top

Śpiwór puchowy Małachowski Ultralight II 900 (200 cm) - granatowy

2 741,39 zł 3 045,99 zł
-10% taniej
Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach: 2 741,39 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Tylko %1 pozostał
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 14,99 zł - nie dotyczy -
≥ 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 19,99 zł 19,99 zł
≥ 350 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór puchowy Małachowski Ultralight II 900 (200 cm) to model skierowany do osób o maksymalnym wzroście 200 cm. Za sprawą zastosowania wyjątkowo lekkiej tkaniny i najwyższej jakości puchu, śpiwór ten jest jedną z najlżejszych konstrukcji tego typu na świecie. Doskonałe właściwości izolacyjne pozwolą Ci na odpowiednią regenerację po wysiłku, nawet w ekstremalnie niskich temperaturach.

Małachowski to manufaktura, której ogromne doświadczenie sięga 1977 roku. Współpraca z najlepszymi polskimi alpinistami, przyniosła marce szereg sukcesów i międzynarodową rozpoznawalność. Model, który właśnie oglądasz, łączy zaawansowaną konstrukcję, z najlepszymi surowcami dostępnymi na rynku co sprawia, że jest to prawdopodobnie najlżejszy śpiwór tego typu na świecie.

Śpiwór puchowy Małachowski Ultralight II 900 to model wypełniony naturalnym gęsim puchem gwarantującym doskonałą izolację. Bardzo wysoka sprężystość na poziomie 850 cuin sprawia, że posiada on świetne właściwości kompresyjne. Dzięki temu możemy spakować go do niewielkich rozmiarów worka kompresyjnego załączonego w zestawie. Najwyższa jakość surowca użytego w konstrukcji zobrazowana jest przez stosunek puchu do pierza, który wynosi 98% do 2% i jest bliski ideału. Śpiwór posiada, aż 78 komór o przekroju w kształcie litery „V”, co umożliwia spokojny sen i gwarantuje minimalizację ryzyka powstawania zimnych stref. Tak duża ilość komór odpowiada również za doskonałą dystrybucję puchu, a co za tym idzie jeszcze lepsze właściwości izolacyjne. Dzięki którym model ten wykorzystasz nawet w ekstremalnych warunkach.

Śpiwór puchowy Małachowski Ultralight II 900 wykorzystuje jedną z najlżejszych tkanin dostępnych na rynku Toray Airtastic o gramaturze 20 g/m2. Tkanina ta pomimo wyjątkowej lekkości pozostaje odpowiednio wytrzymała na rozdarcia i przetarcia, co pozwala na korzystanie z konstrukcji przez wiele sezonów. Śpiwór został uszyty w ergonomicznym kroju, który uwzględnia dodatkowe miejsce na biodra, kolana i stopy. Dzięki temu nasz sen będzie możliwie komfortowy i zapewni maksymalny stopień regeneracji po wyczerpującej wspinaczce. Obszerny kołnierz termiczny minimalizuje ryzyko wychłodzenia newralgicznych okolic głowy. Zapięcie śpiwora gwarantuje redukcję ryzyka przedostawania się zimnego powietrza do środka. Dzięki wykorzystaniu konstrukcji opartej o zamek renomowanej japońskiej marki YKK, którą przykryto podwójną patką zapobiegającą wcinaniu się materiału oraz podwójną listwą izolującą.

Śpiwór puchowy Małachowski Ultralight II 900 to bez wątpienia jeden z najlżejszych i najlepszych produktów dostępnych na rynku. Polska marka, mająca ponad 40 lat doświadczenia stworzyła kolejny model, dla którego jedynym ograniczeniem, są wyłącznie ludzkie możliwości.

Śpiwór Małachowski Ultralight II 900 – najważniejsze cechy:

 • Wysoka kompresyjność dzięki użyciu puchu o sprężystości 850 cuin 98/2;
 • Zastosowany puch zapewnia doskonałe właściwości izolacyjne;
 • Konstrukcja komór w kształcie litery V ze szwem krytym, ogranicza ryzyko powstawania zimnych stref;
 • 78 komór zapewnia doskonałą izolację i dystrybucję puchu;
 • Materiał zewnętrzny to wyjątkowo lekki i wytrzymały Toray Airtastic 20 g/m2;
 • Anatomiczny kształt zapewniający komfort snu z obszernym „foot boxem”;
 • Ergonomiczny krój uwzględnia naddatek w biodrach i kolanach;
 • Obszerny kołnierz termiczny minimalizujący ryzyko wychłodzenia;
 • Zapięcie na zamek błyskawiczny marki YKK z podwójną listwą termiczną zapewnia maksymalny stopień izolacji;
 • Wewnętrzna kieszeń zapinana na zamek;
 • Worek kompresyjny w zestawie;
 • Produkt w całości wykonany w Polsce;
 • Temperatura komfortu: -10°C;
 • Temperatura graniczna: -17,5°C;
 • Temperatura ekstremalna: -38°C.
Specyfikacja techniczna:
Symbol oryginalny produktu WG-0487/08/002
Kolor granatowy
Płeć Unisex
Outlet Nie
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Na wzrost do ~ 200 cm
EN 13537 / ISO EN 23537 V
Zakres temperatur -10°C/-17,5°C/-38°C
Wypełnienie Gęsi puch 850 cuin 98/2
Waga wypełnienia ~ 900 g
Materiał zewnętrzny Toray Airtastic
Wymiary ~ 220 x 85 cm
Przeznaczenie Trekking
Wypełnienie z naturalnego puchu
W początkowym okresie użytkowania zupełnie naturalnym jest wychodzenie tzw. odlotów puchowych poprzez szczeliny w szwach. Intensywność tego procesu jest uzależniona od czynników zewnętrznych, zwłaszcza od materiałów mających bezpośredni kontakt z puchowym produktem. Ocieranie o inny element odzieży (szczególnie wełnianej), plecak czy chociażby fotel samochodowy może powodować większe elektryzowanie się produktu i „wyciąganie” luźnych puszków. Ilość wypełnienia jaka w ten sposób może się przedostać na zewnątrz, choć widoczna dla oka, stanowi tak naprawdę pomijalny % wypełnienia i nie wpływa w żadnym stopniu na właściwości izolacyjne produktu. Pamiętaj też, że wypełnienie składa się z puchu oraz pierza i to ono najczęściej może przebijać się bezpośrednio przez materiał. Nigdy nie staraj się go wyciągać. Zamiast tego, najlepszym rozwiązaniem jest wciągnięcie pierza palcami do środka.
Norma EN 13537/EN ISO 23537
Śpiwory spełniające normy EN 13537/EN ISO 23537 są poddawane standardowym testom z użyciem manekinów, które mają możliwie najlepiej przedstawiać przeciętnego mężczyznę oraz przeciętną kobietę po średnim wysiłku. Należy wziąć pod uwagę, że na faktyczne odczucie zimna w czasie użytkowania śpiwora ma wpływ wiele innych czynników, np. stopień zmęczenia, wiek, izolacja od podłoża, czy indywidualne predyspozycje danej osoby.

Zakresy temperatur podawane wg norm EN 13537/EN ISO 23537:
Górna granica komfortu (T max) – nie zawsze podawana temperatura maksymalna, testowana na manekinie męskim, w której „standardowy mężczyzna” może spędzić noc w śpiworze bez nadmiernego zakłócania snu.
Komfort (T comfort) – temperatura podawana na podstawie manekina damskiego. Wartość ta przedstawia temperaturę w której „standardowa kobieta” powinna znajdować się w równowadze termicznej i nie odczuwać zimna.
Temperatura graniczna (T limit) – jest to minimalna temperatura, w której „standardowy mężczyzna” ma zapewniony komfortowy sen.
Temperatura ekstremalna (T extreme) – temperatura wyznaczana na podstawie „odczuć” damskiego manekina. Jest to minimalna wartość, której przekroczenie może oznaczać dla przeciętnej kobiety ryzyko wystąpienia hipotermii i zagrożenie zdrowia. Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.

Małachowski Ultralight II 900 (200 cm) - opinie klientów

0.0
0 opinii