top

Sawyer filter do wody Mini - pink

188,99 zł 209,99 zł
-10%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 8,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Sawyer filter do wody Mini to jeden z najmniejszych i najporęczniejszych modeli dostępnych na rynku. Nieduże rozmiary sprawiają, że zmieści się nawet w kieszeni spodni czy niedużej kieszonce plecaka. Dzięki niemu nie musisz dwa razy zastanawiać się nad tym, czy na tą wyprawę musisz filt zabierać - po prostu zmieścisz go w bagażu, a na plecach nie poczujesz wielkiej różnicy.

Sawer MINI to minimalistyczny model filtra do wody przygotowany z myślą o wymagających użytkownikach: turystyach, podróżnikach, eksploratorach mało uczęszczanych zakątków świata. Pozwala w łatwy sposób przefiltrować wodę, której czystości nie jesteśmy pewni. Bardzo dobrze sprawdza się w większości warunków.

Poręczne filtry do wody marki Sawyer szybko zdobyły uznanie wśród podróżników i turystów na całym świecie. Możliwość łatwego przefiltrowania wody przydaje się nie tylko w czasie wyjazdów na drugi koniec świata, ale również w czasie krótkich wycieczek turystycznych czy górskich wypraw, kiedy priorytetem jest ograniczanie wagi bagażu i zapasów, a także w podróży.

Kompaktowy model Sawyer Mini Water Filtration System powstał z myślą o filtracji wody pochodzącej ze strumieni, potoków, rzek i jezior. Pozwala szybko uzyskać czystą wodę z dużej ilości źródeł. W zestawie znajduje się praktyczny filtr o niedużych rozmiarach (z łatwością mieści się w dłoni). Z jednej strony umieszczono ustnik do picia, a z drugiej gwint, umożliwiający przykręcenie butelki załączonej w zestawie lub skorzystanie z większości plastikowych butelek dostępnych na rynku. Przefiltrowaną wodę można pić bezpośrednio z filtra lub przelewać do innego naczynia, co zapewnia całości bardzo wysoką funkcjonalność.

Jak działa filtr Sawyer Mini Water Filtration System? Wewnątrz filtra znajduje się sieć kanalików w kształcie litery „U”, do których woda dostaje się poprzez mikropory. Kanaliki zatrzymują zanieczyszczenia o średnicy tak małej, jak 0,1 mikrona (mikrometra). Jednocześnie woda bez zanieczyszczeń może przepływać dalej. Tak duża dokładności filtracji pozwala zatrzymać większość szkodliwych bakterii, pierwotniaków i cyst, takich jak na przykład E.Coli, Giardia, Vibrio Cholerea czy Salmonella Typhi. Niezwykle ważna jest wytrzymałość użytej membrany. Dzięki wysokiej trwałości filtr może być wykorzystywany wielokrotnie, dostarczając wiele litrów czystej wody.

Z czasem Sawyer Mini Water Filtration System może stawiać zwiększony opór przepływającej wodzie. Oznacza to, że w filtrze nagromadziła się znaczna ilość przechwytywanych przez niego cząstek. Aby przywrócić wydajność filtra, należy przepłukać go czystą wodą w kierunku odwrotnym, niż przepływała przez niego filtrowana woda. Do tego celu załączono dużą strzykawkę. Kilkakrotne przepłukanie filtra pozwala przywrócić jego wysoką wydajność.

Filtr do wody Sawyer Mini Water Filtration System nie wymaga zasilania ani stosowania żadnych dodatkowych środków. Działa on na prostej, mechanicznej zasadzie, dzięki czemu doskonale sprawdza się zarówno podczas wycieczek turystycznych, jaki i dalekich wypraw. Niemal nieograniczona żywotność filtra pozwala na jego wielokrotne wykorzystywanie. Istotną rzeczą jest jedynie nie dopuszczenie do zamarznięcia filtra w warunkach zimowych, ponieważ może to uszkodzić zastosowaną w środku membranę. Filtr należy w takim wypadku wymienić.

Filtr Sawyer Mini Water Filtration zatrzymuje 99, 99999% bakterii (salmonella, cholera, E.Coli) oraz 99,9999% pierwotniaków (Cryptosporidium, Giardia).

Sawyer Mini Water Filtration System zawiera:

  • Filtr Sawyer Mini Water Filter;
  • Zwijana butelka o pojemności 470 ml z zakrętką;
  • Wężyk do przyczepienie do filtra, pozwalający pić bezpośrednio ze źródła wody, jak przez słomkę;
  • Strzykawka do czyszczenia filtra.

Wymiary filtra: ok. 13,5 x ø3,5 cm
Wymiary butelki po rozłożeniu na płasko: ok. 24,5 x 12,5
Waga ok. 40 g (filtr), ok. 20 g (butelka), ok. 33 g (strzykawka z wężykiem)

Specyfikacja techniczna:
Kolor Różowy
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Sawyer Water Filtration

Sawyer filter do wody Mini - pink - opinie klientów

5.0
3 opinie