top

Skarpety skiturowe X-SOCKS Ski Touring Silver 4.0 - anthracite/orange

159,99 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Tylko %1 pozostał
Koszt dostawy już od 8,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Skarpety skiturowe X-SOCKS Ski Touring Silver 4.0 - anthracite/orange - pozwolą Ci poznać czym jest NOWA JAKOŚĆ w ulubionym sporcie. Zaprojektowane dla pasjonatów pozaszlakowego naricarstwa, napchane nowoczesnymi technologiami które dodadzą komfortu podczas wytrzymałościowego wysiłku na nartack skiturowych.

Skarpety skiturowe X-SOCKS® Ski Touring Silver 4.0 ze względu na swoje przeznaczenie wykonane zostały z zastosowaniem technologii antybakteryjnej. Okazuje się to niewątpliwie komfortowe, gdyż podczas zimowego wysiłku spowolnione zostanie powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Dzięki temu przez dłuższy czas zachowasz świeżość przy skórze, co docenisz na dłuższych wypadach. Oprócz tego skarpety te oferują także właściwości termoregulacyjne, które wynikają z rozwiązania Air Conditioning Channel®. Te specjalne kanaliki wspierane są przez technologię Air Guide®, które ograniczają przegrzewanie. Powodują one, że cyrkulacja powietrza wokół stóp będzie odpowiednia, co niewątpliwie zwiększy odczuwany komfort. Jednocześnie wespół z szybkoschnącym materiałem tego modelu ułatwi to zachowanie przyjemnie suchego klimatu skóry przez dłuższy czas. Dodatkowo na spodzie tego modelu znajdziesz technologię Traverse AirFlow Channel System. Jej zadaniem jest wentylacja podbicia stopy, które jest najbardziej narażone na przegrzewanie.

Skarpety skiturowe X-SOCKS® Ski Touring Silver 4.0 wyposażono również w technologię HeliXCoil System, której zadaniem jest wspieranie mięśni. Polega to na ich utrzymywaniu od kostki do łydki, tak by łatwiej było podejmować się zimowego wysiłku. Jednocześnie HeliXCoil System ogranicza uciskanie, powodując, że krew swobodnie dotlenia mięśnie. Skitury to sport, a więc istotna jest ochrona ścięgna Achillesa. Odpowiada za nią rozwiązanie Lambertz-Nicholson Achillessehnen Protektor, które korzysta z amortyzujących poduszek. Zapewniają one optimum przestrzeni pomiędzy skórą a butem, co ogranicza powstawanie urazów. Skarpety skiturowe X-SOCKS® to także Suppronation Bandage®, który doskonale spisuje się w trakcie wysiłku. Jest to stabilizator ścięgien i mięśni, co chroni przed skurczami, a jednocześnie nie ogranicza swobody ruchów.

Skarpety Ski Touring Silver 4.0 korzystają z kroju Anatomically Shaped Sinofit Footbed, czyli profilu anatomicznego o osobnym dopasowaniu do każdej stopy. Sprzyja to zachowaniu maksymalnej wygody, która jest niezbędna w ciasnym bucie skiturowym. Poza tym ten model zawiera szereg rozwiązań, pozwalających na osiągniecie harmonii pomiędzy zapewnieniem stabilności, a nie uciskaniem. Dzięki temu skarpety do butów skiturowych będą miały ograniczone pole do mimowolnego przemieszczania się, a ryzyko, że nogi będą Cię boleć po całodziennej jeździe, zostanie zminimalizowane. Dodatkowo znajdziesz tu wiele ochraniaczy mających za zadanie niwelowanie ryzyka otarć skóry i powstawania na niej pęcherzy.

Skarpety skiturowe X-SOCKS Ski Touring Silver 4.0 – najważniejsze cechy:

 • Helixcoil System to rozwiązanie uciskające od kostki do łydki podtrzymujące mięśnie;
 • Technologia Helixcoil System nie utrudnia krążenia krwi, umożliwiając optymalne dotlenienie mięśni;
 • AirConditioning Channel® to kanały wentylacyjne na wewnętrznej stronie ud, co ogranicza ich przegrzewanie;
 • Air Guide® wspierają kanały wentylacyjne, maksymalizując ich działanie;
 • Traverse AirFlow Channel System zapewnia cyrkulację powietrza wokół spodu stopy;
 • Technologia antybakteryjna spowalnia powstawanie nieprzyjemnych zapachów;
 • Ochraniacz Lambertz-Nicholson Achillessehnen Protektor wspiera ścięgno Achillesa za pomocą poduszek amortyzacyjnych;
 • Aktiv-Bund® zapewnia wygodne dopasowanie skarpet, nie powodując dyskomfortowego ucisku;
 • Suppronation Bandage® wspiera ścięgna i mięśnie, stabilizując je bez ograniczenia swobody ruchów;
 • Ochraniacz pięty Heel Protector ogranicza powstawanie otarć i bolesnych pęcherzy;
 • Anatomiczny profil Anatomically Shaped Sinofit Footbed i osobne dopasowanie do prawej i lewej stopy;
 • Anatomically Shaped Footbed zapewnia wygodne przyleganie spodu stopy do wkładki butów;
 • Rozciągliwe ściągacze Stretching Rib dbają o stabilność i cyrkulację powietrza;
 • Ochraniacz Calf Protector ogranicza napięcie mięśni łydki i przetarcia;
 • Shin Protector to ochraniacz golenia, co chroni przed ocieraniem o buty;
 • Toe protector chroni palce, amortyzując wstrząsy i ograniczając powstawanie przetarć;
 • Ankle Pads w okolicach kostki amortyzuje to miejsce w kontakcie z obuwiem;
 • ISO Blocke ogranicza dopływ zimnego powietrza w okolice skóry;
 • Side Protector chroni bok stopy przed otarciami.
Tak
Merino
Przy tworzeniu wysokiej klasy odzieży technicznej czerpie się obecnie pełnymi garściami z zachwycających właściwości wełny merino. Naturalny materiał jest pozyskiwany z runa owiec zamieszkujących najbardziej wymagające miejsca do życia na świecie. Takie, gdzie temperatura potrafi sięgnąć 40 stopni Celsjusza latem, by zimą słupek rtęci zjechał aż do przedziałki z podpisem -20. Owce te - merynosy - muszą sobie więc radzić zarówno w upale, jak i w mrozie. Ich sekretem jest wełna - ma ona w sobie tysiące mikro-kieszonek z powietrzem, które działają jak bufor izolujący od ekstremalnych temperatur. Latem włókna nie nagrzewają się tak, jak nasze ciało, zimą zaś wilgoć odpowiedzialna za wyziębienie jest pochłaniana przez włókna merino i transportowana na zewnątrz. Jej specyficzne właściwości sprawiają, że nawet wtedy, gdy włókna są wilgotne, pozostają przyjemne w dotyku i zachowują część swoich właściwości izolacyjnych. Wełna merino schnie sprawniej od bawełny i zdecydowanie szybciej od klasycznej wełny. Nie pozwala też bakteriom zagnieździć się w odzieży, dzięki czemu powstawanie nieprzyjemnych zapachów jest mocno ograniczone.
Tak
X-BIONIC Air Guides / Air-Conditioning Channel®
Odzież pierwszej warstwy ma za zadanie efektywnie współpracować z kolejnymi warstwami w kwestii odparowywania potu. Dlatego X-BIONIC wyposażył swoją bieliznę termoaktywną w usprawniające ten proces struktury Air Guides, w których zawarte są kanały wentylacyjne Air-Conditioning Channels®. Odprowadzają one ciepło w kontrolowanym stopniu, a także szybko pozbywają się wilgoci.
Tak
X-Socks Aktiv-Bund®
Aktiv-Bund® to wysoce elastyczna taśma w górnej części skarpet, która zapewnia optymalne dopasowanie i zapobiega niekontrolowanemu zsuwaniu się tego elementu odzieży podczas ruchu. Jednocześnie nie uciska ona nadmiernie, tym samym nie ograniczając, ani nie utrudniając w żaden sposób ruchu.
Tak
X-Socks Helixcoil®
Helixcoil® to technologia, która doczekała się wyróżnienia podczas targów ISPO 2019. Specjalny bandaż oplata łydkę, stabilizując jej mięśnie i redukując powstawanie wibracji. Dzięki temu mięśnie zamiast próbować zaabsorbować wstrząsy, wykorzystują zaoszczędzoną energię podczas aktywności. Modele wykorzystujące Helixcoil® sprawdzą się doskonale podczas zjazdów narciarskich w trudnym terenie, rowerowych sprintów czy przemierzania wymagającego technicznie terenu podczas trekkingu.
Tak
X-Socks Suppronation® Bandage
Suppronation® Bandage to dwa pasma materiału, które zwiększają stabilizację stawu skokowego i ochronę tego newralgicznego elementu budowy stopy. Jedno, poziome, oplata ścięgno Achillesa, drugie zaś - pionowe - obejmuje śródstopie. Tym samym staw skokowy zostaje znacząco odciążony, by móc wytrzymać większe obciążenia związane z podejmowaną aktywnością.
Specyfikacja techniczna:
Symbol produktu XS-WS47W19 G053
Oryginalna nazwa koloru anthracite melange/orange fluo
Kolor Pomarańczowy
Płeć Unisex
Przeznaczenie Skituring
Kolekcja producenta X-BIONIC X-SOCKS®
Zawartość merino Do 50% wełny merynosa
Materiał bazowy 60% poliamid, 22% wełna merino, 15% polipropylen, 3% elastan
Wysokość Długie, pod kolana
Grubość amortyzacji Midweight
Kompresja Nie
Anatomiczny rozdział Tak, skarpety rozróżnione na prawą i lewą (R i L)
Merino Tak
X-BIONIC Air Guides / Air-Conditioning Channel® Tak
X-SOCKS Aktiv-Bund® Tak
X-SOCKS Helixcoil® Tak
X-SOCKS Suppronation® Bandage Tak

X-SOCKS® Ski Touring Silver 4.0 - opinie klientów

0.0
0 opinie