top

Skarpety narciarskie X-SOCKS Ski Energizer LT 4.0 - petrol/stone grey

130,89 zł 169,99 zł
-23% taniej
Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach: 130,89 zł
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Tylko %1 pozostał
Koszt dostawy już od 14,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 14,99 zł - nie dotyczy -
≥ 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 19,99 zł 19,99 zł
≥ 350 zł 0 zł! 0 zł!

Skarpety narciarskie X-SOCKS Ski Energizer LT 4.0 - petrol/stone greyy -  to niezwykle zaawansowana konstrukcja, z którą wybierzesz się zarówno na klasyczny stok, skitury, jak i wypad typu freeride. Oznacza to, że zyskasz techniczne wsparcie aktywnej termoregulacji podczas całego spektrum zimowych aktywności na każdego typu nartach i deskach snowboardowych, co ułatwi realizowanie pasji.

Ten model opiera się na wygodnej konstrukcji Unisex, więc znajdzie swoje zastosowanie w garderobie zarówno narciarek, jak i narciarzy. Dzięki temu każdy skorzysta z tej technicznej podpory, jaką stanowią skarpety termoaktywne X-SOCKS, ciesząc się odpowiednim komfortem na wypadach o różnym charakterze.

Skarpety narciarskie X-SOCKS® Ski Energizer LT 4.0 z racji wysiłku, który podejmujesz na stoku lub skiturach, zapewniają efektywną ochronę przed przegrzewaniem. Odpowiada za to technologia AirConditioning Channel®, która korzysta ze specjalnych kanalików. Wspierana jest ona przez swój większy odpowiednik Extra long Air Guide®, a zadaniem ich obu jest wentylowanie stopy. Oznacza to, że do tych najbardziej zagrożonych wzrostem temperatury miejsc jest dostarczane zimniejsze powietrze, a nadmiar ciepłego odprowadzany. Pozwoli to ograniczyć te nieprzyjemne zjawisko, co pozytywnie wpłynie na efektywność zimowego wysiłku. Dodatkowo Skarpety X-SOCKS® na spodzie stopy mają rozwiązanie Traverse AirFlow Channel System. To także kanaliki, które zadbają o odpowiednią cyrkulację powietrza wokół spodu stopy, czyli miejsca, gdzie temperatura wzrasta najbardziej. Całość uzupełniania jest przez szybkoschnący materiał, który przechwytuje i odprowadza nadmiar wilgoci powstającej podczas wysiłku. Dzięki temu skarpetki Ski Energizer LT 4.0 przez dłuższy czas pozostaną suche, co zwiększy odczuwany komfort.

Skarpety do butów narciarskich X-SOCKS Ski Energizer LT 4.0 oferują także specjalny panel HeliXCoil System. Ciągnie się on od kostki do łydki, a ich zadaniem jest podtrzymywanie mięśni. Dzięki temu podczas skiturowego wysiłku nie będą one tak przeciążone, a jednocześnie zostanie zachowanie odpowiednie krążenie krwi. Pozytywnie wpłynie to na dotlenienie mięśni, a więc ograniczone zostanie ryzyko skurczy. Uzupełnione zostało to rozwiązaniem Suppronation Bandage®, które stabilizuje ścięgna i mięśnie. Nie odbywa się to ze stratą na swobodzie ruchów, a przełoży się na lepszą kontrolę jazdy i jej niezbędną precyzję. Dla każdej aktywnej osoby ścięgno Achillesa jest kluczowe, gdyż jego zerwanie prowadzi do wielomiesięcznych przerw w aktywności. Dlatego projektanci X-SOCKS zastosowali tu ochraniacz Lambertz-Nicholson Achillessehnen Protektor. Są to specjalne poduszki, które dystansują skórę od buta narciarskiego, a tym samym ograniczają ryzyko wystąpienia tego przykrego urazu.

Skarpety na narty Ski Energizer LT 4.0 to również wygodny krój, co zawdzięczać można elastanowi. Nadaje on odpowiedniej rozciągliwości całej konstrukcji, wiec swoboda ruchów stóp nie jest ograniczona. Za stabilność tego modelu zadba z kolei rozwiązanie Aktiv-Bund® . Nie powoduje ono ucisku, ale trzyma skarpety na miejscu, więc ryzyko ich bolesnego podwijania się i gniecenia jest wyeliminowane. Poza tym ten model oferuje szereg rozwiązań amortyzujących w postaci paneli. Znajdziesz je w newralgicznych miejscach, gdzie ryzyko powstania pęcherzy, odcisków, czy przetarć skóry jest duże.

Skarpety narciarskie X-SOCKS Ski Energizer LT 4.0 – najważniejsze cechy:

 • AirConditioning Channel® to kanały wentylacyjne na wewnętrznej stronie ud, co ogranicza ich przegrzewanie;
 • Traverse AirFlow Channel System zapewnia cyrkulację powietrza wokół spodu stopy;
 • Kanał wentylacyjny Extra long Air Guide®;
 • HeliXCoil System to rozwiązanie uciskające od kostki do łydki podtrzymujące mięśnie;
 • Technologia HeliXCoil System nie utrudnia krążenia krwi, umożliwiając optymalne dotlenienie mięśni;
 • Suppronation Bandage® wspiera ścięgna i mięśnie, stabilizując je bez ograniczenia swobody ruchów;
 • Ochraniacz Lambertz-Nicholson Achillessehnen Protektor wspiera ścięgno Achillesa za pomocą poduszek amortyzacyjnych;
 • Aktiv-Bund® zapewnia wygodne dopasowanie skarpet, nie powodując dyskomfortowego ucisku;
 • Ochraniacz podbicia Instep Protector with AirVent Zone ogranicza przegrzewanie i niweluje ryzyko otarć;
 • Shin Protector to ochraniacz golenia, co chroni przed ocieraniem o buty;
 • Toe protector chroni palce, amortyzując wstrząsy i ograniczając powstawanie przetarć;
 • Anatomiczny profil Anatomically Shaped Footbed i osobne dopasowanie do prawej i lewej stopy;
 • Ochraniacz pięty Heel Protector ogranicza powstawanie otarć i bolesnych pęcherzy;
 • Poliamid w składzie materiałowym zapewnia wysoką wytrzymałość skarpet;
 • W zestawie jedna para.
Tak
X-BIONIC Air Guides / Air-Conditioning Channel®
Odzież pierwszej warstwy ma za zadanie efektywnie współpracować z kolejnymi warstwami w kwestii odparowywania potu. Dlatego X-BIONIC wyposażył swoją bieliznę termoaktywną w usprawniające ten proces struktury Air Guides, w których zawarte są kanały wentylacyjne Air-Conditioning Channels®. Odprowadzają one ciepło w kontrolowanym stopniu, a także szybko pozbywają się wilgoci.
Tak
X-Socks Aktiv-Bund®
Aktiv-Bund® to wysoce elastyczna taśma w górnej części skarpet, która zapewnia optymalne dopasowanie i zapobiega niekontrolowanemu zsuwaniu się tego elementu odzieży podczas ruchu. Jednocześnie nie uciska ona nadmiernie, tym samym nie ograniczając, ani nie utrudniając w żaden sposób ruchu.
Tak
X-Socks Helixcoil®
Helixcoil® to technologia, która doczekała się wyróżnienia podczas targów ISPO 2019. Specjalny bandaż oplata łydkę, stabilizując jej mięśnie i redukując powstawanie wibracji. Dzięki temu mięśnie zamiast próbować zaabsorbować wstrząsy, wykorzystują zaoszczędzoną energię podczas aktywności. Modele wykorzystujące Helixcoil® sprawdzą się doskonale podczas zjazdów narciarskich w trudnym terenie, rowerowych sprintów czy przemierzania wymagającego technicznie terenu podczas trekkingu.
Tak
X-Socks Suppronation® Bandage
Suppronation® Bandage to dwa pasma materiału, które zwiększają stabilizację stawu skokowego i ochronę tego newralgicznego elementu budowy stopy. Jedno, poziome, oplata ścięgno Achillesa, drugie zaś - pionowe - obejmuje śródstopie. Tym samym staw skokowy zostaje znacząco odciążony, by móc wytrzymać większe obciążenia związane z podejmowaną aktywnością.
Specyfikacja techniczna:
Symbol oryginalny produktu XS-SSNGW19U
Kolor szary
Płeć Unisex
Akcja3 Brak akcji
Przeznaczenie Narciarstwo zjazdowe / Freeride
Kolekcja producenta X-BIONIC X-SOCKS®
Materiał podstawowy 34% poliamid (nylon), 21% Bisentio, 20% Mythlan, 20% Skin Nodor, 5% elastane
Wysokość skarpety Długie, pod kolana
Grubość amortyzacji Lightweight
Kompresja Bez kompresji
Anatomiczny rozdział Tak, skarpety rozróżnione na prawą i lewą (R i L)
Technologia producenta X-BIONIC Air Guides / Air-Conditioning Channel®, X-BIONIC Skin NODOR®, X-SOCKS Aktiv-Bund®, X-SOCKS Helixcoil®, X-SOCKS Suppronation® Bandage
X-BIONIC Air Guides / Air-Conditioning Channel® Tak
X-SOCKS Aktiv-Bund® Tak
X-SOCKS Helixcoil® Tak
X-SOCKS Suppronation® Bandage Tak
Outlet Nie
Promoitem No

X-SOCKS® SKI ENERGIZER LT 4.0 - opinie klientów

0.0
0 opinie (niezweryfikowane)