top

Skarpety merino męskie

Skarpety merino męskie to najlepszy wybór do wielu aktywności - turystyki, trekkingu, na narty. Sprawdź doskonałe właściwości wełny merino i korzystaj z izolacji i miękkości dokądkolwiek się wybierasz!
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Kompresja
    Skarpety z kompresją
Zobacz jako Siatka Lista

19 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

19 Produkty

na stronę
Wyczyść

Wygoda i komfort termiczny - skarpety merino męskie

Doskonałe skarpety wykonane z wełny merino to idealny wybór do wielu górskich aktywności. W sklepie 8a.pl oferujemy skarpety merino męskie, które sprawdzą się zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Dopracowane skarpety trekkingowe pozwolą zachować wyjątkowy komfort w czasie przemierzania dziesiątek kilometrów po trudnych szlakach. Świetnie współpracują zarówno z tradycyjnym obuwiem skórzanym, jak i nowoczesnymi modelami wyposażonymi w membranę. Dla najbardziej doświadczonych użytkowników przygotowywane są ciepłe i wysokie skarpety do obuwia wysokogórskiego, a także na warunki zimowe. Charakteryzują się dużą grubością oraz fantastycznymi właściwościami izolacyjnymi. Wełna merino znajduje zastosowanie nawet w skarpetkach biegowych, odpowiadające za wyjątkową miękkość i właściwości termoregulacyjne w czasie intensywnego wysiłku. Skarpety merino męskie w sklepie 8a.pl od takich producentów, jak Bridgedale, Icebreaker czy Smartwool to gwarancja najwyższej jakości produktów.

Doskonałe właściwości wełny merino

Dlaczego skarpety merino męskie są tak pożądane przez aktywne osoby? Wynika to wprost z właściwości włókien tej wyjątkowej wełny. Niezwykle cienkie włókna są bardzo przyjemne w dotyku, oferując niezrównany komfort w czasie noszenia skarpetek. Dzięki temu każdy krok to czysta przyjemność. Ponadto włókna te charakteryzują się naturalnymi właściwościami antybakteryjnymi, dzięki którym zdecydowanie trudniej przyjmują nieprzyjemne zapachy. Przekłada się to na większy komfort użytkowania w wymagających górskich warunkach. Skarpety merino męskie zapewniają również wyśmienite właściwości izolacyjne. Grubsze skarpety oferują optymalną temperaturę w czasie zimowych mrozów, a cieńsze gwarantują termoregulację w warunkach letnich.

Skarpety merino męskie o zróżnicowanych właściwościach

Wełna merino to podstawa w dobrych skarpetach outdoorowych, jednak aby osiągnąć specjalistyczne właściwości, musi ona być połączona z innymi włóknami. W celu podniesienia wytrzymałości często jest stosowany nylon, szczególnie w modelach trekkingowych. Nowoczesne włókna Coolmax pozwalają z kolei na jeszcze szybsze odprowadzanie wilgoci. Są stosowane w modelach na cieplejszą część roku, a także tych zaprojektowanych do najbardziej intensywnych aktywności. Bardzo częstym dodatkiem jest elastan. Jego rozciągliwe właściwości sprawiają, że skarpety z wełny merynosa idealnie przylegają do nogi. Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą skarpet merino w sklepie 8a.pl!