Śpiwór puchowy Pajak Core 950 (210 cm) - navy/blue

1 889,99 zł 2 099,99 zł
10% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 7,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 18,99 zł

Śpiwór puchowy Pajak Core 950 (210 cm) sprawdzi się w ekwipunku turystów o wzroście około 190 cm, którzy wybierają się zimą w góry. Zastosowano tu puchową ocieplinę, która skutecznie ochroni Cię przed wychłodzeniem, więc zyskasz na bezpieczeństwie, a każda noc pod namiotem lub w schronisku będzie należeć do tych przespanych.

Ten model to doskonały przykład na innowacyjność polskiej myśli technicznej. Dzięki specjalistycznemu podejściu do tworzenia śpiworów marka Pajak za swoje konstrukcje jest doceniana na całym świecie. Sprawia to, że decydując się na niego, skorzystasz z najlepszych rozwiązań, które uczynią noce spędzane zimą w terenie bezpieczniejszymi.

Śpiwór puchowy Pajak Core 950 został wykonany z wytrzymałego materiału, którego istotną cechą jest niska podatność na przetarcia. Oznacza to, że ryzyko przypadkowego uszkodzenia tego modelu podczas transportu lub w namiocie będzie mniejsze, więc funkcjonalność tego modelu zachowasz przez kolejne sezony. Jednak tym, co zdecyduje o jego wyborze, jest ocieplina. Marka Pajak zastosowała tu wypełnienie polskim białym puchem kaczym o sprężystości 700 cuin. Jak wiemy, ten rodzaj izolacji w mroźnych warunkach sprawdza się o wiele lepiej niż syntetyki, więc zyskasz maksymalną i wydajną ochronę przed wychłodzeniem. Poprawia to komfort termiczny i powoduje, że noce spędzane pod namiotem lub w schroniskach będą przespane, a o poranku wstaniesz w pełni sił do dalszej wędrówki lub wspinaczki. Warto dodać, że puch o sprężystości 700 cuin jest wysoce kompresyjny, co sprawia, że śpiwór Pajak nie zajmie zbyt wiele miejsca po złożeniu. Ułatwi to jego transport, więc zaoszczędzisz cenną przestrzeń w plecaku.

Śpiwór puchowy Pajak Core 950 korzysta ze specjalnej konstrukcji komór typu „Z”, które mają za zadanie maksymalne wykorzystanie właściwości termicznych naturalnej ociepliny. Te poprzeczne ułożenie izolacji ogranicza powstawanie lokalnych stref zimna, które powodują punktowe wychłodzenia, co tylko pokazuje, jak dopracowana jest to konstrukcja. Śpiwór puchowy Pajak Core 950 to również kołnierz oraz przyzamkowa listwa termiczna 3D, które spełniają funkcję ograniczającą ucieczkę ciepła. Ten model to także kształt mumii, który jest optymalnie dopasowany do sylwetki, co podczas snu przełoży się na niezrównany komfort termiczny, zapewniając Ci przyjemną ciepłą otulinę.

Śpiwór puchowy Pajak Core 950 oprócz rozwiązań izolacyjnych to również kilka funkcjonalnych rozwiązań. Polski producent zastosował tutaj zamki błyskawiczne renomowanej japońskiej marki YKK®. Ich konstrukcja charakteryzuje się niższą podatnością na zacinanie, co szczególnie w zimowych warunkach okaże się praktyczne. Kołnierz wokół głowy dociągniesz za pomocą ściągaczy ITW Nexus. Są one trwałe i pozwalają na szybkie dopasowanie obwodu tego elementu śpiwora Pajak. Wewnątrz tego modelu znajdziesz także kieszeń na cenne drobiazgi, więc portfel i telefon zawsze będziesz mieć przy sobie.

Śpiwór puchowy Pajak Core 950 to idealne rozwiązanie na zimowe dni spędzane na górskich biwakach, czy w schroniskach.

Pajak Core 950 najważniejsze cechy:

 • Śpiwór wypełniony polskim białym puchem kaczym o sprężystości 700 cuin zapewnia skuteczną ochronę przed wychłodzeniem;
 • System komór typu „Z” zapewnia maksymalne wykorzystanie właściwości termicznych ociepliny;
 • Kołnierz oraz listwa przyzamkowa w konstrukcji 3D to skuteczne zabezpieczenie przed zimnem;
 • Wytrzymały materiał o niskiej podatności na przetarcia;
 • Kieszeń wewnątrz śpiwora, w której schowasz niewielkie cenne przedmioty;
 • Łatwa i szybka regulacja obwodu kaptura za pomocą ściągaczy;
 • Zamek błyskawiczny o konstrukcji pozwalającej na szybkie rozpięcie;
 • Śpiwór ma zamki błyskawiczne renomowanej marki YKK®;
 • Ściągacz ze stoperem marki ITW Nexus ograniczą ucieczkę ciepła z wnętrza śpiwora;
 • W zestawie worek kompresyjny i do pakowania;
 • Pętelki na zewnątrz pozwolą na zawieszenie śpiwora w celu osuszenia;

Zakres temperatur (testowany zgodnie z ISO 13537)
|Temp. komfortu|Temp. limit|Temp. ekstremalna|
|-10°C|-18°C|-39°C|

Naturalny puch gęsi to jeden z najlepszych izolatorów termicznych stosowanych w wysokiej jakości śpiworach i odzieży turystycznej. Zapewnia nieporównanie lepsze właściwości izolacyjne niż ociepliny syntetyczne, przy dużo mniejszej wadze. Jest to zasługą bardzo dużej sprężystości naturalnego puchu. Dzięki niej ekwipunek wypełniony puchem zajmuje minimalną ilość miejsca po spakowaniu. Po wyciągnięciu z pokrowca transportowego puch się rozpręża i doskonale przytrzymuje nagrzane przez organizm powietrze, tworząc perfekcyjną warstwę izolacyjną. Śpiwory marki Pajak wypełniane są wysokiej jakości puchem gęsim pochodzącym z Polski. Jakość puchu jest ściśle monitorowana, a sam puch przechodzi skomplikowany proces oczyszczania, aby w produkcie finalnym zapewniał najlepsze właściwości użytkowe.
Konstrukcja komór Z to nowoczesny system tworzenia komór z ociepliną w śpiworze. Wewnętrzne ścianki pomiędzy komorami oddzielają puch i zapewniają jego równomierne rozłożenie w całym śpiworze. Taka konstrukcja przeciwdziała powstawaniu stref bez wypełnienia, które przyspieszają ucieczkę ciepła z wnętrza śpiwora. Rozwiązanie to zapewnia optymalny kompromis pomiędzy niską wagą, a właściwościami termicznymi śpiwora.

Zakresy temperatur wg normy ISO 13537

Śpiwory spełniające taką normę są poddawane standardowym testom z użyciem manekinów, które mają możliwie najlepiej przedstawiać przeciętnego mężczyznę oraz przeciętną kobietę po średnim wysiłku. Warunki testów są szczegółowo ustalone w normie i są takie same dla każdego modelu śpiwora. Należy wziąć pod uwagę, że wyniki testów odnoszą się do przeciętnych mężczyzn/kobiet. Na faktyczne odczucie zimna w czasie użytkowania śpiwora ma wpływ wiele innych czynników, takich jak stopień zmęczenia, wiek, izolacja od podłoża, wilgotność powietrza, budowa ciała, samopoczucie czy indywidualne predyspozycje danej osoby.

 • Górna granica komfortu (T max) – nie zawsze podawana temperatura maksymalna, testowana na manekinie męskim, w której “standardowy mężczyzna” może spędzić noc w śpiworze bez nadmiernego zakłócania snu.
 • Komfort (T comfort) – temperatura podawana na podstawie manekina damskiego. Wartość ta przedstawia temperaturę w której „standardowa kobieta” powinna znajdować się w równowadze termicznej i nie odczuwać zimna. Parametrem tym powinny kierować się kobiety wybierając śpiwór.
 • Temperatura graniczna (T limit) – jest to minimalna temperatura w której “standardowy mężczyzna” ma zapewniony komfortowy sen. Parametr ten powinien być brany pod uwagę podczas wybierania śpiwora przez mężczyzn.
 • Temperatura ekstremalna (T extreme) – temperatura wyznaczana na podstawie „odczuć” damskiego manekina. Jest to minimalna wartość, której przekroczenie może oznaczać dla przeciętnej kobiety ryzyko wystąpienia hipotermii i zagrożenie zdrowia. Temperatura taka pozwala zazwyczaj „standardowej kobiecie” na przetrwanie w śpiworze do 6 godzin. Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Specyfikacja techniczna:
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Wymiary pakunku ok. 39 x ø 23 cm
Materiał zew. Materiał tekstylny
Na wzrost do 190 cm
Test EN 13537 V
Zakres temperatur -10°C/-18°C/-39°C
Wypełnienie Biały polski puch kaczy 700 cuin
Waga wypełnienia ok. 1010 g (rozm. Regular)
Waga całkowita ok. 1615 g

Śpiwór puchowy Pajak Core 950 (210 cm) - navy/blue - opinie klientów

0.0
0 opinie