top

Skarpety trekkingowe męskie

Skarpety trekkingowe męskie to doskonały wybór na dłuższe trasy. Wysoka wytrzymałość, świetne odprowadzanie wilgoci i odpowiednia termika zapewnią stopom maksymalną wygodę. W ofercie skarpety na lato i zimę do trekkingu w każdej pogodzie.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Kolekcja producenta
    UYN Apparel
Zobacz jako Siatka Lista

2 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

2 Produkty

na stronę
Wyczyść

Skarpety trekkingowe męskie

Dla każdego miłośnika trekkingu i długich wycieczek są najważniejszym elementem odzieży. Skarpety do butów trekkingowych powinny być odpowiednio dobrane, aby gwarantowały komfort przez wiele kilometrów marszu, chroniąc przed odciskami, przegrzaniem stopy, a także jej zmarznięciem. Projektowane przez najbardziej znane marki skarpety trekkingowe męskie to zaawansowane konstrukcje, w których znaczenie mają nie tylko zastosowane włókna, ale również sposób ich połączenia. Znacznie będą się różnić między sobą zarówno skarpety trekkingowe na lato, jak i na zimę. Cechować je będzie nie tylko inna grubość i wysokość, ale również inne materiały, które w pierwszym przypadku będą miały za zadanie zapewnić jak najskuteczniejszą wentylację, a w drugim zagwarantować możliwe najlepsze właściwości izolacyjne.

Najlepsze skarpety trekkingowe męskie na lato i zimę to podstawa każdej wyprawy

Aby buty trekkingowe dobrze spełniały swoją funkcję, do kompletu należy dobrać odpowiednie skarpety, które będą się cechowały odpowiednią oddychalnością i wytrzymałością. W zależności od użytych włókien poszczególne modele będą się charakteryzować odmiennymi właściwościami. Często stosowany nylon jest doskonale znany ze swojej wysokiej wytrzymałości, co przekłada się na bardzo długi okres użytkowania skarpet. Bardzo dużą popularnością cieszy się wełna, która odpowiada za wyśmienite właściwości izolacyjne. To idealne rozwiązanie nie tylko na zimową porę roku. Szczególnym przypadkiem są skarpety trekkingowe męskie merino, które w zależności od grubości są chętnie użytkowane przez cały rok. Wyśmienicie spisują się zarówno w czasie mrozów, jak i umiarkowanych temperatur. Dodatkowo naturalne właściwości tej wełny sprawiają, że skarpetki wolniej przyjmują nieprzyjemny zapach. Na najcieplejsze dni w roku doskonale sprawdzą się skarpety trekkingowe męskie Coolmax®. To syntetyczne włókno doskonale odprowadza wilgoć na zewnątrz skarpety, utrzymując komfortowe warunki dla stopy nawet w wyższych temperaturach.

Markowe skarpety do butów trekkingowych kupisz w sklepie 8a.pl

Stawiamy na sprawdzonych producentów skarpet do trekkingu. To właśnie dlatego w naszej ofercie znajdziesz takie marki, jak Bridgedale, Smartwool, Icebreaker czy X-Socks. Niezależnie od tego, jakie warunki panują w górach, u nas znajdziesz odpowiedni model, które świetnie sprawdzi się w obuwiu trekkingowym i górskim. Niskie skarpety trekkingowe na lato świetnie spiszą się w lżejszym obuwiu, wysokie model pod kolana o dużej grubości to z kolei skarpety trekkingowe na zimę, w których zdobędziesz najwyższe szczyty.