top

Śpiwór puchowy Therm a Rest Parsec 20F/-6C Regular - larch

1 899,99 zł - aktualna cena
1 679,99 zł - najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką (+13%)
2 369,99 zł - rekomendowana cena producenta (-20%)
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.

Kup teraz, otrzymasz jutroZapłać w ciągu godz. min

Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Orlen Paczka
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 248,99 zł 8,99 zł - nie dotyczy -
≥ 249 zł 0 zł! - nie dotyczy -
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 248,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
≥ 249 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 248,99 zł 12,99 zł 12,99 zł
≥ 249 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór puchowy Therm a Rest Parsec 20F/-6C Regular sprawi, że nocleg pod namiotem, nawet kiedy temperatura oscyluje się w granicach 0°C, będzie przyjemnym doświadczeniem. Stanie się to możliwe dzięki naturalnemu puchowi o wysokiej sprężystości 800 cuin.

Ekologia miała ogromne znaczenie przy projektowaniu i produkcji śpiwora puchowego Therm a Rest Parsec 20F/-6C Regular. Ocieplina pochodzi z certyfikowanych źródeł. Dzięki RDS wiesz, że zwierzęta były traktowane w odpowiedni sposób. Co więcej, wytrzymały materiał nylonowy pochodzi z recyklingu.

Śpiwór puchowy Therm a Rest Parsec 20F/-6C Regular został uszyty z trwałego materiału syntetycznego. Jednocześnie jest on przyjemny w dotyku, co wpłynie na Twój komfort. Materiał zewnętrzny wykorzystuje impregnację DWR, która zwiększa odporność na namakanie. Co ważne, jest ona wolna od związków PFC. Aby dobrze zabezpieczyć użytkownika przed mrozem, śpiwór posiada dobrze dopasowany kaptur oraz kołnierz termiczny, Kształt typu mumia oznacza dobre dopasowanie konstrukcji do ciała. Na trwałość konstrukcji wpływa też zamek renomowanej marki YKK®.

W tym śpiworze użyto naturalnego puchu gęsiego o sprężystości 800 cuin. Przekłada się to na bardzo dobrą izolację przy niewielkiej masie śpiwora. Dodatkowo zastosowano hydrofobową impregnację ociepliny Nikwax® Hydrophobic Down. Sprawia ona, ze puch zdecydowanie wolniej namaka i nie chłonie tak szybko wilgoci, izolując nawet w trudnych warunkach. Duże znaczenie ma również odpowiednie rozłożenie wypełnienia. Przydatna może się okazać zapinana kieszonka zewnętrzna, do której schowasz swoje drobiazgi.

Śpiwór Therm a Rest Parsec 20F/-6C Regular - najważniejsze cechy:

 • Model 3-sezonowy;
 • Wytrzymały materiał nylonowy;
 • Materiał przyjemny w dotyku;
 • Puch gęsi o sprężystości 800 cuin;
 • Impregnacja puchu Nikwax® Hydrophobic Down zapewniająca większą wytrzymałość na wilgoć;
 • Komory zapewniające doskonałą termikę poprzez równomierne rozłożenie ociepliny;
 • Wewnętrzny kołnierz termiczny;
 • Kształt śpiwora zapewniająca dobre dopasowanie;
 • Zewnętrzna kieszonka z zamkiem na drobiazgi;
 • Optymalnie ukształtowana część na stopy;
 • Kieszeń dogrzewająca stopy;
 • Wysokiej jakości zamek główny YKK®;
 • Impregnacja DWR bez związków PFC;
 • Możliwość zamocowania do materaca dzięki technologii SynergyLink Connectors;
 • Kaptur ze ściągaczem;
 • Niska waga;
 • Załączony pokrowiec kompresyjny oraz większy worek do dłuższego przechowywania śpiwora;
 • Z wykorzystanie materiałów z recyklingu;
 • Puch pozyskany ze źródeł z certyfikatem RDS;
 • Temperatura komfortu: 0°C;
 • Temperatura graniczna: -6°C;
 • Temperatura ekstremalna: -23°C.

Technologia główna
Durable Water Repellent (DWR)
Durable Water Repellent (DWR) to wodoodporne wykończenie materiału, które nadaje jego wierzchniej warstwie hydrofobowe właściwości. W warunkach wysokiej wilgotności powietrza czy podczas lekkiego opadu, wykończenie DWR chroni materiał przed szybkim namakaniem, opierając się cząsteczkom wody. Zapewnia przez to niższą wagę materiału, jak i lepsze właściwości izolujące od chłodu.
Technologia główna
Nikwax® Hydrophobic Down
Hydrophobic Down to opracowana przez firmę Nikwax zaawansowana technologicznie hydrofobowa impregnacja puchu. Dzięki niej pięta achillesowa tej ociepliny, jaką jest podatność na wilgotne warunki, nie jest już tak uciążliwa. Puch, dzięki pokryciu tym wodoodpornym preparatem, o wiele wolniej namaka, pochłania mniej wody i szybciej wysycha.
Technologia główna
YKK®
Około połowy światowej produkcji suwaków na świecie to sprawka japońskiej firmy YKK. Ogromne doświadczenie przekłada się na wolę współpracy z YKK większości liczących się firm odzieżowych. A to dlatego, że zamki YKK® są sprawdzone w tysiącach zastosowań. Te trzy literki znalezione na suwaku oznaczają po prostu jego najwyższą jakość.
Specyfikacja techniczna:
Symbol oryginalny produktu 11396
Kolor żółty
Płeć Unisex
Outlet Nie
Rodzaj puchu Puch gęsi
Sprężystość 800
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Wymiary pakunku ~ 18 x 21 cm
Na wzrost do ~ 183 cm
EN 13537 / ISO EN 23537 V
Zakres temperatur 0°C/-6°C/-23°C
Wypełnienie Puch gęsi 800 cuin
Waga wypełnienia ~ 465 g
Waga całkowita ~ 805 g
Technologia główna Durable Water Repellent (DWR), Nikwax Hydrophobic Down, YKK®
Przyjazność środowisku PFC-Free, RDS (Responsible Down Standard), Wykonane z recyklingowanych materiałów
Akcja3 ECOOUTDOOR10
Materiał zewnętrzny Recycled nylon 20D
Wymiary ~ 203 x 78/72/58 cm
Przeznaczenie Trekking
Temperatura komfortu Od 0℃ do 10℃
Wypełnienie z naturalnego puchu
W początkowym okresie użytkowania zupełnie naturalnym jest wychodzenie tzw. odlotów puchowych poprzez szczeliny w szwach. Intensywność tego procesu jest uzależniona od czynników zewnętrznych, zwłaszcza od materiałów mających bezpośredni kontakt z puchowym produktem. Ocieranie o inny element odzieży (szczególnie wełnianej), plecak czy chociażby fotel samochodowy może powodować większe elektryzowanie się produktu i „wyciąganie” luźnych puszków. Ilość wypełnienia jaka w ten sposób może się przedostać na zewnątrz, choć widoczna dla oka, stanowi tak naprawdę pomijalny % wypełnienia i nie wpływa w żadnym stopniu na właściwości izolacyjne produktu. Pamiętaj też, że wypełnienie składa się z puchu oraz pierza i to ono najczęściej może przebijać się bezpośrednio przez materiał. Nigdy nie staraj się go wyciągać. Zamiast tego, najlepszym rozwiązaniem jest wciągnięcie pierza palcami do środka.
Norma EN 13537/EN ISO 23537
Śpiwory spełniające normy EN 13537/EN ISO 23537 są poddawane standardowym testom z użyciem manekinów, które mają możliwie najlepiej przedstawiać przeciętnego mężczyznę oraz przeciętną kobietę po średnim wysiłku. Należy wziąć pod uwagę, że na faktyczne odczucie zimna w czasie użytkowania śpiwora ma wpływ wiele innych czynników, np. stopień zmęczenia, wiek, izolacja od podłoża, czy indywidualne predyspozycje danej osoby.

Zakresy temperatur podawane wg norm EN 13537/EN ISO 23537:
Górna granica komfortu (T max) – nie zawsze podawana temperatura maksymalna, testowana na manekinie męskim, w której „standardowy mężczyzna” może spędzić noc w śpiworze bez nadmiernego zakłócania snu.
Komfort (T comfort) – temperatura podawana na podstawie manekina damskiego. Wartość ta przedstawia temperaturę w której „standardowa kobieta” powinna znajdować się w równowadze termicznej i nie odczuwać zimna.
Temperatura graniczna (T limit) – jest to minimalna temperatura, w której „standardowy mężczyzna” ma zapewniony komfortowy sen.
Temperatura ekstremalna (T extreme) – temperatura wyznaczana na podstawie „odczuć” damskiego manekina. Jest to minimalna wartość, której przekroczenie może oznaczać dla przeciętnej kobiety ryzyko wystąpienia hipotermii i zagrożenie zdrowia. Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.

Therm a Rest Parsec 20F/-6C Regular - opinie klientów

0.0
0 opinii