Śpiwór letni Salewa Micro 600 (185 cm) - davos

239,99 zł 299,99 zł
20% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 150 zł 5,99 zł - nie dotyczy -
> 150 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 18,99 zł

Śpiwór letni Salewa Micro 600 to model zdający swój egzamin na piątkę podczas wycieczek i kempingów. Dopracowana, wypełniona syntetyczną ociepliną Powerloft® całość sprawi, że przestaniesz tęsknić za miękką kołdrą i stosem poduszek w swoim domowym łóżku.

W tej edycji, doskonale znany fanom marki Salewa śpiwór Micro 600 wypełniono izolacją Powerloft®, której zadanie polega na zatrzymaniu wyprodukowanego przez cialo ciepła wewnątrz i nie dopuszczenie do sytuacji, w której jest ono marnowane i ucieka przez materiał. To z kolei zasługa kieszonek powietrznych pomiędzy włóknami tej syntetycznej ociepliny. Puch Powerloft® nie traci ponadto swoich właściwości w wilgotnych warunkach, zapewniając odpowiednie grzanie, a także dobrą oddychalność.

Przed uciekaniem ciepła przez suwak główny ustrzeże Cię dodatkowa listwa termiczna z wypełnieniem podobnym do tego zastosowanego w całości. Zamek jest też podszyty patką, która zapobiega zacinaniu się go o materiał, co na dłuższą metę mogłoby prowadzić nawet do uszkodzeń tkaniny zewnętrznej.

Węższy, odpowiednio wyprofilowany w okolicach stóp krój typu mumia gwarantuje jeszcze lepszą ich termikę, niż ma to miejsce w przypadku klasycznych, prostokątnych śpiworów. Regulowany ściągaczem kaptur możemy dokładnie dopasować do naszych potrzeb, zapewniając odpowiedni poziom komfortu dla okolic głowy.

Wewnętrzna kieszonka na cenne drobiazgi pozwoli bezpiecznie przechować je przez noc i oszczędzić sobie porannego poszukiwania portfela czy telefonu komórkowego.

Śpiwór Salewa Micro 600 można po rozpięciu wykorzystać jako kołdrę lub połączyć z kompatybilnym śpiworem z przeciwnym zamkiem. Bardzo łatwo utrzymać go w czystości, nie wymaga też poświęcenia dużej ilości czasu, gdy mówimy o jego konserwacji.

Salewa Micro 600 najważniejsze cechy:
 • Wypełnienie Powerloft®;
 • Ściągacze obsługiwane jedną ręką;
 • Praktyczny kaptur;
 • Wewnętrzna kieszonka na cenne drobiazgi;
 • Zamek z patką zapobiegającą zacinaniu suwaka o matariał;
 • Listwa termiczna wzdłuż zamka;
 • Możliwość połączenia ze śpiworem z przeciwnym zamkiem lub zastosowania jako kołdrę;
 • Łatwy w czyszczeniu;
 • Transport śpiwora możliwy w załączonym worku kompresyjnym.

Zakres temperatur (testowany zgodnie z EN 13537):

Temp. max Temp. komfortu Temp. limitu Temp. minimalna
24°C +17°C +12°C 5°C

Zakresy temperatur wg normy EN 13537

Odnoszą się one do standardowego mężczyzny i standardowej kobiety po średnim wysiłku. Uwaga! Czasami może się zdarzyć, że odczucie zimna będzie inne u różnych osób. Na sposób odczuwania zimna mają też wpływ takie czynniki jak: zmęczenie, głód, złe samopoczucie, wcześniejsze wychłodzenie, wiek, metabolizm, grubość tkanki tłuszczowej itp.
 • Górna granica komfortu (T max) - temperatura, w jakiej "standardowy mężczyzna" nie poci się, a nadmierna temperatura nie zakłóca jego snu.
 • Komfort (T comf) - temperatura, w jakiej człowiek znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Wartość ta odnosi się do "standardowej", najedzonej kobiety, po średnim wysiłku. Tym parametrem powinny kierować się kobiety wybierając śpiwór.
 • Temperatura graniczna (T lim) - najniższa temperatura, w jakiej "standardowy mężczyzna" może spać komfortowo. Tym parametrem powinni kierować się mężczyźni wybierając śpiwór.
 • Temperatura ekstremalna (T min) - przekroczenie tej wartości powoduje ryzyko hipotermii i oznacza warunki, w których można przetrwać najwyżej sześć godzin (parametr oparty na odczuciach "przeciętnej kobiety"). Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Powerloft® - izolacja opracowana na wzór puchu, składa się z maleńkich włókien oddzielonych małymi "kieszeniami powietrznymi". Im więcej kieszeni powietrznych, tym wyższy komfort cieplny. Powerloft® zatrzymuje powietrze ogrzane przez ciało, co stanowi najlepszą izolację termiczną, a podobne zjawisko można zaobserwować w naturze w skórach zwierząt lub upierzeniu ptaków. Mikrowłókna tkaniny Powerloft® są wodoodporne, lekkie i miękkie. Ocieplina zachowuje swoje właściwości nawet po kontakcie z wilgocią, szybko schnie, cechuje się doskonałą oddychalnością oraz jest łatwa do spakowania.
Specyfikacja techniczna:
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny ---
Listwa termiczna V
Materiał wew. Poliester 60D soft brushed
Wymiary pakunku ok. 22 x ø15 cm
Materiał zew. Poliester 70D soft brushed Ripstop
Na wzrost do ok. 185 cm
Test EN 13537 V
Zakres temperatur +24°C/+17°C/+12°C/+5°C
Wypełnienie Powerloft
Waga wypełnienia 160 g
Waga całkowita ok. 845 g (z pokrowcem)

Śpiwór letni Salewa Micro 600 (185 cm) - davos - opinie klientów

5.0
1 opinia