top

Śpiwór puchowy Marmot Sawtooth (198 cm) - surf/arctic navy

1 039,99 zł 1 299,99 zł
-20%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór puchowy Marmot Sawtooth (198 cm) - surf/arctic navy – na wzrost do 198 cm pozwoli zaznać zdrowego i komfortowego snu podczas zimowych biwaków. Jego waga nie sprawi problemów podczas transportu w lub na górskim plecaku.

Dzięki impregnacji zastosowanego w tym modelu puchu możesz mieć pewność, że o wiele łatwiej unikniesz jego zbijania się w zetknięciu z wilgiocią. W dobie, gdy proekologiczne nurty zdobywają coraz to szersze grono wielbicieli zastosowanie w tym modelu puchu z certyfikatem R.D.S. daje gwarancję, że zwierzęta, z których został pozyskany, były dobrze traktowane.

Śpiwór puchowy Marmot Sawtooth waży niewiele. Składa się na to nie tylko lekka ocieplina, ale również zastosowany materiał zewnętrzny, który jest stosunkowo cienki, ale jednocześnie wytrzymały. Doskonale utrzymuje puch na miejscu, nie pozwalając na jego przemieszczanie się pomiędzy komorami. Wybrane panele zostały dodatkowo wzmocnione technologią ripstop, zwiększającą ich wytrzymałość na rozdarcia.

Wewnątrz umieszczono naturalny kaczy puch o dobrym współczynniku sprężystości – 650 cui. Dodatkowa impregnacja Down Defender™ zmniejsza jego wrażliwość na wilgoć, opóźniając namakanie, dzięki czemu śpiwór optymalnie spisze się w szerszym zakresie warunków pogodowych. Charakterystyczną właściwością puchu jest jego doskonała kompresyjność, co pozwala spakować cały śpiwór do niewielkich wymiarów na czas transportu.

Zastosowany w Marmot Sawtooth puch posiada certyfikat RDS (Responsible Down Standard). Poświadcza on, że wykorzystany w nim surowiec pochodzi od gęsi, które były dobrze traktowane podczas hodowli. Zewnętrznej kontroli podlegają wszystkie etapy hodowli oraz uzyskiwania i przetwarzania puchu.

Śpiwór puchowy posiada szereg rozwiązań konstrukcyjnych, które wpływają na wygodę użytkowania oraz bardzo dobre utrzymywanie temperatury. Specjalnie zaprojektowane miejsce na stopy zapewnia bardziej anatomiczne dopasowanie, co przekłada się na większy komfort termiczny. Będzie to szczególnie istotne dla osób z łatwo marznącymi stopami. Również bardzo ściśle został dopasowany kaptur, który pozwala idealnie otulić głowę, dzięki czemu straty ciepła w trakcie snu są minimalne. Całość jest regulowana ściągaczem ze stoperem, pozwalając idealnie dopasować jego kształt do potrzeb. Zastosowany niezawodny zamek YKK pozwala szybko zająć miejsce w śpiworze i się z niego wydostać. Specjalne patka ze chroni materiał zewnętrzny przed łatwym przycięciem w trakcie zapinania śpiwora.

Śpiwór turystyczny Marmot Sawtooth to idealne rozwiązanie na zimne noce w przejściowych porach roku, a nawet zimą, kiedy to zapewni optymalne warunki snu.

Marmot Sawtooth najważniejsze cechy:
 • Wypełnienie z naturalnego puchu i sprężystości 650 cui;
 • Specjalna impregnacja Down Defender™ zmniejsza wrażliwość puchu na wilgoć;
 • Anatomicznie zaprojektowane miejsce na nogi;
 • Doskonale dopasowany kaptur;
 • Dwubiegowy zamek renomowanej firmy YKK;
 • Patka zabezpieczająca przed przycięciem materiału zamkiem;
 • Wewnętrzna kieszonka na najpotrzebniejsze drobiazgi;
 • Pętelki do powieszenia śpiwora;
 • Załączony worek transportowy;
Temp. komfortu Temp. limit Temp. Ekstremalna
-2,7°C -9,1°C -27,5°C

Zakresy temperatur podawane na wszystkich śpiworach firmy Marmot oparte są na testach wykonanych zgodnie z Normami Europejskimi (EN 13537)

Definicje zgodne z EN:
 • Komfort: najniższa temperatura w której użytkownik śpiwora, w pozycji zrelaksowanej (tzn. leżąc na plecach), nie czuje zimna.
 • Limit / Tolerancja: najniższa temperatura w której użytkownik śpiwora w lekko podkurczonej pozycji (tzn. leżąc na boku z kolanami podciągniętymi ku górze) nie czuje zimna.
 • Temp. ekstremalna: najniższa temperatura w której użytkownikowi śpiwora nie grozi niebezpieczne dla zdrowia wyziębienia ciała i hipotermia.
650 fill down – Marmot po raz pierwszy użył wypełnienia puchowego w 1974 roku. Od tego czasu stał się światowym liderem wśród producentów śpiworów, kurtek oraz innej odzieży przeznaczonej dla entuzjastów outdooru. Marmot do produkcji używa wyłącznie najwyższej jakości, specjalnie wyselekcjonowanego puchu. Dzięki temu produkty odznaczają się niską wagą, doskonałymi parametrami izolacyjnymi oraz świetną pakownością.
Responsible Down Standard (RDS) to zewnętrzny system certyfikacji pochodzenia naturalnego puchu używanego w odzieży i śpiworach technicznych. Zarządzany przez organizację non-profit Textile Exchange pozwala na zapewnienie, że puch pochodzi od dobrze traktowanych gęsi. Kontrola obejmuje wszystkie stadia produkcji od chowu gęsi po finalny produkt. Odzież i sprzęt wyposażone w puch sygnowany metką RDS posiada w całości wypełnienie o wiadomym pochodzeniu. Używanie takiej odzieży i śpiworów pomaga wpłynąć na bardziej humanitarne traktowanie zwierząt.
Down Defender™ – technologia polegająca na pokrywaniu naturalnego puchu specjalnymi warstwami impregnującymi, które nie wpływają na rewelacyjne właściwości izolacyjne puchu – pozwalając jednocześnie nadać mu bardziej hydrofobowe właściwości. Naturalny puch wykończony w technologii Down Defender według testów marki Marmot, pozostaje do 10 razy dłużej suchy w wilgotnym środowisku niż puch bez impregnacji, schnie do 30 % szybciej od zwykłego wypełnienia naturalnego oraz wykazuje dużo bardziej sprężyste właściwości przy dużej wilgotności.
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu 29880
Kolor Granatowy
Płeć Męskie
Rodzaj puchu Puch kaczy
Sprężystość puchu (cuin) 650
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny v
Listwa termiczna V
Materiał wew. 30d nylon DWR
Wymiary pakunku ok. 41 x ø20 cm
Materiał zew. 30d nylon ripstop DWR, 30d nylon DWR
Na wzrost do ok. 198 cm
Testowany zgodnie z EN 13537 / ISO EN 23537 v
Zakres temperatur -2,7°C / -9,1°C / -27,5°C
Wypełnienie Puch kaczy 650 Down Defender
Waga wypełnienia ok. 775 g
Waga całkowita ok. 1345 g (z pokrowcem)

Śpiwór puchowy Marmot Sawtooth (198 cm) - surf/arctic navy - opinie klientów

0.0
0 opinie