top

Śpiwór puchowy Therm a Rest Hyperion 32F/0C Long (198 cm) - black forest

1 999,99 zł 2 499,99 zł
-20% taniej
Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach: 1 999,99 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 248,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
≥ 249 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 248,99 zł 12,99 zł 12,99 zł
≥ 249 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór puchowy Therm a Rest Hyperion 32F/0C Long (198 cm) zapewni spokojny odpoczynek i komfort termiczny. Model posiada wypełnienie z naturalnego puchu gęsiego i pasuje na osoby o maksymalnym wzroście 198 cm.

Hydrofobowa impregnacja, która spowalnia namakanie zarówno wypełnienia, jak i materiału zewnętrznego odbyła się bez użycia szkodliwych dla środowiska związków PFC. Wypełnienie posiada certyfikat RDS, świadczący o odpowiednim traktowaniu drobiu.

Śpiwór puchowy Therm a Rest Hyperion 32F/0C Long (198 cm) został uszyty z trwałego materiału nylonowego. Jednocześnie jest on przyjemny w dotyku. Materiał zewnętrzny wykorzystuje impregnację DWR, która zwiększa odporność na namakanie. W tym śpiworze użyto naturalnego puchu gęsiego o sprężystości 900 cuin. Przekłada się to na dobrą izolację przy niewielkiej masie śpiwora. Dodatkowo zastosowano hydrofobową impregnację ociepliny Nikwax® Hydrophobic Down. Sprawia ona, że puch wolniej namaka i nie chłonie tak szybko wilgoci, izolując nawet w trudnych warunkach. Duże znaczenie ma również odpowiednie rozłożenie wypełnienia w komorach, które zapobiega powstawaniu lokalnych stref zimna.

Śpiwór posiada dopasowany kaptur oraz kołnierz termiczny. Kształt typu mumia oznacza dobre dopasowanie konstrukcji do ciała. Dzięki systemowi SynergyLink™ Connectors możliwe jest połączenie śpiwora z materacem, co dodatkowo wpłynie na poziom izolacji termicznej i poprawi komfort odpoczynku. Model posiada zamek z lewej strony. W zestawie otrzymasz worek kompresyjny oraz worek do przechowywania.

Śpiwór puchowy Therm a Rest Hyperion 32F/0C Long (198 cm) - najważniejsze cechy:

 • Wytrzymały materiał nylonowy 10D;
 • Materiał przyjemny w dotyku;
 • Model wypełniony puchem gęsim o sprężystości 900 cuin;
 • Impregnacja puchu Nikwax® Hydrophobic Down zapewniająca większą wytrzymałość na wilgoć;
 • Komory zapewniające termikę poprzez równomierne rozłożenie wypełnienia;
 • Zwiększona ilość ociepliny w miejscach szczególnie narażonych na wychłodzenie;
 • Wewnętrzny kołnierz termiczny;
 • Kształt śpiwora zapewniająca dobre dopasowanie;
 • Impregnacja DWR bez związków PFC;
 • Możliwość przypięcia do materaca dzięki technologii SynergyLink Connectors;
 • Kaptur ze ściągaczem;
 • Załączony pokrowiec kompresyjny oraz większy worek do dłuższego przechowywania śpiwora;
 • Puch pozyskany ze źródeł z certyfikatem RDS;
 • Temperatura komfortu: 5°C;
 • Temperatura graniczna: 0°C;
 • Temperatura ekstremalna: -15°C.
Technologia główna
Durable Water Repellent (DWR)
Durable Water Repellent (DWR) to wodoodporne wykończenie materiału, które nadaje jego wierzchniej warstwie hydrofobowe właściwości. W warunkach wysokiej wilgotności powietrza czy podczas lekkiego opadu, wykończenie DWR chroni materiał przed szybkim namakaniem, opierając się cząsteczkom wody. Zapewnia przez to niższą wagę materiału, jak i lepsze właściwości izolujące od chłodu.
Technologia producenta
Therm a Rest SynergyLink™ Connectors
To paski pozwalające na zintegrowanie śpiwora z materacem. Rozwiązanie zapobiegnie nadmiernej ucieczce ciepła, a także zwiększy Twój komfort snu. W razie potrzeby paski są możliwe do wypięcia.
Specyfikacja techniczna:
Symbol oryginalny produktu 10722
Kolor zielony
Płeć Unisex
Akcja2 -
Akcja3 Majówka
Rodzaj puchu Puch gęsi
Sprężystość 900
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Wymiary pakunku ~ 15 x 20 cm
Na wzrost do 198 cm
EN 13537 / ISO EN 23537 V
Zakres temperatur 5°C/0°C/-15°C
Wypełnienie Puch gęsi
Waga wypełnienia ~ 285 g
Waga całkowita ~ 520 g
Technologia główna Durable Water Repellent (DWR)
Technologia producenta Therm a Rest SynergyLink™ Connectors
Przyjazność środowisku PFC-Free, RDS (Responsible Down Standard)
Materiał zewnętrzny Nylon 10D ripstop
Wymiary ~ 216 x 147/130/117 cm
Przeznaczenie Trekking
Temperatura komfortu Od 0℃ do 10℃
Wypełnienie z naturalnego puchu
W początkowym okresie użytkowania zupełnie naturalnym jest wychodzenie tzw. odlotów puchowych poprzez szczeliny w szwach. Intensywność tego procesu jest uzależniona od czynników zewnętrznych, zwłaszcza od materiałów mających bezpośredni kontakt z puchowym produktem. Ocieranie o inny element odzieży (szczególnie wełnianej), plecak czy chociażby fotel samochodowy może powodować większe elektryzowanie się produktu i „wyciąganie” luźnych puszków. Ilość wypełnienia jaka w ten sposób może się przedostać na zewnątrz, choć widoczna dla oka, stanowi tak naprawdę pomijalny % wypełnienia i nie wpływa w żadnym stopniu na właściwości izolacyjne produktu. Pamiętaj też, że wypełnienie składa się z puchu oraz pierza i to ono najczęściej może przebijać się bezpośrednio przez materiał. Nigdy nie staraj się go wyciągać. Zamiast tego, najlepszym rozwiązaniem jest wciągnięcie pierza palcami do środka.
Norma EN 13537/EN ISO 23537
Śpiwory spełniające normy EN 13537/EN ISO 23537 są poddawane standardowym testom z użyciem manekinów, które mają możliwie najlepiej przedstawiać przeciętnego mężczyznę oraz przeciętną kobietę po średnim wysiłku. Należy wziąć pod uwagę, że na faktyczne odczucie zimna w czasie użytkowania śpiwora ma wpływ wiele innych czynników, np. stopień zmęczenia, wiek, izolacja od podłoża, czy indywidualne predyspozycje danej osoby.

Zakresy temperatur podawane wg norm EN 13537/EN ISO 23537:
Górna granica komfortu (T max) – nie zawsze podawana temperatura maksymalna, testowana na manekinie męskim, w której „standardowy mężczyzna” może spędzić noc w śpiworze bez nadmiernego zakłócania snu.
Komfort (T comfort) – temperatura podawana na podstawie manekina damskiego. Wartość ta przedstawia temperaturę w której „standardowa kobieta” powinna znajdować się w równowadze termicznej i nie odczuwać zimna.
Temperatura graniczna (T limit) – jest to minimalna temperatura, w której „standardowy mężczyzna” ma zapewniony komfortowy sen.
Temperatura ekstremalna (T extreme) – temperatura wyznaczana na podstawie „odczuć” damskiego manekina. Jest to minimalna wartość, której przekroczenie może oznaczać dla przeciętnej kobiety ryzyko wystąpienia hipotermii i zagrożenie zdrowia. Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.

Therm a Rest Hyperion 32F/0C Long (198 cm) - opinie klientów

0.0
0 opinii