top

Śpiwór puchowy Deuter Astro Pro 1000 (185cm) - turmeric/redwood

1 896,79 zł 2 370,99 zł
-20%
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Tylko %1 pozostał
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór puchowy Deuter Astro Pro 1000 (185cm) zaprojektowano z myślą o wszystkich osobach, które wybierają się na górski trekking przy niskich temperaturach. Dzięki temu, że model ma naturalne puchowe wypełnienie, oferuje znakomity stosunek izolacji cieplnej w stosunku do swojej wagi i objętości. Model pasuje na osoby o wzroście do 185 cm.

Śpiwór niemieckiej marki Deuter wykonano z zastosowaniem puchu mającego certyfikat RDS. Oznacza to, że ptaki, z których pozyskano naturalną ocieplinę, były traktowane w humanitarny sposób. Istotny jest również fakt, że tkanina w tym produkcie jest wolna od szkodliwych dla Twojego zdrowia związków PFC.

Śpiwór puchowy Deuter Astro Pro 1000 (185cm) to niezwykle przemyślana konstrukcja korzystająca z wypełnienia w postaci puchu o współczynniku sprężystości 650 cuin i stosunku puchu do pierza wynoszącym 90/10. Dzięki temu cechuje się o rewelacyjnym stosunkiem termiki względem wagi. Co istotne, naturalne wypełnienie w tym śpiworze ma certyfikat RDS świadczący o tym, że zwierzęta, z których je pozyskano, były traktowane w humanitarny sposób. Wypełnienie puchowe umieszczono w specjalnych komorach w kształcie trapezu. Takie rozwiązanie umożliwia jego dobre rozmieszczenie, a także zapobiega powstawaniu stref zimna.

W duecie z puchem występuje tu lekki i cienki materiał zewnętrzny i wewnętrzny, jakim jest tkanina poliamidowa o gęstości 20 denierów. Materiał został wykonany w splocie ripstop, który ograniczy ryzyko przetarć. Co więcej, warstwa zewnętrzna ma dodatkową impregnacją DWR, nadającą jej hydrofobowych właściwości. W okolicy stóp i głowy zastosowano materiał z powleczeniem PU. Śpiwór ma specjalną konstrukcję Ergo Foot Pro w okolicy stóp, oferującą dodatkową przestrzeń. Dzięki temu całość jest jeszcze bardziej wygodna podczas użytkowania. Technologia Ergo Foot Pro idzie w parze z inną, o nazwie PowerBox. To rozwiązanie pozwala utrzymać puch w miejscu w dolnej części, nawet podczas poruszania się w śpiworze. O wygodę zadba równie konstrukcja Thermo Stretch zapewniająca lepsze dopasowanie, a co za tym idzie, również szybsze nagrzewanie się całości.

Śpiwór puchowy Deuter Astro Pro 1000 (185cm) ma tradycyjny kształt mumii, który minimalizuje straty ciepła w czasie snu, ponieważ jest optymalnie dopasowany do sylwetki. Ciepły kaptur wykonany w technologii Thermo Hood został wyposażony w ściągacz ze stoperem, który pozwoli jeszcze lepiej odizolować Cię od warunków zewnętrznych. Oddzielny ściągacz odpowiada za regulację odcinka przy szyi. Model jest rozpinany za pomocą dwusuwakowego zamka błyskawicznego. Takie rozwiązanie zapewnia również wentylację w cieplejsze dni. Z kolei w chłodne noce docenisz kołnierz termiczny, a także listwę wzdłuż zamka – obydwa rozwiązania zapobiegną ucieczce ciepła ze środka. Wewnątrz umieszczono kieszonkę zapinaną na zamek.

Śpiwór puchowy Deuter Astro Pro 1000 (185cm) to idealny wybór podczas wypadów w góry od wiosny aż do wczesnej jesieni. Zastosowana w nim ilość ocieplenia sprawia, że idealnie sprawdzi się podczas noclegów w zimne noce. W zestawie otrzymujesz dwa pokrowce, jeden do jego transportu, a drugi służący do przechowywania, gdy śpiwór jest nieużywany. Całość wykonano w trosce o środowisko naturalne. Świadczy o tym zastosowanie materiałów wolnych od szkodliwych dla przyrody i człowieka związków PFC. Firma Deuter, jak przystało na jednego z liderów w produkcji sprzętu turystycznego, została wyróżniona certyfikatem Fair Wear. Oznacza to, że pracownicy zatrudnieni przez ten brand są należycie traktowani i otrzymują uczciwą zapłatę. Co więcej, ten śpiwór posiada także certyfikat bluesign®, świadczący o tym, że cały procesie wytwarzania odbywa się bez nadmiernej ingerencji w środowisko naturalne.

Śpiwór Deuter Astro Pro 1000 (185cm) – najważniejsze cechy:

 • Model ma kształt mumii;
 • Wytrzymały i jednocześnie cienki i bardzo lekki materiał zewnętrzny;
 • Tkanina zewnętrzna to poliamid o gęstości 20 denierów w splocie ripstop;
 • Śpiwór ma hydrofobowe wykończenie DWR;
 • Materiał zastosowany wewnątrz to poliamid;
 • Wysokiej jakości wypełnienie z puchu o sprężystości 650 cuin i stosunku puchu do pierza wynoszącym 90/10;
 • Puch zastosowany w tym modelu ma certyfikat RDS;
 • Specjalna trapezoidalna konstrukcja komór zapewnia bardzo dobre rozłożenie puchu;
 • Konstrukcja ogranicza ryzyko powstawania stref zimna;
 • Model wykonany z zastosowaniem technologii Thermo Stretch;
 • Thermo Stretch zapewnia szybsze nagrzewanie się, a także lepiej dopasowuje się do ciała;
 • Zastosowanie tkaniny z powłoką PU w kapturze i przy nogach, w celu lepszego zabezpieczenia przed wilgocią;
 • Konstrukcja kaptura Thermo Hood;
 • Ściągacz ze stoperem pozwalający dopasować kaptur do głowy i zminimalizować ucieczkę ciepła;
 • Możliwość regulacji obwodu wokół szyi;
 • Kołnierz termiczny wzdłuż otworu na szyję;
 • Listwa termiczna, która ogranicza przenikanie zimna do środka;
 • Konstrukcja Ergo Foot Pro przy stopach, która zapewnia dodatkową przestrzeń;
 • Struktura PowerBox utrzymująca puch w miejscu w dolnej części;
 • Wewnętrzna kieszonka na drobiazgi;
 • Model ma wytrzymały zamek dwusuwakowy;
 • Załączony pokrowiec transportowy oraz większy, do przechowywania śpiwora, gdy jest nieużywany;
 • Śpiwór jest wolny od szkodliwych substancji PFC;
 • Model wykonany z przestrzeganiem norm bluesign®;
 • Produkt posiada certyfikat Fair Wear;
 • Niska waga oraz niewielkie rozmiary po spakowaniu;

Zakres temperatur (testowany zgodnie z EN 13537)

Temp. komfortu Temp. limit Temp. ekstremalna
-12°C -21°C -44°C

Zakresy temperatur podawane w śpiworach firmy Deuter oparte są na testach wykonanych zgodnie z normą EN 13537.

Zakresy temperatur wg normy EN 13537

Śpiwory spełniające taką normę są poddawane standardowym testom z użyciem manekinów, które mają możliwie najlepiej przedstawiać przeciętnego mężczyznę oraz przeciętną kobietę po średnim wysiłku. Warunki testów są szczegółowo ustalone w normie i są takie same dla każdego modelu śpiwora. Należy wziąć pod uwagę, że wyniki testów odnoszą się do przeciętnych mężczyzn/kobiet. Na faktyczne odczucie zimna w czasie użytkowania śpiwora ma wpływ wiele innych czynników, takich jak stopień zmęczenia, wiek, izolacja od podłoża, wilgotność powietrza, budowa ciała, samopoczucie czy indywidualne predyspozycje danej osoby.

 • Górna granica komfortu (T max) – nie zawsze podawana temperatura maksymalna, testowana na manekinie męskim, w której “standardowy mężczyzna” może spędzić noc w śpiworze bez nadmiernego zakłócania snu.
 • Komfort (T comfort) – temperatura podawana na podstawie manekina damskiego. Wartość ta przedstawia temperaturę w której „standardowa kobieta” powinna znajdować się w równowadze termicznej i nie odczuwać zimna. Parametrem tym powinny kierować się kobiety, wybierając śpiwór.
 • Temperatura graniczna (T limit) – jest to minimalna temperatura, w której “standardowy mężczyzna” ma zapewniony komfortowy sen. Parametr ten powinien być brany pod uwagę podczas wybierania śpiwora przez mężczyzn.
 • Temperatura ekstremalna (T extreme) – temperatura wyznaczana na podstawie „odczuć” damskiego manekina. Jest to minimalna wartość, której przekroczenie może oznaczać dla przeciętnej kobiety ryzyko wystąpienia hipotermii i zagrożenie zdrowia. Temperatura taka pozwala zazwyczaj „standardowej kobiecie” na przetrwanie w śpiworze do 6 godzin. Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Tak
Durable Water Repellent (DWR)
Durable Water Repellent (DWR) to wodoodporne wykończenie materiału, które nadaje jego wierzchniej warstwie hydrofobowe właściwości. W warunkach wysokiej wilgotności powietrza czy podczas lekkiego opadu, wykończenie DWR chroni materiał przed szybkim namakaniem, opierając się cząsteczkom wody. Zapewnia przez to niższą wagę materiału, jak i lepsze właściwości izolujące od chłodu.
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu 3713021
Kolor Żółty
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Deuter Sleeping Bag
Seria producenta Deuter Astro
Sprężystość puchu (cuin) 650
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Materiał wew. Poliamid 200D ripstop
Wymiary pakunku ok. 37 cm x ø 15 cm
Materiał zew. Poliamid 200D ripstop
Na wzrost do 185 cm
Testowany zgodnie z EN 13537 / ISO EN 23537 V
Zakres temperatur -12°C/-21°C/-44°C
Wypełnienie 100% puch 90/10
Waga całkowita ok. 1545 g
Durable Water Repellent (DWR) Tak
Przyjazność środowisku bluesign®, Fair Wear, PFC-Free, RDS (Responsible Down Standard)

Deuter Astro Pro 1000 (185cm) - opinie klientów

0.0
0 opinie