top

Śpiwór puchowy Therm a Rest Questar 32F/0C Long (198 cm) - balsam

1 199,99 zł 1 499,99 zł
-20% taniej
Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach: 1 199,99 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 248,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
≥ 249 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 248,99 zł 12,99 zł 12,99 zł
≥ 249 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór puchowy Therm a Rest Questar 32F/0C Long (198 cm) to model w kształcie mumii, który dzięki konstrukcji W.A.R.M. fit pozwala na przyjęcie wygodnej pozycji do snu. Wypełniony naturalnym puchem o sprężystości 650 cuin, jest uszyty dla osób o maksymalnym wzroście 198 cm.

Od pięćdziesięciu lat marka Therm a Rest jest obecna na rynku outdoorowym. Jej projekty konsekwentnie realizują założenia zrównoważonego rozwoju, dlatego puch w tym modelu posiada certyfikat RDS, a hydrofobowa impregnacja odbyła się bez szkodliwych związków PFC.

Śpiwór puchowy Therm a Rest Questar 32F/0C Long (198 cm) został uszyty z materiału poliestrowego w splocie ripstop o gęstości 20D. Dzięki temu cechuje się zwiększoną odpornością na rozdarcia. Jednocześnie jest on przyjemny w dotyku, co wpłynie na Twój komfort. Materiał zewnętrzny wykorzystuje impregnację hydrofobową, która spowalnia namakanie całości, pozwalając na komfort termiczny. W tym śpiworze użyto naturalnego puchu kaczego o sprężystości 650 cuin. Przekłada się to na dobrą izolację przy niewielkiej masie śpiwora. Dodatkowo zastosowano hydrofobową impregnację tego puchu- Nikwax® Hydrophobic Down. Sprawia ona, że wypełnienie zdecydowanie wolniej namaka i nie chłonie tak szybko wilgoci, izolując nawet w trudnych warunkach.

Śpiwór puchowy Therm a Rest Questar 32F/0C Long (198 cm) to kształt typu mumia, co oznacza dobre dopasowanie konstrukcji do sylwetki użytkownika. Dodatkowo konstrukcja W.A.R.M. fit oznacza więcej miejsca na przyjęcie preferowanej pozycji do snu, przy zachowaniu wysokiego poziomu izolacji. Kieszeń Toe-asis™ Foot Warmer Pocket dodatkowo ogrzewa stopy podczas odpoczynku. Konstrukcja komorowa pozwala na dobre rozmieszczenie wypełnienia i unikanie lokalnych stref zimna. Aby dobrze zabezpieczyć użytkownika przed mrozem, śpiwór posiada dopasowany kaptur ze ściągaczem oraz kołnierz termiczny. Dzięki systemowi SynergyLink™ Connectors można połączyć śpiwór z materacem, co dodatkowo wpłynie na poziom izolacji termicznej. W zestawie worek kompresyjny oraz worek do dłuższego przechowywania.

Śpiwór Therm a Rest Questar 32F/0C Long (198 cm) - najważniejsze cechy:

 • Model 3-sezonowy;
 • Wytrzymały materiał poliestrowy 20D w splocie ripstop;
 • Wypełnienie to puch kaczy o sprężystości 650 cuin;
 • Impregnacja puchu Nikwax® Hydrophobic Down zapewniająca większą wytrzymałość na wilgoć;
 • Komory zapewniające termikę poprzez równomierne rozłożenie wypełnienia;
 • Zwiększona ilość ociepliny w miejscach szczególnie narażonych na wychłodzenie;
 • Wewnętrzny kołnierz termiczny;
 • Kształt śpiwora zapewniająca dobre dopasowanie;
 • W.A.R.M. fit oznacza więcej miejsca na przyjęcie preferowanej pozycji do snu, przy zachowaniu wysokiego poziomu izolacji;
 • Kieszeń Toe-asis™ Foot Warmer Pocket dodatkowo ogrzewająca stopy;
 • Możliwość zamocowania do materaca dzięki technologii SynergyLink Connectors;
 • Kaptur ze ściągaczem;
 • Listwa termiczna przy zamku;
 • Zamek zabezpieczony przed zacięciem;
 • Kieszeń wewnętrzna;
 • Załączony pokrowiec kompresyjny oraz większy worek do przechowywania śpiwora;
 • Impregnacja hydrofobowa bez związków PFC;
 • Puch pozyskany ze źródeł z certyfikatem RDS;
 • Temperatura komfortu: 5°C;
 • Temperatura graniczna: 0°C;
 • Temperatura ekstremalna: -15°C.
Technologia główna
Durable Water Repellent (DWR)
Durable Water Repellent (DWR) to wodoodporne wykończenie materiału, które nadaje jego wierzchniej warstwie hydrofobowe właściwości. W warunkach wysokiej wilgotności powietrza czy podczas lekkiego opadu, wykończenie DWR chroni materiał przed szybkim namakaniem, opierając się cząsteczkom wody. Zapewnia przez to niższą wagę materiału, jak i lepsze właściwości izolujące od chłodu.
Technologia producenta
Therm a Rest SynergyLink™ Connectors
To paski pozwalające na zintegrowanie śpiwora z materacem. Rozwiązanie zapobiegnie nadmiernej ucieczce ciepła, a także zwiększy Twój komfort snu. W razie potrzeby paski są możliwe do wypięcia.
Specyfikacja techniczna:
Symbol oryginalny produktu 13154
Kolor zielony
Płeć Unisex
Rodzaj puchu Puch kaczy
Sprężystość 650
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Wymiary pakunku ~ 17 x 22 cm
Na wzrost do 198 cm
EN 13537 / ISO EN 23537 V
Zakres temperatur 5°C/0°C/-15°C
Wypełnienie Puch kaczy
Waga wypełnienia ~ 435 g
Waga całkowita ~ 881 g
Technologia główna Durable Water Repellent (DWR)
Technologia producenta Therm a Rest SynergyLink™ Connectors
Przyjazność środowisku PFC-Free, RDS (Responsible Down Standard)
Materiał zewnętrzny Polyester 20D ripstop
Wymiary ~ 215 x 168/163/130 cm
Przeznaczenie Trekking
Temperatura komfortu Od 0℃ do 10℃
Wypełnienie z naturalnego puchu
W początkowym okresie użytkowania zupełnie naturalnym jest wychodzenie tzw. odlotów puchowych poprzez szczeliny w szwach. Intensywność tego procesu jest uzależniona od czynników zewnętrznych, zwłaszcza od materiałów mających bezpośredni kontakt z puchowym produktem. Ocieranie o inny element odzieży (szczególnie wełnianej), plecak czy chociażby fotel samochodowy może powodować większe elektryzowanie się produktu i „wyciąganie” luźnych puszków. Ilość wypełnienia jaka w ten sposób może się przedostać na zewnątrz, choć widoczna dla oka, stanowi tak naprawdę pomijalny % wypełnienia i nie wpływa w żadnym stopniu na właściwości izolacyjne produktu. Pamiętaj też, że wypełnienie składa się z puchu oraz pierza i to ono najczęściej może przebijać się bezpośrednio przez materiał. Nigdy nie staraj się go wyciągać. Zamiast tego, najlepszym rozwiązaniem jest wciągnięcie pierza palcami do środka.
Norma EN 13537/EN ISO 23537
Śpiwory spełniające normy EN 13537/EN ISO 23537 są poddawane standardowym testom z użyciem manekinów, które mają możliwie najlepiej przedstawiać przeciętnego mężczyznę oraz przeciętną kobietę po średnim wysiłku. Należy wziąć pod uwagę, że na faktyczne odczucie zimna w czasie użytkowania śpiwora ma wpływ wiele innych czynników, np. stopień zmęczenia, wiek, izolacja od podłoża, czy indywidualne predyspozycje danej osoby.

Zakresy temperatur podawane wg norm EN 13537/EN ISO 23537:
Górna granica komfortu (T max) – nie zawsze podawana temperatura maksymalna, testowana na manekinie męskim, w której „standardowy mężczyzna” może spędzić noc w śpiworze bez nadmiernego zakłócania snu.
Komfort (T comfort) – temperatura podawana na podstawie manekina damskiego. Wartość ta przedstawia temperaturę w której „standardowa kobieta” powinna znajdować się w równowadze termicznej i nie odczuwać zimna.
Temperatura graniczna (T limit) – jest to minimalna temperatura, w której „standardowy mężczyzna” ma zapewniony komfortowy sen.
Temperatura ekstremalna (T extreme) – temperatura wyznaczana na podstawie „odczuć” damskiego manekina. Jest to minimalna wartość, której przekroczenie może oznaczać dla przeciętnej kobiety ryzyko wystąpienia hipotermii i zagrożenie zdrowia. Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.

Therm a Rest Questar 20F/-6C - opinie klientów

0.0
0 opinii