top

Śpiwór puchowy Małachowski 600 Super Ultralight L - white

w tym VAT 4 079,99 zł
Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 4 929,99 zł (-17%)
Rekomendowana cena producenta 5 499,99 zł (-25%)

Kup teraz, wyślemy w najbliższy dzień roboczy

Dostępność w salonach Sprawdź
Tylko %1 pozostał
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły
ID produktu: 5904063704132-1

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
DPD Pickup - automaty paczkowe, odbiór w punkcie (m.in. Żabka, Dino, Shell)
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 298,99 zł 9,49 zł - nie dotyczy -
≥ 299 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DPD Kurier
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 298,99 zł 10,99 zł 12,99 zł
≥ 299 zł 0 zł! 1,99 zł
DHL Punkt odbioru
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 298,99 zł 10,99 zł - nie dotyczy -
≥ 299 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL Kurier
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 298,99 zł 10,99 zł 12,99 zł
≥ 299 zł 0 zł! 1,99 zł
ORLEN Paczka
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 298,99 zł 10,99 zł - nie dotyczy -
≥ 299 zł 0 zł! - nie dotyczy -
InPost Paczkomaty
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 298,99 zł 13,99 zł - nie dotyczy -
≥ 299 zł 2,99 zł - nie dotyczy -

Śpiwór puchowy Małachowski 600 Super Ultralight L sprawdzi się podczas górskich wędrówek, gdy planujesz nocować pod namiotem. Ten model wyróżnia się niezwykle niską wagą, co jest zasługą zastosowanego w nim najwyższej jakości wypełnienia z gęsiego puchu.

Śpiwór Małachowski 600 Super Ultralight L wyróżnia zastosowany w nim materiał puchoszczelny Toray OSAKA o gęstości 5D x 5D. Dzięki gramaturze wynoszącej zaledwie 16 g/m2 materiał pozostaje niezwykle lekki, co pozwala zachować niską wagę modelu. Również kolor nie jest bez znaczenia, gdyż biała tkanina jest najlżejsza po wybarwieniu. Całość ma dodatkowo hydrofobową impregnację DWR.

Śpiwór puchowy Małachowski 600 Super Ultralight L wyróżnia się zastosowanym w nim najwyższej jakość jakości naturalnym wypełnieniem z polskiego białego puchu gęsiego Animex XXL Pure Down. Puch w tym modelu ma sprężystość wynoszącą do 1000 cuin. Puch Animex XXL Pure Down jest pozyskiwany z gęsi hodowanych na wolnym wybiegu, z zachowaniem najbardziej rygorystycznych zasad, dzięki czemu udaje się osiągnąć wysokiej jakości upierzenie. O wysokiej jakości wypełnienia decyduje również metoda ręcznej selekcji, która polega na manualnym oddzielaniu puchu od piórek. Jest to czasochłonny proces, ale jednocześnie wyróżniający się największą dokładnością i pozwalający wyłapać i oddzielić nawet najmniejsze piórka. W wyniku ręcznej selekcji udaje się osiągnąć wyniki sięgające prawie 99% zawartości puchu. Co więcej, ręczna selekcja pozwala usunąć z puchu drobne piórka, dzięki czemu wypełnienie jest przyjazne dla tkaniny. Wysoką jakość wypełnienia Animex XXL Pure Down potwierdzają testy zewnętrzne w niezależnych ośrodkach badawczych, takich jak IDFL czy też QTEC w Japonii.

Śpiwór puchowy Małachowski 600 Super Ultralight L zapewnia bardzo dobry komfort cieplny, poza tym świetnie się kompresuje, dzięki czemu model zajmuje niewiele miejsca po spakowaniu oraz wyróżnia się niezwykle niską wagą. Naturalna ocieplina znajduje się w specjalnie zaprojektowanych H-kształtnych komorach obwodowych, co dodatkowo minimalizuje masę modelu. W produkcie marki Małachowski zastosowano konstrukcję komór z krytym szwem.

Śpiwór puchowy Małachowski 600 Super Ultralight L ma kształt typu mumia, który minimalizuje straty ciepła w czasie snu, gdyż jest optymalnie dopasowany do sylwetki. Model ma kaptur regulowany za pomocą ściągacza, co pozwoli Ci zabezpieczyć głowę przed chłodem. Śpiwór ma kołnierz termiczny, a także listwę termiczną – obydwa rozwiązania zapobiegną ucieczce ciepła ze środka. Model polskiej marki Małachowski jest rozpinany dwusuwakowym zamkiem YKK #3. Zamek u góry zabezpieczono rzepem. Razem z modelem otrzymujesz dwa worki — kompresyjny służący do transportu oraz większy, do przechowywania. Co istotne, worek kompresyjny wyróżnia się niezwykle niską wagą, co jest zasługą jego wykonania z tkaniny Dyneema® Composite Fabric UHMWPE o gramaturze 12g/m2.

Śpiwór Małachowski 600 Super Ultralight L — najważniejsze cechy:

 • Śpiwór ma kształt typu mumia;
 • Model wyprodukowano z zastosowaniem puchoszczelnej tkaniny Toray OSAKA 16 g/m2 5D x 5D;
 • Biały kolor, który jest najlżejszy po wybarwieniu;
 • Tkanina ma hydrofobową impregnację DWR, która spowalnia namakanie;
 • W modelu zastosowano najwyższej jakości polski puch gęsi Animex XXL Pure Down;
 • Puch ma sprężystość do 1000 cuin;
 • Wypełnienie to prawie 100% puchu ręcznie sortowanego z polskich gęsi;
 • Wypełnienie znajduje się w H-kształtnych komorach obwodowych, co minimalizuje masę modelu;
 • Konstrukcja komór z krytym szwem;
 • Kaptur regulowany za pomocą ściągacza;
 • Model rozpinany dwusuwakowym zamkiem YKK #3;
 • Zamek u góry zabezpieczono rzepem;
 • Kołnierz termiczny ograniczający ucieczkę ciepła;
 • Listwa termiczna wzdłuż zamka;
 • W zestawie ultralekki worek kompresyjny z tkaniny Dyneema® Composite Fabric UHMWPE 12g/m2;
 • Model dostarczany również z workiem do przechowywania;
 • Śpiwór uszyty w Polsce;
 • Seria Super Ultralight jest ewolucją linii Ultralight;
 • Temperatura komfortu: -4°C;
 • Temperatura graniczna: -10°C;
 • Temperatura ekstremalna: -29°C.

Technologie
Technologia główna
Durable Water Repellent (DWR)
Durable Water Repellent (DWR) to hydrofobowe wykończenie materiału. W warunkach wysokiej wilgotności powietrza czy podczas lekkiego opadu, powłoka DWR chroni materiał przed szybkim namakaniem, opierając się cząsteczkom wody. Zapewnia przez to niższą wagę materiału, jak i lepsze właściwości izolujące od chłodu.
Technologia główna
YKK®
Około połowy światowej produkcji suwaków na świecie to sprawka japońskiej firmy YKK. Ogromne doświadczenie przekłada się na wolę współpracy z YKK większości liczących się firm odzieżowych. A to dlatego, że zamki YKK® są sprawdzone w tysiącach zastosowań. Te trzy literki znalezione na suwaku oznaczają po prostu jego najwyższą jakość.
Technologia główna
Animex XXL Pure Down
To najwyższej jakości puch pozyskiwany z gęsi hodowanych na wolnym wybiegu, z zachowaniem najbardziej rygorystycznych zasad, dzięki czemu udaje się osiągnąć wysokiej jakości upierzenie. Puch Animex XXL Pure Down pozyskano z gęsiego podbrzusza oraz z boków, gdyż w tych miejscach znajduje się najwyższe jakościowo upierzenie. O wysokiej jakości puchu decyduje również metoda ręcznej selekcji. Polega ona na manualnym oddzielaniu puchu od piórek. Jest to czasochłonny proces, ale jednocześnie wyróżnia się największą dokładnością i pozwala wyłapać i oddzielić nawet najmniejsze piórka, które zostałyby przeoczone w procesie maszynowym. W wyniku ręcznej selekcji udaje się osiągnąć wyniki sięgające prawie 99% zawartości puchu. Wysoka jakość puchu przekłada się oczywiście na lepszą izolację cieplną. Co więcej, ręczna selekcja pozwala usunąć z puchu drobne piórka, dzięki czemu wypełnienie jest przyjazne dla tkaniny, gdyż nie występuje efekt jej penetracji. Wysoką jakość wypełnienia Animex XXL Pure Down potwierdzają testy zewnętrzne w niezależnych ośrodkach badawczych, takich jak IDFL czy też QTEC w Japonii.
Specyfikacja techniczna
Symbol oryginalny produktu WG-0463
Kolor biały
Płeć Unisex
No-code Tak
Rodzaj puchu Puch gęsi
Sprężystość 1000
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Wymiary pakunku ~ 22 x 30 cm
Na wzrost do ~ 188 cm
Zakres temperatur -4°C/-10°C/-29°C
Wypełnienie 100% puch gęsi Animex XXL PURE Down ~ 1000 cuin
Waga wypełnienia ~ 584 g
Waga całkowita ~ 756 g
Technologia główna Animex XXL Pure Down, Durable Water Repellent (DWR), YKK®
Materiał zewnętrzny Toray Osaka 16 g/m2 5D x 5D
Wymiary Inside: ~ 200 x 75 cm
Temperatura komfortu Od -10℃ do -0,1℃
Aktywności Trekking
Pielęgnacja i konserwacja
Wypełnienie z naturalnego puchu
W początkowym okresie użytkowania zupełnie naturalnym jest wychodzenie tzw. odlotów puchowych poprzez szczeliny w szwach. Intensywność tego procesu jest uzależniona od czynników zewnętrznych, zwłaszcza od materiałów mających bezpośredni kontakt z puchowym produktem. Ocieranie o inny element odzieży (szczególnie wełnianej), plecak czy chociażby fotel samochodowy może powodować większe elektryzowanie się produktu i „wyciąganie” luźnych puszków. Ilość wypełnienia jaka w ten sposób może się przedostać na zewnątrz, choć widoczna dla oka, stanowi tak naprawdę pomijalny % wypełnienia i nie wpływa w żadnym stopniu na właściwości izolacyjne produktu. Pamiętaj też, że wypełnienie składa się z puchu oraz pierza i to ono najczęściej może przebijać się bezpośrednio przez materiał. Nigdy nie staraj się go wyciągać. Zamiast tego, najlepszym rozwiązaniem jest wciągnięcie pierza palcami do środka.

Małachowski 600 Super Ultralight L - opinie klientów

0.0
0 opinii