top

Śpiwór puchowy Deuter Astro Pro 600 (185 cm) - teal/paprika

2 033,99 zł 2 259,99 zł
-10% taniej
Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach: 1 740,19 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Tylko %1 pozostał
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 14,99 zł - nie dotyczy -
≥ 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 19,99 zł 19,99 zł
≥ 350 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór puchowy Deuter Astro Pro 600 (185 cm) docenią wszystkie osoby, które wybierają się na kilkudniową wędrówkę i planują spędzić noc w terenie. Ten model z puchowym wypełnieniem zadba o Twój komfort termiczny, co pozwoli Ci zregenerować siły na kolejny dzień. Całość jest adresowana osobom o wzroście do 185 centymetrów.

Śpiwór puchowy Deuter został zaprojektowany z poszanowaniem środowiska naturalnego, co potwierdzają certyfikaty Green Button oraz bluesign®. Co więcej, cały proces produkcji miał miejsce w fabryce, w której stosuje się etyczne normy wobec pracowników, czego potwierdzeniem jest standard Fair Wear.

Śpiwór turystyczny Deuter Astro Pro 600 (185 cm) ma wypełnienie z naturalnego puchu o sprężystości 750 cuin i stosunku puchu do pierza wynoszącym 90/10. Co istotne, puch w tym modelu ma certyfikaty RDS oraz bluesign® świadczące o tym, że zwierzęta, z których go pozyskano, były traktowane w humanitarny sposób. Wypełnienie puchowe umieszczono w specjalnych komorach w kształcie trapezu. Takie rozwiązanie ogranicza powstawanie stref zimna.

Śpiwór puchowy Deuter Astro Pro 600 (185 cm) w warstwie zewnętrznej i wewnętrznej wykonano z poliamidu o gęstości 20 denierów. Materiał został wykonany w technice ripstop. Warstwa zewnętrzna została pokryta hydrofobową impregnacją DWR. W okolicy stóp i głowy zastosowano materiał z powleczeniem PU. Śpiwór ma specjalną konstrukcję ErgoFootPro, oferującą dodatkową przestrzeń na stopy. Kolejnym rozwiązaniem zastosowanym w modelu marki Deuter jest PowerBox. To rozwiązanie pozwala utrzymać puch w miejscu w dolnej części, nawet podczas poruszania się. O wygodę zadba równie konstrukcja Thermo Stretch Comfort zapewniająca lepsze dopasowanie, a także szybsze nagrzewanie się całości.

Śpiwór puchowy Deuter Astro Pro 600 (185 cm) ma tradycyjny kształt mumii. W tym modelu znajdziesz kaptur wykonany w technologii ThermoHood, wyposażony w ściągacz ze stoperem. Oddzielny ściągacz odpowiada za regulację odcinka przy szyi. Model jest rozpinany za pomocą dwusuwakowego zamka błyskawicznego. Śpiwór marki Deuter ma kołnierz termiczny, a także listwę termiczną – obydwa rozwiązania zapobiegną ucieczce ciepła ze środka. Wewnątrz modelu umieszczono kieszonkę zapinaną na zamek. Śpiwór puchowy Deuter jest dostarczany razem z dwoma pokrowcami, do transportu oraz przechowywania modelu. Całość wykonano w trosce Twoje zdrowie. Świadczy o tym zastosowanie materiałów wolnych od szkodliwych związków PFC.

Śpiwór Deuter Astro Pro 600 (185 cm) – najważniejsze cechy:

 • Model ma kształt mumii;
 • Tkanina zewnętrzna i wewnętrzna to poliamid o gęstości 20 denierów w technice ripstop;
 • Śpiwór ma hydrofobowe wykończenie DWR;
 • Wypełnienie z puchu o sprężystości 750 cuin i stosunku puchu do pierza wynoszącym 90/10;
 • Puch w tym modelu ma certyfikat RDS;
 • Trapezoidalna konstrukcja komór zapewnia dobre rozłożenie puchu;
 • Rozwiązanie Thermo Stretch Comfort zapewnia szybsze nagrzewanie się, a także lepsze dopasowanie do ciała;
 • Pokrycie materiału poliuretanem w kapturze i przy nogach, w celu zabezpieczenia przed wilgocią;
 • Konstrukcja kaptura ThermoHood;
 • Kaptur regulowany ściągaczem;
 • Możliwość regulacji obwodu wokół szyi;
 • Kołnierz termiczny wzdłuż otworu na szyję;
 • Listwa termiczna, która ogranicza przenikanie zimna do środka;
 • Konstrukcja ErgoFootPro przy stopach, która zapewnia dodatkową przestrzeń;
 • Struktura PowerBox utrzymująca puch w miejscu w dolnej części;
 • Wewnętrzna kieszonka na drobiazgi;
 • Dwusuwakowy zamek;
 • Załączony pokrowiec transportowy oraz większy, do przechowywania śpiwora, gdy jest nieużywany;
 • Śpiwór jest wolny od szkodliwych substancji PFC;
 • Model wykonany z przestrzeganiem norm bluesign® oraz Green Button;
 • Śpiwór posiada certyfikat Fair Wear;
 • Model dla osób o wzroście do 185 centymetrów;
 • Temperatura komfortu: -4°C;
 • Temperatura graniczna: -10°C;
 • Temperatura ekstremalna: -29°C.
DWR Durable Water Repellent
Durable Water Repellent (DWR)
Durable Water Repellent (DWR) to wykończenie materiału, które nadaje jego wierzchniej warstwie hydrofobowe właściwości. W warunkach wysokiej wilgotności powietrza czy podczas lekkiego opadu, wykończenie DWR chroni materiał przed szybkim namakaniem, opierając się cząsteczkom wody. Zapewnia przez to niższą wagę materiału, jak i lepsze właściwości izolujące od chłodu.
Specyfikacja techniczna:
Symbol oryginalny produktu 3712323
Kolor szary
Płeć Unisex
Outlet Nie
Seria producenta Deuter Astro
Kolekcja producenta Deuter Sleeping Bag
Sprężystość 750
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Wymiary pakunku ~ 35 x ⌀ 18 cm
Na wzrost do ~ 185 cm
EN 13537 / ISO EN 23537 V
Zakres temperatur -4°C/-10°C/-29°C
Wypełnienie Puch naturalny 750+ cuin 90/10
Waga całkowita ~ 1085 g
Wymiary ~ 204 x 70/48 cm
Technologia główna Durable Water Repellent (DWR)
DWR Durable Water Repellent Tak
Przyjazność środowisku bluesign®, Fair Wear, PFC-Free, RDS (Responsible Down Standard), Green Button
RDS Responsible Down Standard Tak
Materiał zewnętrzny Nylon 20D ripstop + DWR
Przeznaczenie Trekking
Wypełnienie z naturalnego puchu
W początkowym okresie użytkowania zupełnie naturalnym jest wychodzenie tzw. odlotów puchowych poprzez szczeliny w szwach. Intensywność tego procesu jest uzależniona od czynników zewnętrznych, zwłaszcza od materiałów mających bezpośredni kontakt z puchowym produktem. Ocieranie o inny element odzieży (szczególnie wełnianej), plecak czy chociażby fotel samochodowy może powodować większe elektryzowanie się produktu i „wyciąganie” luźnych puszków. Ilość wypełnienia jaka w ten sposób może się przedostać na zewnątrz, choć widoczna dla oka, stanowi tak naprawdę pomijalny % wypełnienia i nie wpływa w żadnym stopniu na właściwości izolacyjne produktu. Pamiętaj też, że wypełnienie składa się z puchu oraz pierza i to ono najczęściej może przebijać się bezpośrednio przez materiał. Nigdy nie staraj się go wyciągać. Zamiast tego, najlepszym rozwiązaniem jest wciągnięcie pierza palcami do środka.
Norma EN 13537/EN ISO 23537
Śpiwory spełniające normy EN 13537/EN ISO 23537 są poddawane standardowym testom z użyciem manekinów, które mają możliwie najlepiej przedstawiać przeciętnego mężczyznę oraz przeciętną kobietę po średnim wysiłku. Należy wziąć pod uwagę, że na faktyczne odczucie zimna w czasie użytkowania śpiwora ma wpływ wiele innych czynników, np. stopień zmęczenia, wiek, izolacja od podłoża, czy indywidualne predyspozycje danej osoby.

Zakresy temperatur podawane wg norm EN 13537/EN ISO 23537:
Górna granica komfortu (T max) – nie zawsze podawana temperatura maksymalna, testowana na manekinie męskim, w której „standardowy mężczyzna” może spędzić noc w śpiworze bez nadmiernego zakłócania snu.
Komfort (T comfort) – temperatura podawana na podstawie manekina damskiego. Wartość ta przedstawia temperaturę w której „standardowa kobieta” powinna znajdować się w równowadze termicznej i nie odczuwać zimna.
Temperatura graniczna (T limit) – jest to minimalna temperatura, w której „standardowy mężczyzna” ma zapewniony komfortowy sen.
Temperatura ekstremalna (T extreme) – temperatura wyznaczana na podstawie „odczuć” damskiego manekina. Jest to minimalna wartość, której przekroczenie może oznaczać dla przeciętnej kobiety ryzyko wystąpienia hipotermii i zagrożenie zdrowia. Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.

Deuter Astro Pro 600 - opinie klientów

0.0
0 opinii