Skarpety skiturowe X-Bionic Ski Energizer LT 4.0 - petrol/stone grey

104,93 zł 139,90 zł
25% taniej
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 7,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł 8,99 zł 11,99 zł
250 - 349,99 zł 0 zł! 11,99 zł
> 350 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 7,99 zł - nie dotyczy -
> 300 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł 13,99 zł 13,99 zł
> 450 zł 0 zł! 18,99 zł

Skarpety skiturowe X-Bionic Ski Energizer LT 4.0 to niezwykle zaawansowana konstrukcja, z którą wybierzesz się zarówno na klasyczny stok, skitury, jak i wypad typu freeride. Oznacza to, że zyskasz techniczne wsparcie aktywnej termoregulacji podczas całego spektrum zimowych aktywności na każdego typu nartach i deskach snowboardowych, co ułatwi realizowanie pasji.

Ten model opiera się na wygodnej konstrukcji Unisex, więc znajdzie swoje zastosowanie w garderobie zarówno narciarek, jak i narciarzy. Dzięki temu każdy skorzysta z tej technicznej podpory, jaką stanowią skarpety termoaktywne X-Bionic, ciesząc się odpowiednim komfortem na wypadach o różnym charakterze.

Skarpety skiturowe X-Bionic Ski Energizer LT 4.0 z racji wysiłku, który podejmujesz na stoku lub skiturach, zapewniają efektywną ochronę przed przegrzewaniem. Odpowiada za to technologia AirConditioning Channel®, która korzysta ze specjalnych kanalików. Wspierana jest ona przez swój większy odpowiednik Extra long Air Guide®, a zadaniem ich obu jest wentylowanie stopy. Oznacza to, że do tych najbardziej zagrożonych wzrostem temperatury miejsc jest dostarczane zimniejsze powietrze, a nadmiar ciepłego odprowadzany. Pozwoli to ograniczyć te nieprzyjemne zjawisko, co pozytywnie wpłynie na efektywność zimowego wysiłku. Dodatkowo Skarpety skiturowe X-Bionic na spodzie stopy mają rozwiązanie Traverse AirFlow Channel System. To także kanaliki, które zadbają o odpowiednią cyrkulację powietrza wokół spodu stopy, czyli miejsca, gdzie temperatura wzrasta najbardziej. Całość uzupełniania jest przez szybkoschnący materiał, który przechwytuje i odprowadza nadmiar wilgoci powstającej podczas wysiłku. Dzięki temu skarpety skiturowe X-Bionic Ski Energizer LT 4.0 przez dłuższy czas pozostaną suche, co zwiększy odczuwany komfort.

Skarpety skiturowe X-Bionic Ski Energizer LT 4.0 oferują także specjalny panel HeliXCoil System. Ciągnie się on od kostki do łydki, a ich zadaniem jest podtrzymywanie mięśni. Dzięki temu podczas skiturowego wysiłku nie będą one tak przeciążone, a jednocześnie zostanie zachowanie odpowiednie krążenie krwi. Pozytywnie wpłynie to na dotlenienie mięśni, a więc ograniczone zostanie ryzyko skurczy. Uzupełnione zostało to rozwiązaniem Suppronation Bandage®, które stabilizuje ścięgna i mięśnie. Nie odbywa się to ze stratą na swobodzie ruchów, a przełoży się na lepszą kontrolę jazdy i jej niezbędną precyzję. Dla każdej aktywnej osoby ścięgno Achillesa jest kluczowe, gdyż jego zerwanie prowadzi do wielomiesięcznych przerw w aktywności. Dlatego projektanci X-Bionic zastosowali tu ochraniacz Lambertz-Nicholson Achillessehnen Protektor. Są to specjalne poduszki, które dystansują skórę od buta narciarskiego, a tym samym ograniczają ryzyko wystąpienia tego przykrego urazu.

Skarpety skiturowe X-Bionic Ski Energizer LT 4.0 to również wygodny krój, co zawdzięczać można elastanowi. Nadaje on odpowiedniej rozciągliwości całej konstrukcji, wiec swoboda ruchów stóp nie jest ograniczona. Za stabilność tego modelu zadba z kolei rozwiązanie Aktiv-Bund® . Nie powoduje ono ucisku, ale trzyma skarpety skiturowe X-Bionic Ski Energizer LT 4.0 na miejscu, więc ryzyko ich bolesnego podwijania się i gniecenia jest wyeliminowane. Poza tym ten model oferuje szereg rozwiązań amortyzujących w postaci paneli. Znajdziesz je w newralgicznych miejscach, gdzie ryzyko powstania pęcherzy, odcisków, czy przetarć skóry jest duże.

Skarpety skiturowe X-Bionic Ski Energizer LT 4.0 to idealne rozwiązanie dla każdej osoby, która ceni sobie techniczne wsparcie narciarskich wypadów.

Skarpety X-Bionic Ski Energizer LT 4.0 – najważniejsze cechy:

 • AirConditioning Channel® to kanały wentylacyjne na wewnętrznej stronie ud, co ogranicza ich przegrzewanie;
 • Traverse AirFlow Channel System zapewnia cyrkulację powietrza wokół spodu stopy;
 • Kanał wentylacyjny Extra long Air Guide®;
 • HeliXCoil System to rozwiązanie uciskające od kostki do łydki podtrzymujące mięśnie;
 • Technologia HeliXCoil System nie utrudnia krążenia krwi, umożliwiając optymalne dotlenienie mięśni;
 • Suppronation Bandage® wspiera ścięgna i mięśnie, stabilizując je bez ograniczenia swobody ruchów;
 • Ochraniacz Lambertz-Nicholson Achillessehnen Protektor wspiera ścięgno Achillesa za pomocą poduszek amortyzacyjnych;
 • Aktiv-Bund® zapewnia wygodne dopasowanie skarpet, nie powodując dyskomfortowego ucisku;
 • Ochraniacz podbicia Instep Protector with AirVent Zone ogranicza przegrzewanie i niweluje ryzyko otarć;
 • Shin Protector to ochraniacz golenia, co chroni przed ocieraniem o buty;
 • Toe protector chroni palce, amortyzując wstrząsy i ograniczając powstawanie przetarć;
 • Anatomiczny profil Anatomically Shaped Footbed i osobne dopasowanie do prawej i lewej stopy;
 • Ochraniacz pięty Heel Protector ogranicza powstawanie otarć i bolesnych pęcherzy;
 • Poliamid w składzie materiałowym zapewnia wysoką wytrzymałość skarpet;

Użyte materiały: 55% poliamid, 20% poliester, 20% polipropylen, 5% elastan;

AirConditioning Channel® – to specjalne kanały wentylacyjne oplatające ciało. Przewodzą one nadmiar wilgoci oraz ciepłego powietrza na zewnątrz, co znacznie ułatwia zachowanie optymalnej temperatury organizmu, a także jego suchego klimatu. Dodatkowo kanaliki dostarczają świeże powietrze w okolice ciała, co umożliwi ochronę przed przegrzaniem ciała.
Specyfikacja techniczna:
Płeć unisex

Skarpety skiturowe X-Bionic Ski Energizer LT 4.0 - petrol/stone grey - opinie klientów

0.0
0 opinie