top

Sonda lawinowa Pieps Alu 220 Sport

175,99 zł 219,99 zł
-20%
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 8,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 0 zł!

Sonda lawinowa Pieps Alu 220 Sport to jedno z najważniejszych, obok łopaty i detektora, urządzeń, które powinny się znaleźć na wyposażeniu każdej osoby poruszającej się w strefie zagrożenia lawinowego. Mając przy sobie ten produkt, znacząco podnosisz szansę znalezienia w porę osoby przysypanej śniegiem.

O tym, jak wysokiej jakości ofertę dostarcza marka Pipes wie każda osoba, która przemieszcza się freeridowo na nartach, czy też kiedykolwiek miała okazję korzystać ze sprzętu lawinowego lub odbywała szkolenie na ten temat. O prestiżu firmy świadczy to, że w wielu krajach jej nazwa jest synonimem detektora lawinowego.

Sonda lawinowa Pieps Alu 220 Sport to produkt, który musi znaleźć się na wyposażeniu każdej osoby w górach, która porusza się w strefie zagrożenia lawinowego. Dzięki temu, że będziesz mieć go przy sobie, znacząco skrócisz czas poszukiwań osoby zasypanej lawiną. Należy pamiętać, że decydujące jest pierwsze 15 minut po zejściu lawiny – szacuje się, że to wtedy szansa na przeżycie osoby pod śniegiem jest największa. Tylko mając w pełni skompletowany sprzęt ratowniczy, w skład którego wchodzi sonda, łopata i detektor, masz realną szansę na dotarcie do ofiary lawiny.

Sonda lawinowa Pieps Alu 220 Sport korzysta z rozwiązania Speed-Cone. Jest to sposób mocowania kolejnych segmentów produktu. Dzięki niemu złożenie całości zajmuje naprawdę chwilkę. Model ma również zatrzask w postaci klamry, który odpowiada za jego zablokowanie. Za sprawą tych rozwiązań obsługa urządzenia jest dziecinnie prosta i intuicyjna, nawet w warunkach podwyższonego ryzyka. Wzdłuż całego produktu umieszczono skalę centymetrową, pozwalającą określić jak głęboko znajduje się poszkodowany. Dodatkowo modele o różnych długościach mają uchwyty w innych kolorach – jest to przydatne zwłaszcza w przypadku służb ratunkowych, gdy muszą w pośpiechu sięgnąć po konkretny wariant. Warto również wspomnieć, że sonda zajmuje niewiele miejsca po złożeniu. Całość składa się z 5 elementów złączonych za pomocą linki. Produkt wyróżnia się również lekkością – jego waga to zaledwie 260 g. Długość sondy wynosi 220 cm.

O tym, jak innowacyjną firmą jest Pieps, świadczy fakt, że to jeden z pierwszych producentów detektorów lawinowych. Swoje prace nad tymi urządzeniami brand rozpoczął już w latach 60. ubiegłego wieku, a więc prawie 60 lat temu. W krajach alpejskich nazwa marki Pieps to synonim detektora lawinowego. Firma znana jest z produkcji sprzętu stosującego nowatorskie rozwiązania, dbające o Twoje bezpieczeństwo, oraz wprowadzania jak najbardziej zaawansowanych technologii w dziedzinie bezpieczeństwa w ośnieżonych górach. Marka stworzyła sondę mającą wbudowany odbiornik, który odbiera sygnał z detektora osoby przysypanej lawiną, co pozwala znacząco skrócić czas poszukiwania, a więc zwiększa szansę ratunku. Świetnym rozwiązaniem są także detektory z technologią bluetooth i możliwością łączenia za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne, pozwalające dokonać aktualizacji oprogramowania i przeprowadzić test poszczególnych anten czy też odbyć ćwiczenia. O odpowiedzialnym podejściu marki świadczy również to, że od lat organizuje szkolenia lawinowe, a także uczestniczy w konferencjach na temat bezpieczeństwa górskiego.

Sonda lawinowa Pieps Alu 220 Sport – najważniejsze cechy:

 • System Speed-Cone umożliwiający szybkie mocowanie segmentów;
 • Zatrzask zapewniający blokowanie modelu;
 • Mocowanie za pomocą elastycznej klamry zamykającej;
 • Łatwy i szybki montaż sondy;
 • Skala centymetrowa na produkcie;
 • Sonda zajmuje niewiele miejsca po złożeniu;
 • Identyfikator długości sondy – różne kolory uchwytów;
 • Wewnątrz znajduje się linka zapewniająca dodatkową stabilność i łatwe napinanie;
 • Znacznik bezpieczeństwa na wysokości 100 cm;
 • Marker o długości 40 cm;
 • Model ma długość 220 cm;
 • Waga produktu wynosi 260 g;
 • Produkt po złożeniu ma 5 segmentów;
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu 109628
Kolor Żółty
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Pieps Safety Equipment
Waga ok. 260 g
Wymiary ok. Ø12,5 mm x 220 cm

Pieps Alu 220 Sport - opinie klientów

0.0
0 opinie