top

Sensor

Sensor to czeska marka, która wyspecjalizowała się w produkcji wysokiej jakości odzieży i bielizny termoaktywnej tworzonej z wełny merino. Produkty marki sensor w sklepie 8a.pl to szeroki wybór kolorów i wzorów.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Płeć
    Unisex
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

Historia marki Sensor

Podobnie jak w przypadku wielu firm outdoorowych, także początki czeskiego producenta nie zapowiadały przyszłego sukcesu. Wszytko zaczęło się ponad 20 lat temu, kiedy to założyciel marki Sensor, Milan Jurka zauważył, że dostępna na rynku odzież nie zapewnia odpowiedniego komfortu w czasie podejmowania aktywności fizycznej. Nieprzyjemne w dotyku materiały, które wolno odprowadzały wilgoć nie były tym, czego poszukiwałby każdy miłośnik sportu. Impulsem do działania w tej kwestii był artykuł o amerykańskiej firmie DuPont, która zajmowała się produkcją nowoczesnych syntetycznych włókien o doskonałych właściwościach użytkowych. Milan Jurka postanowił napisać do niej list z zapytaniem o współpracę. Jakie było jego zaskoczenie, kiedy otrzymał pozytywną odpowiedź. Wkrótce zamówił niewielką partię materiału i wyprodukował pierwsze 70 koszulek termoaktywnych. Skromne początki miały się z czasem przerodzić w prężnie działającą markę Sensor, doskonale znaną daleko poza granicami Czech.

Czeski producent był jednym pierwszych w regionie, który uzyskał licencję na produkowanie odzieży Coolmax. Jako jedyny szybko wprowadził w swoich produktach płaskie szwy- nie tylko w wybranych modelach, ale w całej kolekcji. Obecnie marka Sensor jest dobrze znana w wielu krajach jako producent nowoczesnej i niezawodnej odzieży termoaktywnej dla wszystkich miłośników aktywności fizycznej. Śmiało patrzący w przyszłość projektanci cały czas pracują nad nowymi rozwiązaniami, które mają przynieść jeszcze wyższy komfort oraz doskonalsze parametry techniczne odzieży. Wyeliminowanie klasycznych szwów na rzecz łączonych termicznie materiałów czy wykorzystanie naturalnych włókien, takich ja wełna merino to tylko niektóre z nich. Oferta czeskiego producenta cały czas się zmienia, doskonale trafiając w gusta aktywnych osób.

Bogata kolekcja Sensor – merino, Coolmax® i inne

W ofercie tego producenta każdy miłośnik aktywności znajdzie model odpowiedni do swoich potrzeb. Niezależnie od tego czy wędrujesz po górach, przemierzasz na rowerze długie trasy czy odbywasz krótkie, weekendowe wycieczki, bielizna i odzież Sensor zapewni odpowiednie warunki. Odzież tej marki powstaje zarówno z włókien syntetycznych, jak i naturalnych. Wśród tych pierwszych z pewnością wyróżniają się włókna Coolmax®. Posiadają one wyjątkowy kształt, który pozwala błyskawicznie odprowadzać i odparowywać wilgoć. Wykonany z nich materiał doskonale sprawdza się w czasie najbardziej intensywnego wysiłku w wysokich temperaturach, zapewniając możliwie komfortowy klimat przy ciele. Wykonana z niego odzież jest ponadto bardzo lekka i cechuje się wysoką przewiewnością. To cechy optymalnie sprawdzające się w sportowych ubraniach przeznaczonych na cieplejszą część roku. Materiał idealnie spisuje się też w bieliźnie termoaktywnej. Sprawnie odprowadza wilgoć z powierzchni skóry, oferując wysoki komfort w czasie wysiłku.

Bardzo dużą popularnością cieszy się również odzież Sensor merino. Naturalna wełna merynosów jest bardzo przyjemna w dotyku i zapewnia wyśmienite właściwości termoregulacyjne. Jest chętnie wybiera w chłodniejszej części roku, oferując bardzo skuteczną izolację, jak i w umiarkowanych temperaturach. Wełna pozyskiwana od owiec merino jest również doceniana przez wszystkie osoby szczególnie dbające o środowisko. Ten naturalny materiał jest niezwykle ekologiczny i odnawialny. Koszulki i bluzy merino, w wielu wersjach krojów i kolorów, zdobywają bardzo dużą popularność i są użytkowane nie tylko w czasie aktywności fizycznej, ale również na co dzień.

Odzież i bielizna termoaktywna na lato i zimę

Niezależnie do sezonu, marka oferuje bogatą ofertę produktów. Kolekcja letnia powstaje z dużym naciskiem na lżejszą, świetnie wentylowaną odzież, która sprawdzi się w upałach. Optymalnie dobrane kroje oraz elastyczne materiały zapewniają pełną swobodę ruchów w każdym momencie. Oferta przygotowana na sezon zimowy zawiera znaczną część odzieży merino, która wyróżnia się wyjątkowo dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Bielizna termiczna Sensor wykonana z wełny merino stanowi świetną bazę do zimowego zestawu odzieży, który sprawdzi się w wielu aktywnościach.

Odzież Sensor kupisz w sklepie 8a.pl

Zapewniamy niezwykle szeroką ofertę czeskiego producenta. Znajduje się w niej odzież damska i męska, a także dziecięca. Zróżnicowane modele są przygotowane myślą o wielu aktywnościach. Wspinaczka górska i skałkowa, trekking na szlaku, wycieczki rowerowe – wszędzie tam doskonale sprawdzi się wysokiej jakości odzież Sensor. Szeroki wybór krojów i kolorów pozwoli każdemu użytkownikowi dobrać optymalny model. Bardzo mocno dopasowana do sylwetki bielizna lub swobodne koszulki na lato – niezależnie od tego dokąd się wybierasz, odzież czeskiej marki zapewni wysoki poziom komfortu.