top

Śpiwór Marmot Always Summer (183 cm) - team red/sienna red

755,99 zł 899,99 zł
-16%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór Marmot Always Summer (183 cm) to model, w którym dogodnie wypoczniemy podczas letnich biwaków. Korpus wypełniony jest naturalnym puchem, który pozyskiwany jest w sposób ekologiczny, z zachowaniem najwyższych standardów. Śpiwór przeznaczony jest dla turystów o maksymalnym wzroście 183 cm.

Za świetne parametry utrzymywania ciepła odpowiada wysokiej jakości puch kaczy, który zabezpieczony został na wypadek kontaktu z wilgocią impregnacją zewnętrznego materiału. Takie rozwiązanie ma chronić ocieplinę przed utratą swoich termoizolacyjnych właściwości. Model jest niezwykle lekki i pozwala zażyć regenerującego wypoczynku pod namiotem lub na hamaku turystycznym.

Śpiwór Marmot Always Summer to model skierowany do użytkownika wybierającego się na biwak cieplejszą częścią roku. Został on wypełniony naturalnym puchem kaczym o współczynniku sprężystości 650 cui. Projektanci Marmot pokryli dodatkowo ocieplinę impregnacją Down Defender, co zwiększ ochronę prze szybkim namakaniem. Dzięki temu śpiwór optymalnie spisze się w szerszym zakresie warunków pogodowych, niż modele wypełnione tradycyjnym puchem. Użyta ocieplina sprawia, że całość jest bardzo lekka, a śpiwór można skompresować do niedużych rozmiarów na czas transportu. Zastosowany w śpiworze Marmot Always Summer puch posiada certyfikat RDS (Responsible Down Standard). Poświadcza on, że wykorzystany w nim surowiec pochodzi od gęsi, które były dobrze traktowane podczas hodowli. Zewnętrznej kontroli podlegają wszystkie etapy hodowli oraz uzyskiwania i przetwarzania puchu.

Śpiwór Marmot Always Summer to model, którego materiał zewnętrzny jest wytrzymały więc zniesie on trudy górskiego biwaku, a jednocześnie cienki, co dodatkowo obniża wagę całej konstrukcji. Technika przeszyć tutaj zastosowana utrzymuje puch w specjalnych komorach, co chroni przed jego niepożądaną migracją. Newralgiczne elementy śpiwora zostały przez projektantów Marmot wzmocnione materiałem wykonanym w technologii Rip-Stop, co podnosi ich wytrzymałość na rozdarcia i przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. W tym modelu wykorzystano niezawodny zamek japońskiego producenta YKK, który pozwala szybko zająć miejsce w śpiworze i się z niego wydostać. Zastosowana patka ze sztywniejszego materiału chroni materiał przed łatwym przycięciem w trakcie zapinania śpiwora.

Śpiwór puchowy Marmot Always Summer posiada szereg rozwiązań konstrukcyjnych, które wpływają na wygodę użytkowania oraz bardzo dobre utrzymywanie temperatury. Specjalnie zaprojektowane miejsce na stopy zapewnia bardziej anatomiczne dopasowanie, co przekłada się na większy komfort termiczny. Będzie to szczególnie istotne dla osób z łatwo marznącymi stopami. Również bardzo ściśle został dopasowany kaptur, który pozwala idealnie otulić głowę, dzięki czemu straty ciepła w trakcie snu są minimalne. Całość jest regulowana ściągaczem ze stoperem, pozwalając idealnie dopasować jego kształt do potrzeb.

Model Marmot Always Summer to klasyczny śpiwór puchowy przeznaczony na umiarkowane temperatury, który zapewni spokojny sen podczas wypraw pod namioty.

Marmot Always Summer najważniejsze cechy:
 • Wypełnienie z naturalnego puchu i sprężystości 650 cui;
 • Specjalna impregnacja Down Defender zmniejsza wrażliwość puchu na wilgoć;
 • Anatomicznie zaprojektowane miejsce na nogi;
 • Doskonale dopasowany kaptur;
 • Dwubiegowy zamek renomowanej firmy YKK;
 • Patka zabezpieczająca przed przycięciem materiału zamkiem;
 • Wewnętrzna kieszonka na najpotrzebniejsze drobiazgi;
 • Pętelki do powieszenia śpiwora;
 • Załączony worek transportowy;

Śpiwór przeznaczony dla turysty o maksymalnym wzroście do 183 cm.

Temp. komfortu Temp. limit Temp. ekstremalna
5,8°C 1,0°C -14,3°C

Zakresy temperatur podawane na wszystkich śpiworach firmy Marmot oparte są na testach wykonanych zgodnie z Normami Europejskimi (EN 13537)

Definicje zgodne z EN:
 • Komfort: najniższa temperatura w której użytkownik śpiwora, w pozycji zrelaksowanej (tzn. leżąc na plecach), nie czuje zimna.
 • Limit / Tolerancja: najniższa temperatura w której użytkownik śpiwora w lekko podkurczonej pozycji (tzn. leżąc na boku z kolanami podciągniętymi ku górze) nie czuje zimna.
 • Temp. ekstremalna: najniższa temperatura w której użytkownikowi śpiwora nie grozi niebezpieczne dla zdrowia wyziębienia ciała i hipotermia.
650 fill down – Marmot po raz pierwszy użył wypełnienia puchowego w 1974 roku. Od tego czasu stał się światowym liderem wśród producentów śpiworów, kurtek oraz innej odzieży przeznaczonej dla entuzjastów outdooru. Marmot do produkcji używa wyłącznie najwyższej jakości, specjalnie wyselekcjonowanego puchu. Dzięki temu produkty odznaczają się niską wagą, doskonałymi parametrami izolacyjnymi oraz świetną pakownością.
Responsible Down Standard (RDS) to zewnętrzny system certyfikacji pochodzenia naturalnego puchu używanego w odzieży i śpiworach technicznych. Zarządzany przez organizację non-profit Textile Exchange pozwala na zapewnienie, że puch pochodzi od dobrze traktowanych gęsi. Kontrola obejmuje wszystkie stadia produkcji od chowu gęsi po finalny produkt. Odzież i sprzęt wyposażone w puch sygnowany metką RDS posiada w całości wypełnienie o wiadomym pochodzeniu. Używanie takiej odzieży i śpiworów pomaga wpłynąć na bardziej humanitarne traktowanie zwierząt.
Down Defender™ – technologia polegająca na pokrywaniu naturalnego puchu specjalnymi warstwami impregnującymi, które nie wpływają na rewelacyjne właściwości izolacyjne puchu – pozwalając jednocześnie nadać mu bardziej hydrofobowe właściwości. Naturalny puch wykończony w technologii Down Defender według testów marki Marmot, pozostaje do 10 razy dłużej suchy w wilgotnym środowisku niż puch bez impregnacji, schnie do 30 % szybciej od zwykłego wypełnienia naturalnego oraz wykazuje dużo bardziej sprężyste właściwości przy dużej wilgotności.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Czerwony
Płeć Unisex
Rodzaj puchu Puch kaczy
Sprężystość puchu (cuin) 650
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Materiał wew. 30d nylon DWR
Wymiary pakunku ok. 31 x ø18 cm
Materiał zew. 30d nylon ripstop DWR, 30d nylon DWR
Na wzrost do ok. 183 cm
Testowany zgodnie z EN 13537 / ISO EN 23537 V
Zakres temperatur 5,8°C / 1,0°C / -14,3°C
Wypełnienie Puch kaczy 650 Down Defender
Waga wypełnienia ok. 270 g
Waga całkowita ok. 813 g (z pokrowcem)

Śpiwór Marmot Always Summer (183 cm) - team red/sienna red - opinie klientów

0.0
0 opinie