top

Śpiwór puchowy Pajak Core 950 (180 cm) - navy/blue

2 106,79 zł 2 289,99 zł
-8%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Tylko %1 pozostał
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór puchowy Pajak Core 950 to idealne rozwiązanie na zimowe biwakowanie, gdy istotne jest zabezpieczenie się przed groźnym wychłodzeniem. Rozmiar ten przeznaczony jest dla turystów o maksymalnym wzroście 180 cm. Ten model dzięki naturalnej ocieplinie zapewni Ci maksymalny komfort termiczny, więc każda noc spędzona w niskich temperaturach będzie należała do tych przespanych.

Ten model sprawdzi się dla turystów o maksymalnym wzroście 175 cm, którzy mimo mrozu panującego zimą postanawiają wybrać się w góry. Całość konstrukcji jest niezwykle funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu, co szczególnie istotne jest w ciasnym namiocie. Dzięki temu każdej nocy zregenerujesz swoje siły, by o poranku wstać wypoczętym i gotowym do dalszych aktywności.

Śpiwór puchowy Pajak Core 950 został wykonany z wytrzymałego materiału TORAY Airstatic, którego istotną cechą jest niska podatność na przetarcia. Oznacza to, że ryzyko przypadkowego uszkodzenia tego modelu podczas transportu lub w namiocie będzie mniejsze, więc funkcjonalność tego modelu zachowasz przez kolejne sezony. Jednak tym, co zdecyduje o jego wyborze, jest ocieplina. Marka Pajak zastosowała tu wypełnienie polskim białym puchem kaczym o sprężystości 700 cuin. Jak wiemy, ten rodzaj izolacji w mroźnych warunkach sprawdza się o wiele lepiej niż syntetyki, więc zyskasz maksymalną i wydajną ochronę przed wychłodzeniem. Poprawia to komfort termiczny i powoduje, że noce spędzane pod namiotem lub w schroniskach będą przespane, a o poranku wstaniesz w pełni sił do dalszej wędrówki lub wspinaczki. Warto dodać, że puch o sprężystości 700 cuin jest wysoce kompresyjny, co sprawia, że śpiwór Pajak nie zajmie zbyt wiele miejsca po złożeniu. Ułatwi to jego transport, więc zaoszczędzisz cenną przestrzeń w plecaku.

Śpiwór puchowy Pajak Core 950 korzysta ze specjalnej konstrukcji komór typu „Z”, które mają za zadanie maksymalne wykorzystanie właściwości termicznych naturalnej ociepliny. Te poprzeczne ułożenie izolacji ogranicza powstawanie lokalnych stref zimna, które powodują punktowe wychłodzenia, co tylko pokazuje, jak dopracowana jest to konstrukcja. Śpiwór puchowy Pajak Core 950 to również kołnierz oraz przyzamkowa listwa termiczna 3D, które spełniają funkcję ograniczającą ucieczkę ciepła. Ten model to także kształt mumii, który jest optymalnie dopasowany do sylwetki, co podczas snu przełoży się na niezrównany komfort termiczny, zapewniając Ci przyjemną ciepłą otulinę.

Śpiwór puchowy Pajak Core 950 oprócz rozwiązań izolacyjnych to również kilka funkcjonalnych rozwiązań. Polski producent zastosował tutaj zamki błyskawiczne renomowanej japońskiej marki YKK®. Ich konstrukcja charakteryzuje się niższą podatnością na zacinanie, co szczególnie w zimowych warunkach okaże się praktyczne. Kołnierz wokół głowy dociągniesz za pomocą ściągaczy ITW Nexus. Są one trwałe i pozwalają na szybkie dopasowanie obwodu tego elementu śpiwora Pajak. Wewnątrz tego modelu znajdziesz także kieszeń na cenne drobiazgi, więc portfel i telefon zawsze będziesz mieć przy sobie.

Śpiwór Pajak Core 950 - najważniejsze cechy:

 • Śpiwór wypełniony polskim białym puchem kaczym o sprężystości 700 cuin zapewnia skuteczną ochronę przed wychłodzeniem;
 • System komór typu „Z” zapewnia maksymalne wykorzystanie właściwości termicznych ociepliny;
 • Kołnierz oraz listwa przyzamkowa w konstrukcji 3D to skuteczne zabezpieczenie przed zimnem;
 • Wytrzymały materiał o niskiej podatności na przetarcia;
 • Kieszeń wewnątrz śpiwora, w której schowasz niewielkie cenne przedmioty;
 • Łatwa i szybka regulacja obwodu kaptura za pomocą ściągaczy;
 • Zamek błyskawiczny o konstrukcji pozwalającej na szybkie rozpięcie;
 • Śpiwór ma zamki błyskawiczne renomowanej marki YKK®;
 • Ściągacz ze stoperem marki ITW Nexus ograniczą ucieczkę ciepła z wnętrza śpiwora;
 • W zestawie worek kompresyjny i do pakowania;
 • Pętelki na zewnątrz pozwolą na zawieszenie śpiwora w celu osuszenia;

Zakres temperatur (testowany zgodnie z ISO 13537)

Temp. komfortu Temp. limit Temp. ekstremalna
-10°C -18°C -39°C

Zakresy temperatur wg normy ISO 13537

Śpiwory spełniające taką normę są poddawane standardowym testom z użyciem manekinów, które mają możliwie najlepiej przedstawiać przeciętnego mężczyznę oraz przeciętną kobietę po średnim wysiłku. Warunki testów są szczegółowo ustalone w normie i są takie same dla każdego modelu śpiwora. Należy wziąć pod uwagę, że wyniki testów odnoszą się do przeciętnych mężczyzn/kobiet. Na faktyczne odczucie zimna w czasie użytkowania śpiwora ma wpływ wiele innych czynników, takich jak stopień zmęczenia, wiek, izolacja od podłoża, wilgotność powietrza, budowa ciała, samopoczucie czy indywidualne predyspozycje danej osoby.

 • Górna granica komfortu (T max) – nie zawsze podawana temperatura maksymalna, testowana na manekinie męskim, w której “standardowy mężczyzna” może spędzić noc w śpiworze bez nadmiernego zakłócania snu.
 • Komfort (T comfort) – temperatura podawana na podstawie manekina damskiego. Wartość ta przedstawia temperaturę w której „standardowa kobieta” powinna znajdować się w równowadze termicznej i nie odczuwać zimna. Parametrem tym powinny kierować się kobiety wybierając śpiwór.
 • Temperatura graniczna (T limit) – jest to minimalna temperatura w której “standardowy mężczyzna” ma zapewniony komfortowy sen. Parametr ten powinien być brany pod uwagę podczas wybierania śpiwora przez mężczyzn.
 • Temperatura ekstremalna (T extreme) – temperatura wyznaczana na podstawie „odczuć” damskiego manekina. Jest to minimalna wartość, której przekroczenie może oznaczać dla przeciętnej kobiety ryzyko wystąpienia hipotermii i zagrożenie zdrowia. Temperatura taka pozwala zazwyczaj „standardowej kobiecie” na przetrwanie w śpiworze do 6 godzin. Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Tak
YKK®
Około połowy światowej produkcji suwaków na świecie to sprawka japońskiej firmy YKK. Ogromne doświadczenie przekłada się na wolę współpracy z YKK większości liczących się firm odzieżowych. A to dlatego, że zamki YKK® są sprawdzone w tysiącach zastosowań. Te trzy literki znalezione na suwaku oznaczają po prostu jego najwyższą jakość.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Granatowy
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Pajak Sleeping Bags
Rodzaj puchu Puch kaczy
Sprężystość puchu (cuin) 700
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Materiał wew. TORAY Airstatic
Wymiary pakunku ok. 39 x ø 23 cm
Materiał zew. TORAY Airstatic
Na wzrost do ok. 175 cm
Testowany zgodnie z EN 13537 / ISO EN 23537 V
Zakres temperatur -10°C/-18°C/-39°C
Wypełnienie Biały polski puch kaczy 700 cuin
Waga wypełnienia ok. 1010 g (rozm. Regular)
Waga całkowita ok. 1513 g
YKK® Tak

Śpiwór puchowy Pajak Core 950 (180 cm) - navy/blue - opinie klientów

0.0
0 opinie