top

Śpiwór syntetyczny Robens Gully 1200 (195 cm)

748,99 zł 1 069,99 zł
-30%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Tylko %1 pozostał
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór syntetyczny Robens Gully 1200 (195 cm) to ciepły model, stworzony z myślą o noclegach w temperaturach znacznie poniżej zera stopni. Dzięki temu możesz liczyć na komfortowy sen przez cały rok, nawet podczasłagodnej zimy. Produkt stworzono z myślą o osobach o wzroście do 195 centymetrów.

Ten model zapewnia również odpowiedni komfort podczas snu. Wynika on z konstrukcji Shark Fin w okolicy stóp, która nie ogranicza ich zakresu ruchów, a także odpowiednio szerokiej konstrukcji całości. Co więcej, przydatnym dodatkiem jest kieszonka na poduszkę, a także możliwość dopasowania obwodu wokół szyi i głowy.

Śpiwór syntetyczny Robens Gully 1200 (195 cm) to konstrukcja korzystająca z mieszanego wypełnienia. Ma ono na celu zapewnienie wysokiego komfortu cieplnego. W tym celu połączono ze sobą puch oraz izolację MicroThermo Ball. Naturalny materiał pozyskano z kaczek, jego stosunek puchu do pierza wynosi 75/25. Puch naturalny zastosowany w tym modelu zapewnia izolację przed chłodem, co pozwoli Ci na komfortowy sen i regenerację sił. Co istotne, naturalne wypełnienie zastosowane w tym śpiworze posiada certyfikat RDS świadczący o tym, że zwierzęta, z których je pozyskano, były traktowane w humanitarny sposób. Drugi z materiałów, MicroThermo Ball to syntetyczna izolacja, o parametrach zbliżonych do puchu, z tą różnicą, że zachowuje je nawet w kontakcie z wilgocią.

Mieszanka puchu i syntetycznej ociepliny znajduje się w górnej warstwie śpiwora, wymieszano je w proporcji 50/50. W dolnej warstwie zastosowano izolację MicroThermo Ball, podobnie jak w nogach i przy głowie. Pozwoli to na komfortowy sen nawet podczas „kontaktu” wypełnienia z Twoim nagrzanym ciałem, czy tkaniną tropiku. Wypełnienie umieszczono w specjalnych komorach umożliwiających jego dobre rozmieszczenie, co przekłada się na równomierne rozprowadzanie ciepła. Śpiwór syntetyczny Robens Gully 1200 (195 cm) ma zewnętrzną tkaninę, która wyróżnia się dobrą wytrzymałością. Materiałem zastosowanym w tym modelu jest poliester. Wewnątrz również zastosowano ten syntetyk, jednak w wersji niezwykle miłej w dotyku, co ograniczy ryzyko podrażnień skóry podczas noclegu. Śpiwór ma specjalną konstrukcję Shark Fin w okolicy stóp, oferującą dodatkową przestrzeń. Dzięki temu całość jest jeszcze bardziej wygodna podczas użytkowania, a także zdecydowanie szybciej oferuje pożądany komfort cieplny.

Śpiwór syntetyczny Robens Gully 1200 (195 cm) ma kształt typu mumia, co oferuje szybsze nagrzewanie się całości, a także minimalizuje straty ciepła podczas snu. Zastosowany w nim kaptur z możliwością dopasowania do Twoich preferencji ochroni głowę przed chłodem. Oddzielny ściągacz odpowiada za regulację odcinka przy szyi, co z kolei zabezpieczy resztę Twojego ciała przed niską temperaturą. Model jest rozpinany za pomocą dwusuwakowego zamka błyskawicznego zaprojektowanego przez rozpoznawalną markę YKK. Takie rozwiązanie umożliwia również wentylację w cieplejsze dni. Z kolei w chłodne noce docenisz kołnierz termiczny, a także listwę wzdłuż zamka – obydwa rozwiązania zapobiegną ucieczce ciepła ze środka. Wewnątrz umieszczono dwie kieszenie zapinane na zamek. Co więcej, w kapturze znajdziesz kolejną kieszeń, która pomieści poduszkę. W zestawie ze śpiworem otrzymujesz pokrowiec do transportu. Całość wykonano w trosce o środowisko naturalne. Świadczy o tym zastosowanie materiałów wolnych od szkodliwych dla przyrody i człowieka związków PFC.

Śpiwór Robens Gully 1200 (195 cm) — najważniejsze cechy:

 • Model ma wypełnienie hybrydowe;
 • Naturalny puch pozyskano z kaczek;
 • Proporcja puchu do pierza wynosi 75/25;
 • Puch zastosowano w górnej warstwie modelu w proporcjach 50/50 razem z syntetyczną izolacją;
 • Syntetyczna izolacja to MicroThermo Ball;
 • MicroThermo Ball znajduje się w dolnej warstwie, a także w okolicy głowy i nóg;
 • Ocieplina MicroThermo Ball zachowuje swoje właściwości nawet po przemoczeniu;
 • Kształt komór z puchem zapobiega jego przemieszczaniu i tworzeniu komór z zimnym powietrzem;
 • Tkanina zewnętrzna to poliester;
 • Materiał wewnętrzny to miły w dotyku poliester;;
 • Specjalna konstrukcja w okolicy szyi dla zapewniania mniejszych strat ciepła;
 • Możliwość regulacji obwodu kaptura;
 • Kieszonka na poduszkę;
 • Dwie wewnętrzne kieszenie na drobiazgi;
 • Ściągacz o charakterystycznej konstrukcji, która zapewnia jego łatwe wyczucie w nocy;
 • Dwubiegowy zamek błyskawiczny japońskiej marki YKK®;
 • Listwa oraz kołnierz termiczny;
 • Funkcja Zip Together pozwala połączyć ze sobą dwa śpiwory Robens o przeciwstawnych zamkach;
 • Specjalna konstrukcja w dolnej części śpiwora Shark Fin dla zapewnienia wygodnego ułożenia stóp oraz zwiększenia izolacji termicznej;
 • Model 4-sezonowy;
 • Puch pozyskany zgodnie ze sztandarami RDS;
 • Model wolny od szkodliwych związków związku PFC;
 • Produkt ma w zestawie pokrowiec do przenoszenia;
 • Zakres temperatur testowany zgodnie z EN ISO 23537;
 • Symbol produktu: zamek lewy – 250227; zamek prawy – 250228;

Zakres temperatur (testowany zgodnie z EN ISO 23537)

Temp. komfortu Temp. limit Temp. ekstremalna
-9°C -16°C -38°C

Zakresy temperatur podawane w śpiworach firmy Robens oparte są na testach wykonanych zgodnie z normą EN ISO 23537.

Śpiwory spełniające taką normę są poddawane standardowym testom z użyciem manekinów, które mają możliwie najlepiej przedstawiać przeciętnego mężczyznę oraz przeciętną kobietę po średnim wysiłku. Warunki testów są szczegółowo ustalone w normie i są takie same dla każdego modelu śpiwora. Należy wziąć pod uwagę, że wyniki testów odnoszą się do przeciętnych mężczyzn/kobiet. Na faktyczne odczucie zimna w czasie użytkowania śpiwora ma wpływ wiele innych czynników, takich jak stopień zmęczenia, wiek, izolacja od podłoża, wilgotność powietrza, budowa ciała, samopoczucie czy indywidualne predyspozycje danej osoby.

Zakresy temperatur wg normy EN ISO 23537

 • Górna granica komfortu (T max) – nie zawsze podawana temperatura maksymalna, testowana na manekinie męskim, w której “standardowy mężczyzna” może spędzić noc w śpiworze bez nadmiernego zakłócania snu.
 • Komfort (T comfort) – temperatura podawana na podstawie manekina damskiego. Wartość ta przedstawia temperaturę w której „standardowa kobieta” powinna znajdować się w równowadze termicznej i nie odczuwać zimna. Parametrem tym powinny kierować się kobiety wybierając śpiwór.
 • Temperatura graniczna (T limit) – jest to minimalna temperatura w której “standardowy mężczyzna” ma zapewniony komfortowy sen. Parametr ten powinien być brany pod uwagę podczas wybierania śpiwora przez mężczyzn.
 • Temperatura ekstremalna (T extreme) – temperatura wyznaczana na podstawie „odczuć” damskiego manekina. Jest to minimalna wartość, której przekroczenie może oznaczać dla przeciętnej kobiety ryzyko wystąpienia hipotermii i zagrożenie zdrowia. Temperatura taka pozwala zazwyczaj „standardowej kobiecie” na przetrwanie w śpiworze do 6 godzin. Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Tak
YKK®
Około połowy światowej produkcji suwaków na świecie to sprawka japońskiej firmy YKK. Ogromne doświadczenie przekłada się na wolę współpracy z YKK większości liczących się firm odzieżowych. A to dlatego, że zamki YKK® są sprawdzone w tysiącach zastosowań. Te trzy literki znalezione na suwaku oznaczają po prostu jego najwyższą jakość.
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu 250219
Kolor Niebieski
Płeć Unisex
Seria producenta Robens Gully
Kolekcja producenta Robens Sleeping Bags
Rodzaj puchu Puch kaczy
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Materiał wew. Poliester 50D
Wymiary pakunku ok. 34 cm x ø27 cm
Materiał zew. Poliester 50D
Na wzrost do 195 cm
Testowany zgodnie z EN 13537 / ISO EN 23537 V
Zakres temperatur -9°C/-16°C/-38°C
Wypełnienie Puch gęsi 75/25; Poliester
Waga wypełnienia ok. 1200 g
Waga całkowita ok. 1985 g
Wymiary ok. 220 x 80/60 cm (w najszerszym/najwęższym miejscu)
YKK® Tak
Przyjazność środowisku PFC-Free, RDS (Responsible Down Standard)
Wypełnienie z naturalnego puchu
W początkowym okresie użytkowania zupełnie naturalnym jest wychodzenie tzw. odlotów puchowych poprzez szczeliny w szwach. Intensywność tego procesu jest uzależniona od czynników zewnętrznych, zwłaszcza od materiałów mających bezpośredni kontakt z puchowym produktem. Ocieranie o inny element odzieży (szczególnie wełnianej), plecak czy chociażby fotel samochodowy może powodować większe elektryzowanie się produktu i „wyciąganie” luźnych puszków. Ilość wypełnienia jaka w ten sposób może się przedostać na zewnątrz, choć widoczna dla oka, stanowi tak naprawdę pomijalny % wypełnienia i nie wpływa w żadnym stopniu na właściwości izolacyjne produktu. Pamiętaj też, że wypełnienie składa się z puchu oraz pierza i to ono najczęściej może przebijać się bezpośrednio przez materiał. Nigdy nie staraj się go wyciągać. Zamiast tego, najlepszym rozwiązaniem jest wciągnięcie pierza palcami do środka.

Robens Gully 1200 (195 cm) - opinie klientów

0.0
0 opinie