top

Sandały turystyczne męskie

Sandały turystyczne męskie to konstrukcja, bez której trudno wyobrazić sobie komfortowe letnie aktywności. W sklepie 8a.pl znajdziesz rozwiązania najlepszych marek: Teva, Lizard, Merrell, The North Face...
Zobacz jako Siatka Lista

76 Produkty

Strona
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

76 Produkty

Wyczyść

Sandały turystyczne męskie idealnie sprawdzą się w czasie upałów/h2>

Konstrukcja sandałów towarzyszy nam od tysięcy lat, dzięki temu, że wokół stopy zyskujesz komfortową wentylację, która w wysokim stopniu zadba o ochronę przed przegrzewaniem. Podniesie to przyjemność z codziennych wędrówek oraz tych lżejszych wypadów na turystyczne szlaki. Męskie sandały turystyczne ubierane na lato, to najlepsze rozwiązanie, kiedy wysokie temperatury nie dają żyć, a Ty nie chcesz doświadczać przegrzewania. Wszechstronność tej konstrukcji pozwala korzystać z niej na co dzień w mieście, w trakcie wypadów w teren, na kajakach lub na plaży. Ogólnie rzecz biorąc wszędzie tam, gdzie jest zbyt ciepło na zabudowane obuwie.

Męskie sandały turystyczne to wygodna amortyzacja

Sandały turystyczne mimo swojej minimalistycznej konstrukcji oferują optymalną amortyzację. Wynika ona zazwyczaj z umieszczenia warstwy pianki EVA w śródpodeszwie. Jej zadaniem jest tłumienie wstrząsów wywołanych wędrówką, co chroni stawy przed szybkim przemęczeniem. Nie sprawia to oczywiście, że turystyczne sandały męskie nadadzą się na górski wyboisty szlak, ale na lżejszej wycieczecie i w mieście spiszą się bez zarzutu. Również podeszwy modeli, które znajdziesz w 8a.pl, wyróżniają się odpowiednim stopniem zaawansowania. Opracowane są one przez Vibram® lub korzysta się z rozwiązań własnych marek, jak np. M-Select™ Grip lub klasyczne mieszanki gumy. Męskie sandały za sprawą podeszwy zachowają bezpieczną przyczepność do podłoża. Tak samo praktyczne okaże się to w mieście i na śliskim podłożu podczas wycieczek. Dodatkowo niektóre podeszwy posiadają specjalne antypoślizgowe wykończenie, które sprawdzi się nad wodą.

Konstrukcja męskich sandałów turystycznych

Projektanci marek obuwniczych, z którymi spotkasz się w 8a.pl, posiadają często cholewkę wykonaną ze skóry. Tworzy ona paski i sprawia, że męskie sandały turystyczne nabierają tradycyjnego charakteru. Ich zadaniem jest zapewnienie stabilności modelu podczas wędrówki, co polepsza dynamikę wędrowania. Jednocześnie skóra posiada odpowiednią oddychalność, więc wilgoć z miejsc zetknięcia z paskami będzie odpowiednio odprowadzana. Ułatwi to zachowanie komfortowego suchego klimatu, co zwiększy przyjemność każdego stawianego kroku. Zamiast skóry producenci stosują także syntetyczne materiały w paskach. Jest to zazwyczaj poliester lub poliamid, które mają właściwości szybkoschnące. Oznacza to, że sandały turystyczne, w których je wykorzystano, odprowadzą nadmiar wilgoci zbierającej się podczas wędrówki.

Męskie sandały turystyczne oferują niezbędną stabilność

Paski sandałów są zapinane rzepami, klamrami lub ściągaczami ze stoperem. Wybór konkretnego rozwiązania zależy od Twoich preferencji, ale zawsze możesz mieć pewność, że zadba ono o wysoką stabilność obuwia. Dzięki temu sandały turystyczne nie spadną z Twoich stóp podczas wędrówki, co sprzyja zachowaniu maksymalnej wygody.