top

Śpiwór puchowy Małachowski 400 Super Ultralight L - white

3 779,99 zł - aktualna cena
4 049,99 zł - najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką (-7%)
4 499,99 zł - rekomendowana cena producenta (-16%)
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Tylko %1 pozostał

Kup teraz, wyślemy jutro

Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Orlen Paczka
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 248,99 zł 8,99 zł - nie dotyczy -
≥ 249 zł 0 zł! - nie dotyczy -
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 248,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
≥ 249 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 248,99 zł 12,99 zł 12,99 zł
≥ 249 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór puchowy Małachowski 400 Super Ultralight L to propozycja polskiej marki Małachowski adresowana wszystkim osobom, dla których istotny jest każdy gram przenoszonego na plecach ekwipunku. Całość świetnie sprawdzi się podczas noclegów w namiocie od wiosny aż do jesieni, zapewniając Ci odpowiedni komfort cieplny dzięki zastosowanemu wewnątrz wypełnieniu z wysokiej jakości gęsiego puchu.

Śpiwór Małachowski 400 Super Ultralight L wyróżnia się wykonaniem z niezwykle lekkiego puchoszczelnego materiału Toray OSAKA o gramaturze 16 g/m2 i gęstości 5D x 5D. Materiał ma biały kolor, gdyż jest to najlżejsza opcja po wybarwieniu. Tkanina w tym modelu ma dodatkowo hydrofobową impregnację DWR, która spowalnia namakanie.

Śpiwór puchowy Małachowski 400 Super Ultralight L wyróżnia się zastosowanym w nim najwyższej jakość jakości naturalnym wypełnieniem z polskiego białego puchu gęsiego Animex XXL Pure Down. Puch w tym modelu ma sprężystość wynoszącą do 1000 cuin. Puch Animex XXL Pure Down jest pozyskiwany z gęsi hodowanych na wolnym wybiegu, z zachowaniem najbardziej rygorystycznych zasad, dzięki czemu udaje się osiągnąć wysokiej jakości upierzenie. O wysokiej jakości wypełnienia decyduje również metoda ręcznej selekcji, która polega na manualnym oddzielaniu puchu od piórek. Jest to czasochłonny proces, ale jednocześnie wyróżniający się największą dokładnością i pozwalający wyłapać i oddzielić nawet najmniejsze piórka. W wyniku ręcznej selekcji udaje się osiągnąć wyniki sięgające prawie 99% zawartości puchu. Co więcej, ręczna selekcja pozwala usunąć z puchu drobne piórka, dzięki czemu wypełnienie jest przyjazne dla tkaniny. Wysoką jakość wypełnienia Animex XXL Pure Down potwierdzają testy zewnętrzne w niezależnych ośrodkach badawczych, takich jak IDFL czy też QTEC w Japonii.

Śpiwór puchowy Małachowski 400 Super Ultralight L zapewnia bardzo dobry komfort cieplny, poza tym świetnie się kompresuje, dzięki czemu model zajmuje niewiele miejsca po spakowaniu oraz wyróżnia się niezwykle niską wagą. Naturalna ocieplina znajduje się w specjalnie zaprojektowanych H-kształtnych komorach obwodowych, co dodatkowo minimalizuje masę modelu. W produkcie marki Małachowski zastosowano konstrukcję komór z krytym szwem.

Śpiwór puchowy Małachowski 400 Super Ultralight L ma kształt typu mumia, który minimalizuje straty ciepła w czasie snu, gdyż jest optymalnie dopasowany do sylwetki. Model ma kaptur regulowany za pomocą ściągacza, co pozwoli Ci zabezpieczyć głowę przed chłodem. Śpiwór ma kołnierz termiczny, a także listwę termiczną – obydwa rozwiązania zapobiegną ucieczce ciepła ze środka. Model polskiej marki Małachowski jest rozpinany dwusuwakowym zamkiem YKK #3. Zamek u góry zabezpieczono rzepem. Razem z modelem otrzymujesz dwa worki — kompresyjny służący do transportu oraz większy, do przechowywania. Co istotne, worek kompresyjny wyróżnia się niezwykle niską wagą, co jest zasługą jego wykonania z tkaniny Dyneema® Composite Fabric UHMWPE o gramaturze 12g/m2.

Śpiwór Małachowski 400 Super Ultralight L — najważniejsze cechy:

 • Śpiwór ma kształt typu mumia;
 • Model wyprodukowano z zastosowaniem puchoszczelnej tkaniny Toray OSAKA 16 g/m2 5D x 5D;
 • Biały kolor, który jest najlżejszy po wybarwieniu;
 • Tkanina ma hydrofobową impregnację DWR, która spowalnia namakanie;
 • W modelu zastosowano najwyższej jakości polski puch gęsi Animex XXL Pure Down;
 • Puch ma sprężystość do 1000 cuin;
 • Wypełnienie to prawie 100% puchu ręcznie sortowanego z polskich gęsi;
 • Wypełnienie znajduje się w H-kształtnych komorach obwodowych, co minimalizuje masę modelu;
 • Konstrukcja komór z krytym szwem;
 • Kaptur regulowany za pomocą ściągacza;
 • Model rozpinany dwusuwakowym zamkiem YKK #3;
 • Zamek u góry zabezpieczono rzepem;
 • Kołnierz termiczny ograniczający ucieczkę ciepła;
 • Listwa termiczna wzdłuż zamka;
 • W zestawie ultralekki worek kompresyjny z tkaniny Dyneema® Composite Fabric UHMWPE 12g/m2;
 • Model dostarczany również z workiem do przechowywania;
 • Śpiwór uszyty w Polsce;
 • Seria Super Ultralight jest ewolucją linii Ultralight;
 • Temperatura komfortu: -1°C;
 • Temperatura graniczna: -7°C;
 • Temperatura ekstremalna: -25°C.

Technologia główna
Durable Water Repellent (DWR)
Durable Water Repellent (DWR) to wodoodporne wykończenie materiału, które nadaje jego wierzchniej warstwie hydrofobowe właściwości. W warunkach wysokiej wilgotności powietrza czy podczas lekkiego opadu, wykończenie DWR chroni materiał przed szybkim namakaniem, opierając się cząsteczkom wody. Zapewnia przez to niższą wagę materiału, jak i lepsze właściwości izolujące od chłodu.
Technologia główna
YKK®
Około połowy światowej produkcji suwaków na świecie to sprawka japońskiej firmy YKK. Ogromne doświadczenie przekłada się na wolę współpracy z YKK większości liczących się firm odzieżowych. A to dlatego, że zamki YKK® są sprawdzone w tysiącach zastosowań. Te trzy literki znalezione na suwaku oznaczają po prostu jego najwyższą jakość.
Technologia główna
Animex XXL Pure Down
To najwyższej jakości puch pozyskiwany z gęsi hodowanych na wolnym wybiegu, z zachowaniem najbardziej rygorystycznych zasad, dzięki czemu udaje się osiągnąć wysokiej jakości upierzenie. Puch Animex XXL Pure Down pozyskano z gęsiego podbrzusza oraz z boków, gdyż w tych miejscach znajduje się najwyższe jakościowo upierzenie. O wysokiej jakości puchu decyduje również metoda ręcznej selekcji. Polega ona na manualnym oddzielaniu puchu od piórek. Jest to czasochłonny proces, ale jednocześnie wyróżnia się największą dokładnością i pozwala wyłapać i oddzielić nawet najmniejsze piórka, które zostałyby przeoczone w procesie maszynowym. W wyniku ręcznej selekcji udaje się osiągnąć wyniki sięgające prawie 99% zawartości puchu. Wysoka jakość puchu przekłada się oczywiście na lepszą izolację cieplną. Co więcej, ręczna selekcja pozwala usunąć z puchu drobne piórka, dzięki czemu wypełnienie jest przyjazne dla tkaniny, gdyż nie występuje efekt jej penetracji. Wysoką jakość wypełnienia Animex XXL Pure Down potwierdzają testy zewnętrzne w niezależnych ośrodkach badawczych, takich jak IDFL czy też QTEC w Japonii.
Specyfikacja techniczna:
Symbol oryginalny produktu WG-0462
Kolor biały
Płeć Unisex
Outlet Nie
Rodzaj puchu Puch gęsi
Sprężystość 1000
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Na wzrost do ~ 188 cm
Zakres temperatur -1°C/-7°C/-25°C
Wypełnienie 100% puch gęsi Animex XXL PURE Down ~ 1000 cuin
Waga wypełnienia ~ 395 g
Waga całkowita ~ 559 g
Technologia główna Animex XXL Pure Down, Durable Water Repellent (DWR), YKK®
Materiał zewnętrzny Toray Osaka 16 g/m2 5D x 5D
Wymiary Inside: ~ 200 x 75 cm
Przeznaczenie Trekking
Temperatura komfortu Od -10℃ do -0,1℃
Wypełnienie z naturalnego puchu
W początkowym okresie użytkowania zupełnie naturalnym jest wychodzenie tzw. odlotów puchowych poprzez szczeliny w szwach. Intensywność tego procesu jest uzależniona od czynników zewnętrznych, zwłaszcza od materiałów mających bezpośredni kontakt z puchowym produktem. Ocieranie o inny element odzieży (szczególnie wełnianej), plecak czy chociażby fotel samochodowy może powodować większe elektryzowanie się produktu i „wyciąganie” luźnych puszków. Ilość wypełnienia jaka w ten sposób może się przedostać na zewnątrz, choć widoczna dla oka, stanowi tak naprawdę pomijalny % wypełnienia i nie wpływa w żadnym stopniu na właściwości izolacyjne produktu. Pamiętaj też, że wypełnienie składa się z puchu oraz pierza i to ono najczęściej może przebijać się bezpośrednio przez materiał. Nigdy nie staraj się go wyciągać. Zamiast tego, najlepszym rozwiązaniem jest wciągnięcie pierza palcami do środka.

Małachowski 400 Super Ultralight L - opinie klientów

0.0
0 opinii