top

Śpiwór puchowy Pajak Radical 1Z (210 cm) - gold/gold

2 114,99 zł 2 349,99 zł
-10% taniej
Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach: 2 024,99 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Tylko %1 pozostał
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 14,99 zł - nie dotyczy -
≥ 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 19,99 zł 19,99 zł
≥ 350 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór puchowy Pajak Radical 1Z (210 cm) – gold/gold to nowoczesny i zaawansowany model, który należy do serii Radical. Ta ultralekka konstrukcja sprawdza się w cieplejszym okresie roku, oferując swojemu użytkownikowi doskonały komfort termiczny, dzięki wypełnieniu z naturalnego gęsiego puchu.

Model marki Pajak to doskonała propozycja dla minimalistów, którzy od sprzętu turystycznego oczekują efektywności oraz niskiej wagi, która umożliwia sprawne skompletowanie niezbędnego ekwipunku. Producenci do całości dołączyli dwa pokrowce, jeden służący do transportu, natomiast drugi do przechowywania.

Techniczny śpiwór puchowy Pajak Radical 1Z (210 cm) - gold/gold wykonano z najwyższej jakości materiałów. Na zewnątrz zastosowano niezwykle cienki i bardzo lekki Ultralight Gelanots rip stop. Charakteryzuje się on odpowiednią wytrzymałością i minimalizuje ryzyko wydostawania się puchu na zewnątrz. Dzięki niemu śpiwór można łatwo skompresować do niedużego pokrowca transportowego, aby zmieścił się do niewielkiego zakamarka plecaka. W śpiworze zastosowano konstrukcję komór z ociepliną, która w przekroju poprzecznym przypomina kształtem literę Z. Zapewnia ona połączenie umiarkowanej wagi oraz bardzo dobre właściwości termiczne. Takie rozwiązanie pozwala na bardziej równomierne rozmieszczenie ociepliny na całej powierzchni śpiwora.

Śpiwór Pajak Radical 1Z (210 cm) - gold/gold wypełniono naturalnym puchem gęsim o najwyższej jakości, stosowanym tylko w najbardziej zaawansowanym sprzęcie wyprawowym i górskim. Osiąga on sprężystość 900 cuin, co oznacza doskonałą termikę przy minimalnej wadze całości. Pomimo niedużej ilości ociepliny śpiwór doskonale utrzymuje odpowiednią temperaturę organizmu podczas snu. Nagrzane powietrze jest przytrzymywane pomiędzy puchem, tworząc świetną warstwę izolacyjną. Podczas pakowania śpiwora powietrze to jest wypychane na zewnątrz, dzięki czemu całość mieści się w niewielkim pokrowcu transportowym.

Model ten posiada kształt mumii, który jest optymalnie dobrany do sylwetki podczas snu, minimalizując straty ciepła. Dobrze dopasowany do głowy kaptur wyposażono w ściągacz ze stoperem, dzięki czemu w czasie snu można dodatkowo ograniczyć wolną przestrzeń, przez którą normalnie uciekałoby ciepłe powietrze. Wspomaga go dodatkowo ocieplana, wewnętrzna patka, umieszczona wzdłuż zamka głównego.

Śpiwór Pajak Radical 1Z (210 cm) - gold/gold powstał z myślą o wykorzystaniu w czasie cieplejszej części roku, kiedy temperatura nie spada poniżej zera. Idealnie sprawdzi się najbardziej wymagającym użytkownikom w czasie wiosennych i jesiennych wyjazdów.

Pajak Radical 1Z (210 cm) - gold/gold najważniejsze cechy:

 • Model należy do najbardziej zaawansowanej serii śpiworów Pajak Radical;
 • Ultralekka konstrukcja i najnowocześniejsze materiały;
 • Cienki i bardzo lekki materiał zewnętrzny Ultralight Gelanots rip stop pozwala na kompaktowe spakowanie śpiwora;
 • Wysokiej jakości wypełnienie z białego puchu gęsiego o sprężystości aż 900 cuin;
 • Ściągacz ze stoperem pozwalający idealnie dopasować kaptur do głowy i zminimalizować ucieczkę ciepła;
 • Ocieplona patka wzdłuż zamka zapobiega szybkiej ucieczce ciepła na zewnątrz;
 • Pętelki pozwalające na zawieszenie śpiwora;
 • Wewnętrzna kieszonka zapinana na rzep;
 • Załączony pokrowiec transportowy oraz większy, do przechowywania śpiwora przez dłuższy czas;
 • Temperatura komfortu: 5°C;
 • Temperatura graniczna: 0°C;
 • Temperatura ekstremalna: -15°C.
Specyfikacja techniczna:
Kolor żółty
Płeć Unisex
Outlet Nie
Kolekcja producenta Pajak Sleeping Bags
Rodzaj puchu Puch gęsi
Sprężystość 900
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny ---
Listwa termiczna V
Wymiary pakunku ~ 21 x ø16 cm
Na wzrost do ~ 210 cm (XL)
EN 13537 / ISO EN 23537 V
Zakres temperatur 5°C/0°C/-15°C
Wypełnienie Biały puch gęsi 900 cuin
Waga wypełnienia ~ 220 g
Waga całkowita ~ 515 g (XL)
Materiał zewnętrzny Gelanots ripstop ultralight
Przeznaczenie Trekking
Wypełnienie z naturalnego puchu
W początkowym okresie użytkowania zupełnie naturalnym jest wychodzenie tzw. odlotów puchowych poprzez szczeliny w szwach. Intensywność tego procesu jest uzależniona od czynników zewnętrznych, zwłaszcza od materiałów mających bezpośredni kontakt z puchowym produktem. Ocieranie o inny element odzieży (szczególnie wełnianej), plecak czy chociażby fotel samochodowy może powodować większe elektryzowanie się produktu i „wyciąganie” luźnych puszków. Ilość wypełnienia jaka w ten sposób może się przedostać na zewnątrz, choć widoczna dla oka, stanowi tak naprawdę pomijalny % wypełnienia i nie wpływa w żadnym stopniu na właściwości izolacyjne produktu. Pamiętaj też, że wypełnienie składa się z puchu oraz pierza i to ono najczęściej może przebijać się bezpośrednio przez materiał. Nigdy nie staraj się go wyciągać. Zamiast tego, najlepszym rozwiązaniem jest wciągnięcie pierza palcami do środka.
Śpiwory - zakres temperatur (norma EN 13537/EN ISO 23537)
Śpiwory spełniające normy EN 13537/EN ISO 23537 są poddawane standardowym testom z użyciem manekinów, które mają możliwie najlepiej przedstawiać przeciętnego mężczyznę oraz przeciętną kobietę po średnim wysiłku. Należy wziąć pod uwagę, że na faktyczne odczucie zimna w czasie użytkowania śpiwora ma wpływ wiele innych czynników, np. stopień zmęczenia, wiek, izolacja od podłoża, czy indywidualne predyspozycje danej osoby.

Zakresy temperatur podawane wg norm EN 13537/EN ISO 23537:
Górna granica komfortu (T max) – nie zawsze podawana temperatura maksymalna, testowana na manekinie męskim, w której „standardowy mężczyzna” może spędzić noc w śpiworze bez nadmiernego zakłócania snu.
Komfort (T comfort) – temperatura podawana na podstawie manekina damskiego. Wartość ta przedstawia temperaturę w której „standardowa kobieta” powinna znajdować się w równowadze termicznej i nie odczuwać zimna.
Temperatura graniczna (T limit) – jest to minimalna temperatura, w której „standardowy mężczyzna” ma zapewniony komfortowy sen.
Temperatura ekstremalna (T extreme) – temperatura wyznaczana na podstawie „odczuć” damskiego manekina. Jest to minimalna wartość, której przekroczenie może oznaczać dla przeciętnej kobiety ryzyko wystąpienia hipotermii i zagrożenie zdrowia. Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.

Pajak Radical 1Z (210 cm) - opinie klientów

0.0
0 opinii