top

Śpiwór Robens Couloir 250 (190 cm)

699,93 zł 999,90 zł
-30%
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór turystyczny Robens Couloir 250 190 cm to idealne rozwiązanie, gdy poszukujesz modelu na swoje biwaki, gdy temperatura oscyluje powyżej 0°C. Wyśpisz się tutaj wygodnie podczas nocy spędzanych pod namiotem po całym dniu aktywnej wędrówki. Regeneracja sił odbędzie się w przyjemnym cieple tak, byś o poranku wstał gotowy do dalszego trekkingu. Model dla osób o maksymalnym wzroście 190 cm.

Górskie trekkingi z elementami biwaków podejmowane przez turystów wymagają odpowiedniego wsparcia. Wybierając się na szlak dbasz zarówno o swoje buty, plecak oraz kurtkę, ale ostatecznie to śpiwór chroni organizm przed stratą ciepła podczas nocy spędzanych pod namiotem. W przypadku tego modelu projektanci Robens zastosowali świetnie izolujący kaczy puch, który docenisz za właściwości termiczne.

Śpiwór turystyczny Robens Couloir 250 to model, którego zewnętrzny i wewnętrzny materiał został oparty na syntetycznym nylonie. Dodatkowo wierzchnia warstwa opracowana jest na bazie technologii Toray, co zwiększa wytrzymałość tej części na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. W specjalnych komorach znajdujących się na całej powierzchni śpiwora Robens duńscy projektanci umieścili wysokiej jakości kaczy puch. Jego sprężystość wynosząca 700 cui sprawia, że całość jest niezwykle pakowna więc o wiele łatwiej złożysz ją do niewielkich rozmiarów pakunku, który łatwo przytroczyć do górskiego plecaka lub umieszczenia go w nim. Warto także zaznaczyć, że puch został pokryty impregnatem hydrofobowym zwiększającym jego ochronę przed wilgocią, co w warunkach biwaku ma duże znaczenie. W śpiworze Robens Couloir 250 zastosowano dwubiegowy zamek renomowanej japońskiej marki YKK®. Jego konstrukcja ogranicza ryzyko zacinania, a na końcu umieszczony został ochraniacz podbródka.

Śpiwór turystyczny Robens Couloir 250 został wyposażony w kaptur o konstrukcji 3D, który wygodnie układa się wokół głowy. Zastosowano tutaj także ściągacze ze stoperami znajdujące się w okolicy klatki piersiowej i na kapturze więc po wejściu do tego modelu dociągniesz je według indywidualnych potrzeb tak, by śpiwór Robens Couloir 250 maksymalnie przylegał do ciała chroniąc przed wychłodzeniem. Zastosowano tutaj kołnierz termiczny, a także ocieploną, wewnętrzną patkę, poprowadzoną wzdłuż zamka głównego. Skutecznie przeciwdziałają one szybkiemu wydostawaniu się na zewnątrz nagrzanego powietrza. Konstrukcja odcinka stóp opiera się na technologii Shark Fin tak, by jednocześnie zapewnić optymalną swobodę ruchów, a także niezbędną mroźną zimą termikę.

Śpiwór turystyczny Robens Couloir 250 to idealne rozwiązanie, gdy wybierasz się na biwak i chcesz zapewnić sobie komfort termiczny podczas każdej nocy spędzanej pod namiotem.

Robens Couloir 250 najważniejsze cechy:
 • Wygodny śpiwór wypełniony naturalna kaczą ociepliną 95/5 700 cui;
 • Puch został pokryty impregnatem hydrofobowym dla lepszej ochrony przed wilgocią;
 • Kształt komór z puchem zapobiega jego przemieszczaniu i tworzeniu kanałów z zimnym powietrzem;
 • Materiał śpiwora to wytrzymały nylon 20D opracowany w technologii Toray;
 • Anatomiczny profil tego modelu odpowiada za wygodę oraz optymalne rozłożenie termiki chroniąc przed wychłodzeniem;
 • Kaptur wykonany w technologii 3D dobrze chroni głowę i wygodnie się do niej dopasowuje;
 • Dwubiegowy zamek błyskawiczny japońskiej marki YKK® ogranicza ryzyko zacinania się;
 • Wewnętrzne ściągacze ze stoperami dla lepszego dopasowania śpiwora do sylwetki;
 • Listwa oraz kołnierz termiczny, maksymalnie redukują straty ciepła i zwiększają komfort termiczny;
 • Konstrukcja Shark Fin zapewnia więcej miejsca na stopy, pozwalając na ich naturalne położenie w czasie snu;
 • Ochraniacz podbródka na końcu zamka błyskawicznego;
 • Model dwu sezonowy;
 • Worek kompresyjny w zestawie;

Zakres temperatur (testowany zgodnie z EN 23537-1):

Temp. komfortu Temp. limitu Temp. minimalna
8°C 3°C -11°C

Zakresy temperatur wg normy EN 23537-1

Odnoszą się one do standardowego mężczyzny i standardowej kobiety po średnim wysiłku. Uwaga! Czasami może się zdarzyć, że odczucie zimna będzie inne u różnych osób. Na sposób odczuwania zimna mają też wpływ takie czynniki jak: zmęczenie, głód, złe samopoczucie, wcześniejsze wychłodzenie, wiek, metabolizm, grubość tkanki tłuszczowej itp.
 • Komfort (T comf) - temperatura, w jakiej człowiek znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Wartość ta odnosi się do "standardowej", najedzonej kobiety, po średnim wysiłku. Tym parametrem powinny kierować się kobiety wybierając śpiwór.
 • Temperatura graniczna (T lim) - najniższa temperatura, w jakiej "standardowy mężczyzna" może spać komfortowo. Tym parametrem powinni kierować się mężczyźni wybierając śpiwór.
 • Temperatura ekstremalna (T min) - przekroczenie tej wartości powoduje ryzyko hipotermii i oznacza warunki, w których można przetrwać najwyżej sześć godzin (parametr oparty na odczuciach "przeciętnej kobiety"). Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Naturalny puch kaczy to jeden z lepszych izolatorów termicznych stosowanych w wysokiej jakości śpiworach i odzieży turystycznej. Zapewnia nieporównanie lepsze właściwości izolacyjne niż ociepliny syntetyczne, przy dużo mniejszej wadze. Jest to zasługą bardzo dużej sprężystości naturalnego puchu. Dzięki niej ekwipunek wypełniony puchem zajmuje minimalną ilość miejsca po spakowaniu. Jakość puchu jest ściśle monitorowana, a sam puch przechodzi skomplikowany proces oczyszczania, aby w produkcie finalnym zapewniał najlepsze właściwości użytkowe.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Żółty
Płeć Unisex
Rodzaj puchu Puch kaczy
Sprężystość puchu (cuin) 700
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Materiał wew. Toray nylon 20D 380T
Wymiary pakunku ok. 33 x ø14 cm.
Materiał zew. Toray nylon 20D 380T
Na wzrost do ok. 190 cm
Testowany zgodnie z EN 13537 / ISO EN 23537 V
Zakres temperatur +8°C/+3°C/-11°C
Wypełnienie Puch kaczy 95/5 700 cui
Waga wypełnienia 250 g
Waga całkowita ok. 704 g (wraz z pokrowcem)

Śpiwór Robens Couloir 250 (190 cm) - opinie klientów

0.0
0 opinie