top

Śpiwór puchowy Pajak Radical 8Z (210 cm) - red

2 744,99 zł 3 049,99 zł
-10%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór puchowy Pajak Radical 8Z skierowany jest do turystów o maksymalnym wzroście ok. 205 cm. Ta bezkompromisowa konstrukcja łączy w sobie najwyższej jakości puch z wytrzymałą tkaniną, co pozwala na korzystanie z niej podczas ekstremalnych warunków pogodowych.

Marka Pajak znana jest wśród najbardziej wymagających turystów z najlepszych surowców i przemyślanego designu. Model, który właśnie oglądasz, należy do najbardziej zaawansowanej serii Radical, która łączy niezwykle wysokiej jakości puch 900 FP 95/5 z nowoczesną technologią IR Reflective Layer. Dzięki temu pomimo swojej niewielkiej wagi stanowi doskonałą warstwę izolacyjną, która sprawdzi się podczas zimowych wyjść w góry.

Śpiwór puchowy Pajak Radical 8Z to model o niezwykle wysokim wskaźniku izolacji co zawdzięczamy użyciu polskiego białego puchu gęsiego o sprężystości 900 cuin, który zabezpieczy organizm przed niebezpiecznym wychłodzeniem. Dzięki temu bez przeszkód podejmiesz się zimowego biwakowania, ciesząc się komfortem termicznym zapewnianym przez naturalną ocieplinę. Drugim z rozwiązań zwiększających ochronę organizmu przed wychłodzeniem jest wewnętrzne wykończenie materiału w technologii IR Reflective Layer. Pozwala ono na zwrócenie do 50% energii cieplnej wytworzonej przez nasz organizm podczas snu.

Śpiwór puchowy Pajak Radical 8Z oprócz rozwiązań izolacyjnych zapewnia także wysoką trwałość. Wykorzystana tu tkanina GELANOTS wyróżnia się niską wagą i wysoką wytrzymałością. Materiał został ponadto wykończony metodą ripstop, która minimalizuje ryzyko przedarcia się tkaniny. W śpiworze zastosowano konstrukcję komór z ociepliną, która w przekroju poprzecznym przypomina kształtem literę "Z". Zapewnia ona połączenie umiarkowanej wagi oraz bardzo dobre właściwości termiczne. Śpiwór puchowy Pajak Radical 8Z posiada kształt mumii, który jest optymalnie dopasowany do sylwetki podczas snu, minimalizując straty ciepła. Wygodnie przylegający do głowy kaptur wyposażono w ściągacz ze stoperem, dzięki czemu w czasie snu można dodatkowo ograniczyć wolną przestrzeń, przez którą uciekałoby ciepłe powietrze. Wspomaga go dodatkowo ocieplana, wewnętrzna patka, umieszczona wzdłuż zamka głównego.

Śpiwór Pajak Radical 8Z - najważniejsze cechy:

 • Model należy do najbardziej zaawansowanej serii śpiworów Pajak Radical;
 • Śpiwór wypełniony polskim białym puchem gęsim o sprężystości 900 cuin zapewnia doskonałą izolację przed chłodem;
 • Technologia IR Reflective Layer zatrzymująca ciepło wytworzone przez organizm przy ciele;
 • Model posiada kołnierz oraz listwę termiczną minimalizujące straty ciepła podczas snu;
 • Tkanina z jakiej wykonano śpiwór to wytrzymały i lekki GELANOTS;
 • Wykończenie ripstop zwiększyło wytrzymałość materiału na przedarcie;
 • Wewnętrzna kieszonka zapinana na zamek błyskawiczny;
 • Regulowany kaptur umożliwia wygodne dopasowanie;
 • Zamek błyskawiczny z systemem szybkiego rozpinania;
 • Worek kompresyjny oraz transportowy w zestawie;

Zakres temperatur (testowany zgodnie z ISO 23537)

Temp. komfortu Temp. limit Temp. ekstremalna
-4°C -10°C -29°C

Zakresy temperatur podawane w śpiworach firmy Pajak oparte są na testach wykonanych zgodnie z normą ISO 23537.

Śpiwory spełniające taką normę są poddawane standardowym testom z użyciem manekinów, które mają możliwie najlepiej przedstawiać przeciętnego mężczyznę oraz przeciętną kobietę po średnim wysiłku. Warunki testów są szczegółowo ustalone w normie i są takie same dla każdego modelu śpiwora. Należy wziąć pod uwagę, że wyniki testów odnoszą się do przeciętnych mężczyzn/kobiet. Na faktyczne odczucie zimna w czasie użytkowania śpiwora ma wpływ wiele innych czynników, takich jak stopień zmęczenia, wiek, izolacja od podłoża, wilgotność powietrza, budowa ciała, samopoczucie czy indywidualne predyspozycje danej osoby.

Zakresy temperatur wg normy ISO 23537

 • Górna granica komfortu (T max) – nie zawsze podawana temperatura maksymalna, testowana na manekinie męskim, w której “standardowy mężczyzna” może spędzić noc w śpiworze bez nadmiernego zakłócania snu.
 • Komfort (T comfort) – temperatura podawana na podstawie manekina damskiego. Wartość ta przedstawia temperaturę w której „standardowa kobieta” powinna znajdować się w równowadze termicznej i nie odczuwać zimna. Parametrem tym powinny kierować się kobiety wybierając śpiwór.
 • Temperatura graniczna (T limit) – jest to minimalna temperatura w której “standardowy mężczyzna” ma zapewniony komfortowy sen. Parametr ten powinien być brany pod uwagę podczas wybierania śpiwora przez mężczyzn.
 • Temperatura ekstremalna (T extreme) – temperatura wyznaczana na podstawie „odczuć” damskiego manekina. Jest to minimalna wartość, której przekroczenie może oznaczać dla przeciętnej kobiety ryzyko wystąpienia hipotermii i zagrożenie zdrowia. Temperatura taka pozwala zazwyczaj „standardowej kobiecie” na przetrwanie w śpiworze do 6 godzin. Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Czerwony
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Pajak Sleeping Bags
Rodzaj puchu Puch gęsi
Sprężystość puchu (cuin) 900
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Wymiary pakunku ok. 40 x ⌀ 24 cm
Materiał zew. GELANOTS
Na wzrost do ok. 205 cm
Testowany zgodnie z EN 13537 / ISO EN 23537 EN 13537 + ISO 23537
Zakres temperatur -4°C/-10°C/-29°C
Wypełnienie polski biały puch gęsi 900 cuin
Waga całkowita ok. 1100 g (bez pokrowca)

Pajak Radical 8Z (210 cm) - opinie klientów

0.0
0 opinie