top

Śpiwór puchowy Pajak Radical 10Z (210 cm) - red

3 005,99 zł 3 339,99 zł
-10%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór puchowy Pajak Radical 10Z NE (210 cm) skierowany jest do turystów o maksymalnym wzroście ok. 190 cm, więc wybierając go, zapewnisz sobie dopasowany do swoich potrzeb komfort termiczny. Można go zawdzięczać wysokogatunkowej polskiej ocieplinie, która skutecznie ochroni Cię przed groźnym wychłodzeniem.

Projektanci Pajak zastosowali w tym modelu ultra cienki i niezwykle lekki materiał GELANOTS Ultra Light Rip Stop Shell. Ten specjalnie opracowany poliamid, którego podatność na przetarcia lub przypadkowe uszkodzenia mechaniczne jest niska, ograniczy ryzyko powstania przetarć. Dzięki temu całość konstrukcji jest odpowiednio wytrzymała, by znieść trudy transportu w plecaku i nocy spędzanych w ciasnych namiotach wyprawowych.

Śpiwór puchowy Pajak Radical 10Z NE to niezwykle ciepły model, co można zawdzięczać zastosowaniu polskiego białego puchu gęsiego o sprężystości 900 cuin, który zabezpieczy organizm przed niebezpiecznym wychłodzeniem. Dzięki temu bez przeszkód podejmiesz się zimowego biwakowania, ciesząc się komfortem termicznym zapewnianym przez naturalną ocieplinę. Jak wiemy, puch jest lekki i niezwykle pakowny więc śpiwór Pajak złożysz do niewielkich rozmiarów i umieścisz w górskim plecaku, gdzie nie zajmie zbyt wiele cennego miejsca. Również jego waga nie spowoduje trudności podczas wędrówki, co czyni z tego modelu kompana zimowych wypadów pod namiot. Drugim z rozwiązań zwiększających izolację organizmu jest wewnętrzne wykończenie materiału w technologii IR Reflective Layer. Zwraca ono ciepło wytworzone przez ciało w postaci promieniowania podczerwonego, co doskonale pokazuje, jak projektanci Pajak potrafią łączyć naturalne materiały z nowinkami technicznymi.

Śpiwór puchowy Pajak Radical 10Z NE oprócz rozwiązań izolacyjnych zapewnia także odpowiednią trwałość. Zawdzięczać ją można nowoczesnej technologii materiałowej zastosowanej przez polskich producentów. Znajdziesz tu tkaninę GELANOTS Ultra Light Rip Stop Shell, która wyróżnia się niską wagą i wysoką wytrzymałością. Wynika ona z technicznego sposobu takiego przygotowania poliamidu, by był on cieńszy, a jednocześnie mniej podatny na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne, czy przetarcia. Pozwoli to korzystać ze śpiwora Pajakprzez kolejne sezony, stale zapewniając sobie odpowiedni komfort termiczny.

W śpiworze Pajak Radical 10Z zastosowano konstrukcję komór z ociepliną, która w przekroju poprzecznym przypomina kształtem literę "Z". Zapewnia ona połączenie umiarkowanej wagi oraz bardzo dobre właściwości termiczne. Śpiwór puchowy Pajak Radical 10Z posiada kształt mumii, który jest optymalnie dopasowany do sylwetki podczas snu, minimalizując straty ciepła. Wygodnie przylegający do głowy kaptur wyposażono w ściągacz ze stoperem, dzięki czemu w czasie snu można dodatkowo ograniczyć wolną przestrzeń, przez którą normalnie uciekałoby ciepłe powietrze. Wspomaga go dodatkowo ocieplana, wewnętrzna patka, umieszczona wzdłuż zamka głównego.

Śpiwór Pajak Radical 10Z to zaawansowany technicznie model polskiego producenta wykorzystujący naturalny puch zapewniający komfort termiczny na najwyższym poziomie.

Pajak Radical 10Z najważniejsze cechy:

 • Model należy do najbardziej zaawansowanej serii śpiworów Pajak Radical;
 • Ultralekka konstrukcja i najnowocześniejsze materiały;
 • Cienki i bardzo lekki materiał zewnętrzny GELANOTS Ultra Light Rip Stop Shell pozwala na kompaktowe spakowanie śpiwora;
 • Śpiwór wypełniony polskim białym puchem gęsim o sprężystości 900 cuin zapewnia skuteczną ochronę przed wychłodzeniem;
 • Technologia IR Reflective Layer zatrzymująca ciepło wytworzone przez organizm przy ciele;
 • Kołnierz oraz listwa przyzamkowa w konstrukcji 3D to skuteczne zabezpieczenie przed zimnem;
 • Wewnętrzna kieszeń na cenne przedmioty;
 • Regulowany kaptur umożliwia wygodne dopasowanie;
 • Zamek błyskawiczny z systemem szybkiego rozpinania;
 • Worek kompresyjny w zestawie;

Zakres temperatur (testowany zgodnie z ISO 23537)

Temp. komfortu Temp. limit Temp. ekstremalna
--6°C -13°C -33°C

Zakresy temperatur podawane w śpiworach firmy Pajak oparte są na testach wykonanych zgodnie z normą ISO 23537.

Naturalny puch gęsi to jeden z najlepszych izolatorów termicznych stosowanych w wysokiej jakości śpiworach i odzieży turystycznej. Zapewnia nieporównanie lepsze właściwości izolacyjne niż ociepliny syntetyczne, przy dużo mniejszej wadze. Jest to zasługą bardzo dużej sprężystości naturalnego puchu. Dzięki niej ekwipunek wypełniony puchem zajmuje minimalną ilość miejsca po spakowaniu. Po wyciągnięciu z pokrowca transportowego puch się rozpręża i doskonale przytrzymuje nagrzane przez organizm powietrze, tworząc perfekcyjną warstwę izolacyjną. Śpiwory marki Pajak wypełniane są wysokiej jakości puchem gęsim pochodzącym z Polski. Jakość puchu jest ściśle monitorowana, a sam puch przechodzi skomplikowany proces oczyszczania, aby w produkcie finalnym zapewniał najlepsze właściwości użytkowe.
Konstrukcja komór Z to nowoczesny system tworzenia komór z ociepliną w śpiworze. Wewnętrzne ścianki pomiędzy komorami oddzielają puch i zapewniają jego równomierne rozłożenie w całym śpiworze. Taka konstrukcja przeciwdziała powstawaniu stref bez wypełnienia, które przyspieszają ucieczkę ciepła z wnętrza śpiwora. Rozwiązanie to zapewnia optymalny kompromis pomiędzy niską wagą, a właściwościami termicznymi śpiwora.

Zakresy temperatur wg normy ISO 23537

Śpiwory spełniające taką normę są poddawane standardowym testom z użyciem manekinów, które mają możliwie najlepiej przedstawiać przeciętnego mężczyznę oraz przeciętną kobietę po średnim wysiłku. Warunki testów są szczegółowo ustalone w normie i są takie same dla każdego modelu śpiwora. Należy wziąć pod uwagę, że wyniki testów odnoszą się do przeciętnych mężczyzn/kobiet. Na faktyczne odczucie zimna w czasie użytkowania śpiwora ma wpływ wiele innych czynników, takich jak stopień zmęczenia, wiek, izolacja od podłoża, wilgotność powietrza, budowa ciała, samopoczucie czy indywidualne predyspozycje danej osoby.

 • Górna granica komfortu (T max) – nie zawsze podawana temperatura maksymalna, testowana na manekinie męskim, w której “standardowy mężczyzna” może spędzić noc w śpiworze bez nadmiernego zakłócania snu.
 • Komfort (T comfort) – temperatura podawana na podstawie manekina damskiego. Wartość ta przedstawia temperaturę w której „standardowa kobieta” powinna znajdować się w równowadze termicznej i nie odczuwać zimna. Parametrem tym powinny kierować się kobiety wybierając śpiwór.
 • Temperatura graniczna (T limit) – jest to minimalna temperatura w której “standardowy mężczyzna” ma zapewniony komfortowy sen. Parametr ten powinien być brany pod uwagę podczas wybierania śpiwora przez mężczyzn.
 • Temperatura ekstremalna (T extreme) – temperatura wyznaczana na podstawie „odczuć” damskiego manekina. Jest to minimalna wartość, której przekroczenie może oznaczać dla przeciętnej kobiety ryzyko wystąpienia hipotermii i zagrożenie zdrowia. Temperatura taka pozwala zazwyczaj „standardowej kobiecie” na przetrwanie w śpiworze do 6 godzin. Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Czerwony
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Pajak Sleeping Bags
Rodzaj puchu Puch gęsi
Sprężystość puchu (cuin) 900
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Wymiary pakunku ok. 38 x ø 23 cm
Materiał zew. GELANOTS Ultra Light Rip Stop Shell
Na wzrost do ok. 190 cm
Testowany zgodnie z EN 13537 / ISO EN 23537 EN 13537 + ISO 23537
Zakres temperatur -6°C/-13°C/-33°C
Wypełnienie Biały puch gęsi 900 cuin
Waga wypełnienia 1100 g rozm. L / Regular
Waga całkowita ok. 1333 g

Śpiwór puchowy Pajak Radical 10Z (210 cm) - red - opinie klientów

0.0
0 opinie