jest z kapturem ErgoHood, co generalnie przekłada się na wzrost komfortu oraz wygody w trakcie nocy spędzanych z tym modelem.

Turystyczny śpiwór Deuter Orbit +5°C

Deuter Orbit +5°C najważniejsze cechy:
 • Dość niska waga i nieduże wymiary;
 • Regulowany kaptur;
 • Technologia ErgoFoot to więcej miejsca na stopy w trakcie snu, co zwiększa jego komfort;
 • Kształt typu mumia — anatomicznie dopasowany do sylwetki podczas snu;
 • Kaptur ErgoHood to lepsze dopasowanie do głowy tak, by zapewnić komfort termiczny oraz swobodę poruszania;
 • Dwukierunkowy suwak YKK® i dodatkowa listwa ocieplająca;
 • Wewnętrzna kieszonka na cenne drobiazgi;
 • Możliwość połączenia dwóch śpiworów (prawy/lewy);
 • Worek kompresyjny w zestawie;
 • Zastosowano suwaki najbardziej renomowanego producenta YKK®;
Wymiary po rozłożeniu:ok. 205 x 75 x 48 cm;

Śpiwór przeznaczony dla turysty o maksymalnym wzroście do 185 cm.

Deuter Hollowfibre to syntetyczna, przyjemna w dotyku i miękka tkanina używana jako wypełnienie w śpiworach. Charakteryzuje się jednym z najlepszych stosunków izolacji cieplnej do wagi. Posiada wysoką wytrzymałość na wielokrotną kompresję. Bardzo łatwo utrzymać ją w czystości, odznacza się właściwościami antybakteryjnymi. Włókna tkaniny są pokryte silikonem dzięki czemu zachowują swoje właściwości izolacyjne także po zawilgoceniu.

Zakres temperatur (testowany zgodnie z EN 13537):

Temp. komfortu Temp. limitu Temp. minimalna
9°C 5°C -9°C

Zakresy temperatur wg normy EN 13537

Odnoszą się one do standardowego mężczyzny i standardowej kobiety po średnim wysiłku. Uwaga! Czasami może się zdarzyć, że odczucie zimna będzie inne u różnych osób. Na sposób odczuwania zimna mają też wpływ takie czynniki jak: zmęczenie, głód, złe samopoczucie, wcześniejsze wychłodzenie, wiek, metabolizm, grubość tkanki tłuszczowej itp.
 • Komfort (T comf) - temperatura, w jakiej człowiek znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Wartość ta odnosi się do "standardowej", najedzonej kobiety, po średnim wysiłku. Tym parametrem powinny kierować się kobiety wybierając śpiwór.
 • Temperatura graniczna (T lim) - najniższa temperatura, w jakiej "standardowy mężczyzna" może spać komfortowo. Tym parametrem powinni kierować się mężczyźni wybierając śpiwór.
* Temperatura ekstremalna (T min) - przekroczenie tej wartości powoduje ryzyko hipotermii i oznacza warunki, w których można przetrwać najwyżej sześć godzin (parametr oparty na odczuciach "przeciętnej kobiety"). Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Specyfikacja techniczna:
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Materiał wew. Deuter Poly-Lite Soft
Wymiary pakunku ok. 28 x ø 18 cm
Materiał zew. ---
Na wzrost do ok. 185 cm
Test EN 13537 V
Zakres temperatur +9°C/+5°C/-9°C
Wypełnienie High-Loft Hollowfibre
Waga wypełnienia ok. 400 g
Waga całkowita ok. 1051 g

Śpiwór turystyczny Deuter Orbit +5°C (185 cm) - granite/steel - opinie klientów

0.0
0 opinie