top

Śpiwór Fjord Nansen Finmark XL Wide (195 cm) - carnelian

278,79 zł 339,99 zł
-18%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Tylko %1 pozostał
Koszt dostawy już od 8,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór turystyczny Fjord Nansen Finmark XL Wide (195 cm) to konstrukcja dla miłośników outdoorowych aktywności o maksymalnym wzroście do 195 cm. Lekka ocieplina sprawdzi się w ciepłe letnie noce oraz wiosną, gdy chcesz zadbać o swój komfort pozwalający zregenerować siły do dalszej aktywności.

Za sprawą syntetycznej ociepliny zastosowanej przez projektantów Fjord Nansen możliwe będzie łatwiejsze utrzymanie komfortowego suchego klimatu wokół skóry, który pozwoli na zaznanie zdrowego snu. Trocząc śpiwór Fjord Nansen Finmark XL Wide (195 cm) do swojego plecaka masz zapewniony wysoki poziom izolacji podczas nocy spędzonej w schronisku lub pod namiotem.

Fjord Nansen Finmark XL Wide (195 cm) doskonale sprawdzi się jako śpiwór w czasie zimnych letnich nocy. Nie straszne są mu także wiosenne i jesienne okresy, kiedy wysoka jeszcze temperatura wprost zachęca do wyjazdu pod namioty. W zimie można wziąć go ze sobą do schroniska gdzie bezpiecznie i komfortowo prześpimy noc. Będzie wdzięcznym towarzyszem w różnych zakątkach świata.

Za ochronę przed szybką utratą ciepła w okolicach głowy odpowie profilowany i w pełni regulowany kaptur wyposażony dodatkowo w listwę termiczną. Jej celem jest zapewnienie jeszcze lepszej termoizolacji i ochrona przed utratą cennego ciepła. Zamek został wykonany przez renomowanego producenta YKK i pozwala na dwukierunkowe otwieranie, dzięki czemu można szybko zając miejsce wewnątrz śpiwora, a także zwiększyć wentylację w trakcie cieplejszych dni. Aby zabezpieczyć materiał przed drobnymi uszkodzeniami spowodowanymi przez zamek, w śpiworze turystycznym Fjord Nansen Finmark XL Wide (195 cm) zastosowano rozwiązanie Anti-Bite, skutecznie zmniejszające ten problem.

Dzięki zastosowaniu syntetycznego wypełnienia Microfill Super-Therm mamy pewność, że śpiwór będzie miękki, lekki i bardzo ciepły. Jednak głównym atutem powyższego modelu Fjord Nansen Finmark XL Wide (195 cm) jest zwiększona odporność na oddziaływanie wilgoci, która często ma negatywny wpływ na naturalny puch.

Śpiwór Fjord Nansen Finmark XL Wide (195 cm) - najważniejsze cechy:

 • Wypełnienie: Microfill Super-Therm - bardzo ciepłe, lekkie i miękkie;
 • Specjalna konstrukcja mikrowłókien zapewnia wysoką sprężystość i doskonałą izolację termiczną, przy bardzo niskiej wadze.
 • Wewnętrzny materiał jest lekki i przyjemny w dotyku, wykonany z włókien przepuszczających parę wodną, co pozwala zachować odpowiedni mikroklimat wewnątrz śpiwora.
 • Profilowany, regulowany kaptur chroniący głowę przed utratą ciepła.
 • Dwubiegowy zamek renomowanej firmy YKK, umożliwia regulację temperatury w śpiworze;
 • Anti-Bite - system zabezpieczenia materiału przed wcinaniem w zamek;
 • Zamek i kaptur z dodatkową listwą termiczną;
 • Ergonomiczny kształt mumii eliminuje zbędną przestrzeń do ogrzania;
 • Wewnątrz - kieszonka na cenne drobiazgi;
 • W komplecie - worek transportowy

Zakres temperatur (testowany zgodnie z EN 13537):

Temp. max Temp. komfortu Temp. limitu Temp. minimalna
24°C +8°C 4°C -10°C

Zakresy temperatur wg normy EN 13537

Odnoszą się one do standardowego mężczyzny i standardowej kobiety po średnim wysiłku. Uwaga! Czasami może się zdarzyć, że odczucie zimna będzie inne u różnych osób. Na sposób odczuwania zimna mają też wpływ takie czynniki jak: zmęczenie, głód, złe samopoczucie, wcześniejsze wychłodzenie, wiek, metabolizm, grubość tkanki tłuszczowej itp.

 • Górna granica komfortu (T max) - temperatura, w jakiej "standardowy mężczyzna" nie poci się, a nadmierna temperatura nie zakłóca jego snu.
 • Komfort (T comf) - temperatura, w jakiej człowiek znajduje się w równowadze termicznej i nie odczuwa zimna. Wartość ta odnosi się do "standardowej", najedzonej kobiety, po średnim wysiłku. Tym parametrem powinny kierować się kobiety wybierając śpiwór.
 • Temperatura graniczna (T lim) - najniższa temperatura, w jakiej "standardowy mężczyzna" może spać komfortowo. Tym parametrem powinni kierować się mężczyźni wybierając śpiwór.
 • Temperatura ekstremalna (T min) - przekroczenie tej wartości powoduje ryzyko hipotermii i oznacza warunki, w których można przetrwać najwyżej sześć godzin (parametr oparty na odczuciach "przeciętnej kobiety"). Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Specyfikacja techniczna:
Oryginalna nazwa koloru carnelian
Kolor Pomarańczowy
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Fjord Nansen Sleeping Bags
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Listwa termiczna V
Materiał wew. Nylon
Wymiary pakunku ok. 35 x ø17 cm
Materiał zew. Poliripstop
Na wzrost do ok. 195 cm
Testowany zgodnie z EN 13537 / ISO EN 23537 V
Zakres temperatur +24°C/+8°C/+4°C/-10°C
Wypełnienie Microfill Super-Therm
Waga całkowita ok. 1200 g
Wymiary ok. 225 x 95 x 35 cm

Fjord Nansen Finmark XL Wide - opinie klientów

0.0
0 opinie