top

Sonda lawinowa Pieps Alu 260 Sport

194,99 zł 259,99 zł
-25% taniej
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 9,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
≥ 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
≥ 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
≥ 350 zł 0 zł! 0 zł!

Sonda lawinowa Pieps Alu 260 Sport jest jednym z trzech najważniejszych elementów Twojego górskiego wyposażenia, które zabierzesz zimą w miejsca z zagrożeniem lawinowym. Mając przy sobie sondę, łopatę i detektor zwiększasz szansę uratowania osoby przysypanej po zejściu lawiny.

O tym, że sprzęt lawinowy jest istotny w górach, wie chyba każdy, ale jakie produkty wybrać, by maksymalnie spełniały swoje zadania? Oczywiście najlepiej sięgnąć po ofertę sprawdzonych marek, znających się na danym zagadnieniu. W tym przypadku taką firmą jest Pieps, którego nazwa w wielu krajach alpejskich po dziś dzień jest synonimem detektora lawinowego.

Sonda lawinowa Pieps Alu 260 Sport to produkt, który musi znaleźć się na wyposażeniu każdej osoby w górach, która porusza się w strefie zagrożenia lawinowego. Dzięki temu, że będziesz mieć go przy sobie, znacząco skrócisz czas poszukiwań osoby zasypanej lawiną. Należy pamiętać, że decydujące jest pierwsze 15 minut po zejściu lawiny – szacuje się, że to wtedy szansa na przeżycie osoby pod śniegiem jest największa. Tylko mając w pełni skompletowany sprzęt ratowniczy, w skład którego wchodzi sonda, łopata i detektor, masz realną szansę na dotarcie do ofiary lawiny.

Sonda lawinowa Pieps Alu 260 Sport korzysta z rozwiązania Speed-Cone. Jest to sposób mocowania kolejnych segmentów produktu. Dzięki niemu złożenie całości zajmuje naprawdę chwilkę. Model ma również zatrzask w postaci klamry, który odpowiada za jego zablokowanie. Za sprawą tych rozwiązań obsługa urządzenia jest dziecinnie prosta i intuicyjna, nawet w warunkach podwyższonego ryzyka. Wzdłuż całego produktu umieszczono skalę centymetrową, pozwalającą określić jak głęboko znajduje się poszkodowany. Dodatkowo modele o różnych długościach mają uchwyty w innych kolorach – jest to przydatne zwłaszcza w przypadku służb ratunkowych, gdy muszą w pośpiechu sięgnąć po konkretny wariant. Warto również wspomnieć, że sonda zajmuje niewiele miejsca po złożeniu. Całość składa się z 6 elementów złączonych za pomocą linki. Produkt wyróżnia się również lekkością – jego waga to zaledwie 295 g. Długość sondy wynosi 260 cm.

O tym, jak innowacyjną firmą jest Pieps, świadczy fakt, że to jeden z pierwszych producentów detektorów lawinowych. Swoje prace nad tymi urządzeniami brand rozpoczął już w latach 60. ubiegłego wieku, a więc prawie 60 lat temu. W krajach alpejskich nazwa marki Pieps to synonim detektora lawinowego. Firma znana jest z produkcji sprzętu stosującego nowatorskie rozwiązania, dbające o Twoje bezpieczeństwo, oraz wprowadzania jak najbardziej zaawansowanych technologii w dziedzinie bezpieczeństwa w ośnieżonych górach. Marka stworzyła sondę mającą wbudowany odbiornik, który odbiera sygnał z detektora osoby przysypanej lawiną, co pozwala znacząco skrócić czas poszukiwania, a więc zwiększa szansę ratunku. Świetnym rozwiązaniem są także detektory z technologią bluetooth i możliwością łączenia za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne, pozwalające dokonać aktualizacji oprogramowania i przeprowadzić test poszczególnych anten czy też odbyć ćwiczenia. O odpowiedzialnym podejściu marki świadczy również to, że od lat organizuje szkolenia lawinowe, a także uczestniczy w konferencjach na temat bezpieczeństwa górskiego.

Sonda lawinowa Pieps Alu 260 Sport – najważniejsze cechy:

 • System Speed-Cone umożliwiający szybkie mocowanie segmentów;
 • Zatrzask zapewniający blokowanie modelu;
 • Mocowanie za pomocą elastycznej klamry zamykającej;
 • Łatwy i szybki montaż sondy;
 • Skala centymetrowa na produkcie;
 • Sonda zajmuje niewiele miejsca po złożeniu;
 • Identyfikator długości sondy – różne kolory uchwytów;
 • Wewnątrz znajduje się linka zapewniająca dodatkową stabilność i łatwe napinanie;
 • Znacznik bezpieczeństwa na wysokości 100 cm;
 • Marker o długości 40 cm;
 • Model ma długość 260 cm;
 • Waga produktu wynosi 295 g;
 • Produkt po złożeniu ma 6 segmentów;
Specyfikacja techniczna:
Symbol oryginalny produktu 109629
Kolor żółty
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Pieps Safety Equipment
Waga ok. 295 g
Wymiary ok. Ø12,5 mm x 260 cm

Pieps Alu 260 Sport - opinie klientów

0.0
0 opinie