Śpiwór Pajak Radical 4Z (210 cm) - red/red

2 348,99 zł 2 609,99 zł
10% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 7,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 18,99 zł

Śpiwór Pajak Radical 4Z (210 cm) – red/red to kolejny model należący do najbardziej zaawansowanej serii śpiworów Pajak Radical. Konstrukcja opiera się na wykonaniu z wysokogatunkowych oraz najnowocześniejszych materiałów, które odpowiednio znoszą trudy terenowych warunków.

Ten model to swoje zastosowanie odnajduje przez niemal cały rok. Najwyższej klasy ocieplina zapewnia znakomity komfort termiczny, natomiast specjalny materiał zewnętrzny ułatwia kompaktowe pakowanie całej konstrukcji. Całość jest propozycją dla doświadczonych użytkowników, którzy dbają o odpowiednią wagę swojego wyposażenia.

Lekki śpiwór puchowy Pajak Radical 4Z (210 cm) - red/red wykonano z najwyższej jakości materiałów. Na zewnątrz zastosowano niezwykle cienki i bardzo lekki Ultralight Gelanots rip stop. Charakteryzuje się on odpowiednią wytrzymałością i minimalizuje ryzyko wydostawania się puchu na zewnątrz. Dzięki niemu śpiwór można łatwo skompresować do niedużego pokrowca transportowego, aby zmieścił się do niewielkiego zakamarka plecaka. W śpiworze zastosowano konstrukcję komór z ociepliną, która w przekroju poprzecznym przypomina kształtem literę Z. Zapewnia ona połączenie umiarkowanej wagi oraz bardzo dobre właściwości termiczne. Takie rozwiązanie pozwala na bardziej równomierne rozmieszczenie ociepliny na całej powierzchni śpiwora.

Techniczny śpiwór Pajak Radical 4Z (210 cm) - red/red wypełniono naturalnym puchem gęsim o najwyższej jakości, stosowanym tylko w najbardziej zaawansowanym sprzęcie wyprawowym i górskim. Osiąga on sprężystość 900 cuin, co oznacza doskonałą termikę przy minimalnej wadze całości. Pomimo niedużej ilości ociepliny śpiwór doskonale utrzymuje odpowiednią temperaturę organizmu podczas snu. Nagrzane powietrze jest przytrzymywane pomiędzy puchem, tworząc świetną warstwę izolacyjną. Podczas pakowania śpiwora powietrze to jest wypychane na zewnątrz, dzięki czemu całość mieści się w niewielkim pokrowcu transportowym.

Model ten posiada kształt mumii, który jest optymalnie dobrany do sylwetki podczas snu, minimalizując straty ciepła. Dobrze dopasowany do głowy kaptur wyposażono w ściągacz ze stoperem, dzięki czemu w czasie snu można dodatkowo ograniczyć wolną przestrzeń, przez którą normalnie uciekałoby ciepłe powietrze. Wspomaga go dodatkowo ocieplana, wewnętrzna patka, umieszczona wzdłuż zamka głównego.

Lekki śpiwór Pajak Radical 4Z (210 cm) - red/red doskonale sprawdza się w czasie większej części roku. Niezwykle wszechstronny model dla doświadczonych turystów i miłośników górskich aktywności. Idealny wybór na dłuższe ekspedycje, gdzie liczy się maksymalne zminimalizowanie wagi bagażu.

Pajak Radical 4Z (210 cm) - red/red najważniejsze cechy:
 • Model należy do najbardziej zaawansowanej serii śpiworów Pajak Radical;
 • Ultralekka konstrukcja i najnowocześniejsze materiały;
 • Cienki i bardzo lekki materiał zewnętrzny Ultralight Gelanots rip stop pozwala na kompaktowe spakowanie śpiwora;
 • Wysokiej jakości wypełnienie z białego puchu gęsiego o sprężystości aż 900 cuin;
 • Ściągacz ze stoperem pozwalający idealnie dopasować kaptur do głowy i zminimalizować ucieczkę ciepła;
 • Ocieplona patka wzdłuż zamka zapobiega szybkiej ucieczce ciepła na zewnątrz;
 • Kołnierz termiczny ze ściągaczem i stoperem;
 • Pętelki pozwalające na zawieszenie śpiwora;
 • Wewnętrzna kieszonka zapinana na rzep;
 • Załączony pokrowiec transportowy oraz większy, do przechowywania śpiwora przez dłuższy czas.

Długość wewnętrzna/zewnętrzna: ok. 192/200 cm (rozm. L), ok. 222/230 (rozm. XL)

Zakres temperatur (testowany zgodnie z EN 13537)
Temp. komfortu Temp. limit Temp. ekstremalna
-1°C -7°C -25°C

Zakresy temperatur podawane w śpiworach firmy Pajak oparte są na testach wykonanych zgodnie z Normami Europejskimi (EN 13537).

Zakresy temperatur wg normy EN 13537

Śpiwory spełniające taką normę są poddawane standardowym testom z użyciem manekinów, które mają możliwie najlepiej przedstawiać przeciętnego mężczyznę oraz przeciętną kobietę po średnim wysiłku. Warunki testów są szczegółowo ustalone w normie i są takie same dla każdego modelu śpiwora. Należy wziąć pod uwagę, że wyniki testów odnoszą się do przeciętnych mężczyzn/kobiet. Na faktyczne odczucie zimna w czasie użytkowania śpiwora ma wpływ wiele innych czynników, takich jak stopień zmęczenia, wiek, izolacja od podłoża, wilgotność powietrza, budowa ciała, samopoczucie czy indywidualne predyspozycje danej osoby.
 • Górna granica komfortu (T max) – nie zawsze podawana temperatura maksymalna, testowana na manekinie męskim, w której “standardowy mężczyzna” może spędzić noc w śpiworze bez nadmiernego zakłócania snu.
 • Komfort (T comfort) – temperatura podawana na podstawie manekina damskiego. Wartość ta przedstawia temperaturę w której „standardowa kobieta” powinna znajdować się w równowadze termicznej i nie odczuwać zimna. Parametrem tym powinny kierować się kobiety wybierając śpiwór.
 • Temperatura graniczna (T limit) – jest to minimalna temperatura w której “standardowy mężczyzna” ma zapewniony komfortowy sen. Parametr ten powinien być brany pod uwagę podczas wybierania śpiwora przez mężczyzn.
 • Temperatura ekstremalna (T extreme) – temperatura wyznaczana na podstawie „odczuć” damskiego manekina. Jest to minimalna wartość, której przekroczenie może oznaczać dla przeciętnej kobiety ryzyko wystąpienia hipotermii i zagrożenie zdrowia. Temperatura taka pozwala zazwyczaj „standardowej kobiecie” na przetrwanie w śpiworze do 6 godzin. Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Naturalny puch gęsi to jeden z najlepszych izolatorów termicznych stosowanych w wysokiej jakości śpiworach i odzieży turystycznej. Zapewnia nieporównanie lepsze właściwości izolacyjne niż ociepliny syntetyczne, przy dużo mniejszej wadze. Jest to zasługą bardzo dużej sprężystości naturalnego puchu. Dzięki niej ekwipunek wypełniony puchem zajmuje minimalną ilość miejsca po spakowaniu. Po wyciągnięciu z pokrowca transportowego puch się rozpręża i doskonale przytrzymuje nagrzane przez organizm powietrze, tworząc perfekcyjną warstwę izolacyjną. Śpiwory marki Pajak wypełniane są wysokiej jakości puchem gęsim pochodzącym z Polski. Jakość puchu jest ściśle monitorowana, a sam puch przechodzi skomplikowany proces oczyszczania, aby w produkcie finalnym zapewniał najlepsze właściwości użytkowe.
Konstrukcja komór Z to nowoczesny system tworzenia komór z ociepliną w śpiworze. Wewnętrzne ścianki pomiędzy komorami oddzielają puch i zapewniają jego równomierne rozłożenie w całym śpiworze. Taka konstrukcja przeciwdziała powstawaniu stref bez wypełnienia, które przyspieszają ucieczkę ciepła z wnętrza śpiwora. Rozwiązanie to zapewnia optymalny kompromis pomiędzy niską wagą, a właściwościami termicznymi śpiwora.
Specyfikacja techniczna:
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Materiał wew. ---
Wymiary pakunku ok. 29 x ø19 cm (rozm. XL)
Materiał zew. Ultralight Gelanots rip stop
Na wzrost do ok. 210 cm (XL)
Test EN 13537 V
Zakres temperatur -1°C/-7°C/-25°C
Wypełnienie -1°C/-7°C/-25°C
Waga wypełnienia ok. 510 g (rozm. XL)
Waga całkowita ok. 863 g (XL z pokrowcem)

Śpiwór Pajak Radical 4Z (210 cm) - red/red - opinie klientów

0.0
0 opinie