top

Śpiwór puchowy Robens Serac 600 Short (175 cm) - grey

944,99 zł 1 349,99 zł
-30%
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Tylko %1 pozostał
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór puchowy Robens Serac 600 Short (175 cm) to model, który został stworzony z myślą o wszystkich miłośnikach noclegów na zewnątrz, nawet gdy temperatura otoczenia spadnie poniżej zera stopni. Dzięki zastosowanej ilości naturalnego ocieplenia ten produkt pozwala na komfortowy sen nawet w temperaturach poniżej zera stopni. Całość jest adresowana osobom o wzroście do 175 centymetrów.

Ten model docenią wszystkie osoby, dla których ważna jest nie tylko wysoka jakość, ale również troska o otoczenie. Trzeba bowiem wspomnieć, że puch zastosowany w tym modelu ma certyfikat RDS świadczący o tym, że ptaki, z których go pozyskano, były traktowane w humanitarny sposób. Co więcej, tkanina w modelu jest wolna od szkodliwych związków PFC.

Śpiwór puchowy Robens Serac 600 short (175 cm) to konstrukcja korzystająca z wypełnienia w postaci kaczego puchu o współczynniku sprężystości 600 cuin i stosunku puchu do pierza wynoszącym 85/15. Dzięki temu cechuje się on bardzo dobrym stosunkiem termiki względem swojej wagi. Puch naturalny zastosowany w tym modelu zapewnia izolację przed chłodem, co pozwoli Ci spać spokojnie i zregenerować siły na dalszą aktywność turystyczną. Co istotne, naturalne wypełnienie zastosowane w tym śpiworze posiada certyfikat RDS świadczący o tym, że ptaki, z których je pozyskano, były traktowane w humanitarny sposób. Wypełnienie puchowe umieszczono w specjalnych komorach umożliwiających jego dobre rozmieszczenie, co przekłada się na równomierne rozprowadzanie ciepła.

Śpiwór puchowy Robens Serac 600 short (175 cm) ma puch zabezpieczony za pomocą wytrzymałej tkaniny nylonowej w splocie ripstop, który ograniczy ryzyko przetarć. Cienka tkanina nylonowa oraz puchowe wypełnienie pozwolą skompresować produkt do niewielkich rozmiarów. Śpiwór ma specjalną konstrukcję Shark Fin w okolicy stóp, oferującą dodatkową przestrzeń. Dzięki temu całość jest jeszcze bardziej wygodna podczas użytkowania, a także zdecydowanie szybciej oferuje pożądany komfort cieplny.

Szybsze nagrzewanie się całości jest zasługą zastosowanego kroju typu mumia, który poprzez optymalne dopasowanie do sylwetki minimalizuje straty ciepła podczas snu. Ciepły kaptur z możliwością dopasowania do Twoich preferencji ochroni Twoją głowę przed chłodem. Oddzielny ściągacz odpowiada za regulację odcinka przy szyi, co z kolei zabezpieczy Twoje ciało przed niską temperaturą. Model jest rozpinany za pomocą dwusuwakowego zamka błyskawicznego zaprojektowanego przez rozpoznawalną markę YKK. Takie rozwiązanie umożliwia również wentylację w cieplejsze dni. Z kolei w chłodne noce docenisz kołnierz termiczny, a także listwę wzdłuż zamka – obydwa rozwiązania zapobiegną ucieczce ciepła ze środka. W zestawie ze śpiworem otrzymujesz dwa pokrowce, jeden do jego transportu, a drugi służący do przechowywania. Całość wykonano w trosce o środowisko naturalne. Świadczy o tym zastosowanie materiałów wolnych od szkodliwych dla przyrody i człowieka związków PFC.

Śpiwór Robens Serac 600 Short (175 cm) — najważniejsze cechy:

 • Śpiwór wypełniony naturalnym kaczym puchem o sprężystości 600 cuin;
 • Proporcja puchu do pierza wynosi 85/15;
 • Kształt komór z puchem zapobiega jego przemieszczaniu i tworzeniu komór z zimnym powietrzem;
 • Tkanina zewnętrzna to nylon w splocie ripstop;
 • Materiał wewnętrzny to nylon;
 • Specjalna konstrukcja w okolicy szyi dla zapewniania mniejszych strat ciepła;
 • Możliwość regulacji obwodu kaptura;
 • Konstrukcja Box Wall zapewniająca wysoki komfort cieplny i szybkie rozprężanie się puchu w komorach;
 • Ściągacz o charakterystycznej budowie, która zapewnia łatwe jego wyczucie;
 • Dwubiegowy zamek błyskawiczny japońskiej marki YKK®;
 • Listwa oraz kołnierz termiczny;
 • Funkcja Zip Together pozwala połączyć ze sobą dwa śpiwory Robens;
 • Specjalna konstrukcja w dolnej części śpiwora Shark Fin dla zapewnienia wygodnego ułożenia stóp oraz zwiększenia izolacji termicznej;
 • Model 3-4-sezonowy;
 • Puch pozyskany zgodnie ze sztandarami RDS;
 • Model wolny od szkodliwych związków związku PFC;
 • Produkt ma w zestawie pokrowiec do przenoszenia oraz worek do przechowywania;
 • Zakres temperatur testowany zgodnie z EN ISO 23537;
 • Symbol produktu: zamek lewy – 250189; zamek prawy – 250190;

Zakres temperatur (testowany zgodnie z EN ISO 23537)

Temp. komfortu Temp. limit Temp. ekstremalna
-7°C -14°C -35°C

Zakresy temperatur podawane w śpiworach firmy Robens oparte są na testach wykonanych zgodnie z normą EN ISO 23537.

Śpiwory spełniające taką normę są poddawane standardowym testom z użyciem manekinów, które mają możliwie najlepiej przedstawiać przeciętnego mężczyznę oraz przeciętną kobietę po średnim wysiłku. Warunki testów są szczegółowo ustalone w normie i są takie same dla każdego modelu śpiwora. Należy wziąć pod uwagę, że wyniki testów odnoszą się do przeciętnych mężczyzn/kobiet. Na faktyczne odczucie zimna w czasie użytkowania śpiwora ma wpływ wiele innych czynników, takich jak stopień zmęczenia, wiek, izolacja od podłoża, wilgotność powietrza, budowa ciała, samopoczucie czy indywidualne predyspozycje danej osoby.

Zakresy temperatur wg normy EN ISO 23537

 • Górna granica komfortu (T max) – nie zawsze podawana temperatura maksymalna, testowana na manekinie męskim, w której “standardowy mężczyzna” może spędzić noc w śpiworze bez nadmiernego zakłócania snu.
 • Komfort (T comfort) – temperatura podawana na podstawie manekina damskiego. Wartość ta przedstawia temperaturę w której „standardowa kobieta” powinna znajdować się w równowadze termicznej i nie odczuwać zimna. Parametrem tym powinny kierować się kobiety wybierając śpiwór.
 • Temperatura graniczna (T limit) – jest to minimalna temperatura w której “standardowy mężczyzna” ma zapewniony komfortowy sen. Parametr ten powinien być brany pod uwagę podczas wybierania śpiwora przez mężczyzn.
 • Temperatura ekstremalna (T extreme) – temperatura wyznaczana na podstawie „odczuć” damskiego manekina. Jest to minimalna wartość, której przekroczenie może oznaczać dla przeciętnej kobiety ryzyko wystąpienia hipotermii i zagrożenie zdrowia. Temperatura taka pozwala zazwyczaj „standardowej kobiecie” na przetrwanie w śpiworze do 6 godzin. Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Tak
YKK®
Około połowy światowej produkcji suwaków na świecie to sprawka japońskiej firmy YKK. Ogromne doświadczenie przekłada się na wolę współpracy z YKK większości liczących się firm odzieżowych. A to dlatego, że zamki YKK® są sprawdzone w tysiącach zastosowań. Te trzy literki znalezione na suwaku oznaczają po prostu jego najwyższą jakość.
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu 25018
Kolor Brązowy
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Robens Sleeping Bags
Seria producenta Robens Serac
Rodzaj puchu Puch kaczy
Sprężystość puchu (cuin) 600
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Materiał wew. Nylon 20D
Wymiary pakunku ok. 30 cm x ø21 cm
Materiał zew. Nylon 20D ripstop
Na wzrost do 175 cm
Testowany zgodnie z EN 13537 / ISO EN 23537 V
Zakres temperatur -7°C/-14°C/-35°C
Wypełnienie Puch kaczy 85/15
Waga wypełnienia ok. 600 g
Waga całkowita ok. 1095 g
YKK® Tak
Przyjazność środowisku PFC-Free, RDS (Responsible Down Standard)

Robens Serac 600 Short (175 cm) - opinie klientów

0.0
0 opinie