top

Śpiwór puchowy Marmot Palisade (198 cm) - sage green/forest

1 024,79 zł 1 219,99 zł
-16%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór puchowy Marmot Palisade to idealne rozwiązanie dla wysokich turystów do wzrostu 198 cm. Pozwala on na zachowanie komfortu termicznego wokół ciała, co przełoży się na skuteczną ochronę przed wychłodzeniem podczas zimowych biwaków.

Śpiwora puchowego Marmot Palisade możemy użyć podczas chłodniejszych pór roku. Naturalna ocieplina spełnia w stu procentach swoje zadanie, ogrzewając ciało strudzone marszem. O doskonałe właściwości termiczne zadbano, stosując specjalną impregnację materiału zewnętrznego.

Śpiwór puchowy Marmot Palisade to niezwykle wszechstronny model, który zaspokoi potrzeby wielu turystów. Zastosowany materiał zewnętrzny to nylon, który jest stosunkowo cienki, ale jednocześnie wytrzymały. Doskonale utrzymuje puch na miejscu, nie pozwalając na jego przemieszczanie się pomiędzy komorami. 

Ocieplinę stanowi naturalny puch kaczy o dobrym współczynniku sprężystości – 650 cui. Jest on jednym z najlżejszych i posiadających najlepsze właściwości izolacyjne wypełnień, stosowanych w sprzęcie turystycznym. Zastosowano w nim specjalną impregnację Down Defender™, która zmniejsza wrażliwość na wilgoć, opóźniając namakanie. Użyta ocieplina sprawia, że całość jest bardzo lekka, a śpiwór można skompresować do niedużych rozmiarów na czas transportu. Zastosowany w śpiworze puch posiada certyfikat RDS (Responsible Down Standard). Poświadcza on, że wykorzystany w nim surowiec pochodzi od zwierząt, które były dobrze traktowane podczas hodowli.

Śpiwór posiada szereg rozwiązań, które wpływają na wygodę użytkowania oraz bardzo dobre utrzymywanie temperatury. Specjalnie zaprojektowane miejsce na stopy zapewnia bardziej anatomiczne dopasowanie, co przekłada się na większy komfort termiczny. Ściśle dopasowany kaptur  pozwala idealnie otulić głowę, dzięki czemu straty ciepła w trakcie snu są minimalne. Zastosowany niezawodny zamek YKK pozwala szybko zająć miejsce w śpiworze i się z niego wydostać. 

Śpiwór puchowy Marmot Palisade - najważniejsze cechy:

 • Wypełnienie z naturalnego puchu i sprężystości 650 cui;
 • Specjalna impregnacja Down Defender™ zmniejsza wrażliwość puchu na wilgoć;
 • Kształt śpiwora: mumia;
 • Doskonale dopasowany kaptur;
 • Dwubiegowy zamek renomowanej firmy YKK;
 • Patka zabezpieczająca przed przycięciem materiału zamkiem;
 • Wewnętrzna kieszonka na najpotrzebniejsze drobiazgi;
 • Pętelki do powieszenia śpiwora;
 • Załączony worek transportowy.
Temp. komfortu Temp. limit Temp. ekstremalna
-1,7°C -7,8°C -26°C

Zakresy temperatur wg normy EN 13537

Odnoszą się one do standardowego mężczyzny i standardowej kobiety po średnim wysiłku. Uwaga! Czasami może się zdarzyć, że odczucie zimna będzie inne u różnych osób. Na sposób odczuwania zimna mają też wpływ takie czynniki jak: zmęczenie, głód, złe samopoczucie, wcześniejsze wychłodzenie, wiek, metabolizm, grubość tkanki tłuszczowej itp.

 • Komfort (T comf) - temperatura, w jakiej człowiek znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Wartość ta odnosi się do "standardowej", najedzonej kobiety, po średnim wysiłku. Tym parametrem, wybierając śpiwór, powinny kierować się kobiety.
 • Temperatura graniczna (T lim) - najniższa temperatura, w jakiej "standardowy mężczyzna" może spać komfortowo. Tym parametrem, wybierając śpiwór, powinni kierować się mężczyźni.

Temperatura ekstremalna (T min) - przekroczenie tej wartości powoduje ryzyko hipotermii i oznacza warunki, w których można przetrwać najwyżej sześć godzin (parametr oparty na odczuciach "przeciętnej kobiety"). Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.

Tak
YKK®
Około połowy światowej produkcji suwaków na świecie to sprawka japońskiej firmy YKK. Ogromne doświadczenie przekłada się na wolę współpracy z YKK większości liczących się firm odzieżowych. A to dlatego, że zamki YKK® są sprawdzone w tysiącach zastosowań. Te trzy literki znalezione na suwaku oznaczają po prostu jego najwyższą jakość.
Tak
Marmot Down Defender™
Down Defender™ to impregnacja Marmot, która wykorzystywana jest w produktach z wypełnieniem puchowym. Puch jest poddany obróbce, dzięki której nabiera właściwości wysoce hydrofobowych. To zaś sprawia, że w kontakcie z wilgocią nie traci pełni swoich właściwości termicznych. Puch z impregnacją Down Defender™ pozostaje suchy do 10 razy dłużej i zachowuje do 150% więcej sprężystości w wilgotnych warunkach niż puch niezaimpregnowany, schnie także do 30% szybciej. Jest jednocześnie wolny od PFOA i PFOS, a także spełnia restrykcyjne wymogi Bluesign®.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Morski
Płeć Męskie
Rodzaj puchu Puch kaczy
Sprężystość puchu (cuin) 650
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny v
Listwa termiczna V
Materiał wew. 30d nylon DWR
Wymiary pakunku ok. 38 x Ø21 cm
Materiał zew. 30d nylon ripstop DWR, 30d nylon DWR
Na wzrost do ok. 198 cm
Testowany zgodnie z EN 13537 / ISO EN 23537 v
Zakres temperatur -1,7°C / -7,8°C / -26°C
Wypełnienie Puch kaczy 650 Down Defender
Waga wypełnienia ok. 480 g
Waga całkowita ok. 1190 g (z pokrowcem)
YKK® Tak
Marmot Down Defender™ Tak
Przyjazność środowisku RDS (Responsible Down Standard)

Śpiwór puchowy Marmot Palisade (198 cm) - sage green/forest - opinie klientów

0.0
0 opinie