top

Śpiwór puchowy Warmpeace Viking 1200 (180 cm) - yellow/grey/black

1 255,99 zł 1 569,99 zł
-20%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Tylko %1 pozostał
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór puchowy Warmpeace Viking 1200 (180 cm) to idealny model, jeśli zależy ci na wysokim komforcie cieplnym. W tym produkcie deklarowana temperatura komfortu wynosi aż -10 stopni. Oznacza to, że produkt zapewni Ci odpowiednią termikę, nawet gdy słupek rtęci spadnie poniżej zera stopni. Tym samym otrzymujesz śpiwór, który sprawdzi się nie tylko jesienią czy wiosną, ale równie w cieplejsze zimowe dni. śpiwór jest adresowany osobom o wzroście do 180 cm.

O to, by puch nie był narażony na działanie wilgoci ograniczającej jego właściwości termiczne, dba specjalna tkanina zewnętrzna Loft Nylon DWR+. Jak wskazuje jej nazwa, została ona wykonana z zastosowaniem impregnacji hydrofobowej DWR. To dzięki niej woda, zamiast wsiąkać w materiał, będzie po nim spływać, co dłużej ochroni puch przed jej szkodliwym działaniem.

Śpiwór puchowy Warmpeace Viking 1200 (180 cm) zapewnia wysoki komfort cieplny podczas jesiennych wypraw, czy też w zimę, przy założeniu, że temperatura nie spadnie poniżej zakładanej temperatura komfortu, która przez producenta jest określana jako -10 stopni). Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wysokiej jakości ocieplenia w postaci kaczego puchu o współczynniku sprężystości 600 cuin i stosunku puchu do pierza wynoszącym 90/10. W związku z tym cechuje się on rewelacyjnym stosunkiem termiki względem wagi. Puch naturalny zastosowany w tym modelu zapewnia doskonałą izolację przed chłodem, co pozwoli Ci spać spokojnie nawet pomimo ujemnej temperatury i zregenerować siły na kolejny dzień pełen przygód. Naturalne wypełnienie ma również najlepszy stosunek wagi do zapewnianej izolacji, dzięki czemu śpiwór gwarantuje nie tylko odpowiedni komfort termiczny, ale także cechuje się niską wagą.

Wypełnienie w śpiworze marki Warmpeace jest chronione za pomocą lekkiego i cienkiego materiału zewnętrzny Loft Nylon DWR+ z dodatkową impregnacją DWR, nadającą mu właściwości hydrofobowych. Sprawia ona, że tkanina dłużej opiera się cząsteczkom wody, przez co lepiej poradzi sobie w wilgotnych warunkach. Dodatkowo pozwoli to odsunąć ryzyko przemoczenia wypełnienia, które dzięki temu może Cię chronić przed zimnem na zewnątrz. Cienka tkanina Loft Nylon DWR+ oraz puchowe wypełnienie pozwalają skompresować śpiwór do niewielkich rozmiarów. Materiał dobrze znosi wymagające warunki w terenie, cechując się wysoką odpornością. Materiał zastosowany od wewnętrznej strony, który zabezpiecza puch to tkanina Loft Nylon.

Śpiwór puchowy Warmpeace Viking 1200 (180 cm) ma tradycyjny kształt mumii, zwężający się ku stopom, który minimalizuje straty ciepła w czasie snu, ponieważ jest optymalnie dopasowany do sylwetki. Jego szerokość w stopach wynosi ok. 50 cm, a w ramionach ok. 80 cm. Ciepły kaptur został wyposażony w ściągacz ze stoperem, który pozwoli jeszcze lepiej odizolować Cię od warunków panujących na zewnątrz. Dodatkowo w tym modelu został zaprojektowany tak, by maksymalnie zminimalizować ryzyko utraty ciepła przez głowę – w tym celu znajduje się on bliżej głównej bryły produktu. Model jest rozpinany za pomocą zamka błyskawicznego rozpoznawanej na całym świecie marki YKK, który wzdłuż całej długości ma listwę zabezpieczającą przed utratą ciepła. Mając dwa śpiwory o przeciwstawnych zamkach, masz możliwość ich spięcia razem.

Śpiwór puchowy Warmpeace Viking 900 (180 cm) to idealny wybór podczas wypadów w góry jesienią, czy też zimą, gdy temperatura spadnie poniżej zera stopni. Zastosowana tutaj ilość ocieplenia sprawia, że idealnie sprawdzi się podczas noclegów, gdy nie możesz sobie pozwolić na ryzyko wychłodzenia, gdyż może to doprowadzić do hipotermii. W tym produkcie dodatkowo umieszczono wewnątrz niewielką kieszonkę – dzięki temu najcenniejsze przedmioty możesz mieć zawsze przy sobie.

Śpiwór Warmpeace Viking 1200 (180 cm) – najważniejsze cechy:

 • Wytrzymały i jednocześnie cienki i bardzo lekki materiał zewnętrzny Loft Nylon DWR+ stanowi ochronę dla naturalnego wypełnienia;
 • Impregnacja DWR dostarcza hydrofobowych właściwości modelu;
 • Wysokiej jakości wypełnienie z puchu o sprężystości 600 cuin i stosunku puchu do pierza wynoszącym 90/10;
 • Specjalna konstrukcja komór typu Z zapewnia bardzo dobre rozłożenie puchu;
 • Ściągacz ze stoperem pozwalający dopasować kaptur do głowy i zminimalizować ucieczkę ciepła;
 • W tym modelu kaptur jest bliżej konstrukcji głównej – ma to na celu redukcję utraty ciepła przez głowę;
 • Kołnierz przeciwwiatrowy wzdłuż zamka, który chroni przed utratą ciepła;
 • Wewnętrzna kieszonka na drobiazgi;
 • Model ma zamki renomowanej firmy YKK;
 • Możliwość złączenia dwóch śpiworów razem, gdy jeden ma zamek z lewej, a drugi z prawej strony;
 • Załączony pokrowiec transportowy oraz większy, do przechowywania śpiwora, gdy jest nieużywany;
 • Śpiwór jest wolny od szkodliwych substancji PFC;
 • Model należy do niezwykle popularnej kolekcji Viking;
 • Doskonale sprawdzi się w cieplejsze zimowe noce;
 • Stosunkowo niska waga w stosunku do deklarowanego przez producenta ciepła, oraz niewielkie rozmiary po spakowaniu;

Zakres temperatur (testowany zgodnie z EN 13537)

Temp. komfortu Temp. limit Temp. ekstremalna
-10°C -18°C -38°C

Zakresy temperatur podawane w śpiworach firmy Warmpeace oparte są na testach wykonanych zgodnie z Normami Europejskimi (EN 13537).

Zakresy temperatur wg normy EN 13537

Śpiwory spełniające taką normę są poddawane standardowym testom z użyciem manekinów, które mają możliwie najlepiej przedstawiać przeciętnego mężczyznę oraz przeciętną kobietę po średnim wysiłku. Warunki testów są szczegółowo ustalone w normie i są takie same dla każdego modelu śpiwora. Należy wziąć pod uwagę, że wyniki testów odnoszą się do przeciętnych mężczyzn/kobiet. Na faktyczne odczucie zimna w czasie użytkowania śpiwora ma wpływ wiele innych czynników, takich jak stopień zmęczenia, wiek, izolacja od podłoża, wilgotność powietrza, budowa ciała, samopoczucie czy indywidualne predyspozycje danej osoby.

 • Komfort (T comfort) – temperatura podawana na podstawie manekina damskiego. Wartość ta przedstawia temperaturę w której „standardowa kobieta” powinna znajdować się w równowadze termicznej i nie odczuwać zimna. Parametrem tym, wybierając śpiwór, powinny kierować się kobiety.
 • Temperatura graniczna (T limit) – jest to minimalna temperatura, w której „standardowy mężczyzna” ma zapewniony komfortowy sen. Parametr ten powinien być brany pod uwagę podczas wybierania śpiwora przez mężczyzn.
 • Temperatura ekstremalna (T extreme) – temperatura wyznaczana na podstawie „odczuć” damskiego manekina. Jest to minimalna wartość, której przekroczenie może oznaczać dla przeciętnej kobiety ryzyko wystąpienia hipotermii i zagrożenie zdrowia. Temperatura taka pozwala zazwyczaj „standardowej kobiecie” na przetrwanie w śpiworze do 6 godzin. Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Naturalny puch - to jeden z najlepszych izolatorów termicznych stosowanych w wysokiej jakości śpiworach i odzieży turystycznej. Zapewnia nieporównanie lepsze właściwości izolacyjne niż ociepliny syntetyczne, przy dużo mniejszej wadze. Jest to zasługą bardzo dużej sprężystości naturalnego puchu. Dzięki niej ekwipunek wypełniony puchem zajmuje minimalną ilość miejsca po spakowaniu. Po wyciągnięciu z pokrowca transportowego puch się rozpręża i doskonale przytrzymuje nagrzane przez organizm powietrze, tworząc perfekcyjną warstwę izolacyjną.
Tak
Durable Water Repellent (DWR)
Durable Water Repellent (DWR) to wodoodporne wykończenie materiału, które nadaje jego wierzchniej warstwie hydrofobowe właściwości. W warunkach wysokiej wilgotności powietrza czy podczas lekkiego opadu, wykończenie DWR chroni materiał przed szybkim namakaniem, opierając się cząsteczkom wody. Zapewnia przez to niższą wagę materiału, jak i lepsze właściwości izolujące od chłodu.
Tak
YKK®
Około połowy światowej produkcji suwaków na świecie to sprawka japońskiej firmy YKK. Ogromne doświadczenie przekłada się na wolę współpracy z YKK większości liczących się firm odzieżowych. A to dlatego, że zamki YKK® są sprawdzone w tysiącach zastosowań. Te trzy literki znalezione na suwaku oznaczają po prostu jego najwyższą jakość.
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu 4432
Oryginalna nazwa koloru yellow/grey/black
Kolor Żółty
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Warmpeace Sleeping Bags
Seria producenta Warmpeace Viking
Rodzaj puchu Puch kaczy
Sprężystość puchu (cuin) 600
Kształt śpiwora Mumia
Listwa termiczna tak
Materiał wew. Loft Nylon
Wymiary pakunku ok. 54 cm x ø26 cm
Materiał zew. Loft Nylon DWR+
Na wzrost do 180 cm
Testowany zgodnie z EN 13537 / ISO EN 23537 EN 13537
Zakres temperatur -10°C/-18°C/-38°C
Wypełnienie puch kaczy 600 cuin 90/10
Waga wypełnienia ok. 1200
Waga całkowita ok. 1720
Durable Water Repellent (DWR) Tak
YKK® Tak
Przyjazność środowisku PFC-Free
Wypełnienie z naturalnego puchu
W początkowym okresie użytkowania zupełnie naturalnym jest wychodzenie tzw. odlotów puchowych poprzez szczeliny w szwach. Intensywność tego procesu jest uzależniona od czynników zewnętrznych, zwłaszcza od materiałów mających bezpośredni kontakt z puchowym produktem. Ocieranie o inny element odzieży (szczególnie wełnianej), plecak czy chociażby fotel samochodowy może powodować większe elektryzowanie się produktu i „wyciąganie” luźnych puszków. Ilość wypełnienia jaka w ten sposób może się przedostać na zewnątrz, choć widoczna dla oka, stanowi tak naprawdę pomijalny % wypełnienia i nie wpływa w żadnym stopniu na właściwości izolacyjne produktu. Pamiętaj też, że wypełnienie składa się z puchu oraz pierza i to ono najczęściej może przebijać się bezpośrednio przez materiał. Nigdy nie staraj się go wyciągać. Zamiast tego, najlepszym rozwiązaniem jest wciągnięcie pierza palcami do środka.

Warmpeace Viking 1200 (180 cm) - opinie klientów

0.0
0 opinie