top

Sandały trekkingowe męskie

Sandały trekkingowe męskie to doskonała propozycja na lato, gdy z komfortem chcesz podjąć się lżejszych wędrówek po górskich szlakach. To modele na trwałej podeszwie, z wyraźnym bieżnikiem, którym nie straszne kamienie i korzenie.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Producent
    Meindl
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

Kiedy wybierasz się na lżejsze, nietechniczne szlaki upalnym latem, to sandały trekkingowe okazać się mogą niezastąpionym partnerem marszu. Poziomem ochrony przed uderzeniami nie mogą się wprawdzie równać z pełnym obuwiem, za to w kwestii wentylacji nie mają sobie równych. Nawet najlżejsze buty z siateczki, powodować będą zwiększone pocenie się stóp, a co za tym idzie, wymagać będą założenia także skarpetek. Jeśli zależy Ci na pełnym komforcie bez uczucia przegrzania, to porządne sandały będą najlepszym wyborem.

Męskie sandały trekkingowe - na wędrówki

Znajdziesz tu pozycje o najbardziej "konkretnych" podeszwach, posiadających wyraźny bieżnik czy gumę nastawioną na dobre tarcie i przyczepność. Śmiało przejdziesz w nich leśne ścieżki, turystyczne szlaki pośród głazów czy skalne podejścia pod skałę. Sandały trekkingowe męskie charakteryzują się także lepszym trzymaniem stopy względem innych modeli. Nie zawsze będzie to bardzo zabudowana konstrukcja (choć wybierając np. markę Keen zawsze liczyć możesz na osłonę palców), ale przede wszystkim szersze taśmy, solidnie osadzone w podeszwie by nie wyrwały się przy pierwszym kontakcie z korzeniem, dające możliwość dopasowania obwodu. Regulacja długości taśm za pomocą rzepów czy ściągaczy, pozwala na lepsze dopasowanie sandałów do stóp, tak aby nie przesuwały się zanadto na co bardziej stromych odcinkach wycieczki. Stopa jest lepiej chroniona przed urazami, a sam sandał przed uszkodzeniem.

Dobra podeszwa to nie tylko zabezpieczenie przed kontaktem z korzeniami czy ostrymi kamieniami. Sandały trekkingowe dla mężczyzn wykorzystują również amortyzujące właściwości podeszew. Najczęściej znajdziesz to piankę EVA w śródpodeszwie, która absorbuje wstrząsy wywołane wędrówką i szaleństwami na szlaku. Systemy odciążające stawy pozwalają zmniejszyć skutki przemęczenia, dając Ci możliwość przejścia dłuższych odcinków. Sprawiają także, że każdy krok jest bardziej sprężysty, co niewątpliwie ułatwia górską wędrówkę. Sandały trekkingowe męskie niektórych producentów wykorzystują też technologie czy powłoki antybakteryjne. Spowalniają one powstawanie nieprzyjemnych zapachów poprzez ograniczenie rozrostu mikrobów. Dzięki temu przez dłuższy czas zachowasz komfortową świeżość wokół stóp.

Sandały trekkingowe męskie z technologią antypoślizgową

Wybrane modele sprawdzają się także na wilgotnym podłożu. Ich podeszwa cechuje się podwyższoną przyczepnością do mokrego gruntu, co zwiększa bezpieczeństwo aktywności przy rzekach, strumykach i jeziorach. Sandały które nadają się do kontaktu z wodą (nie tylko tą z naturalnych cieków, na szlaku, ale także podczas wytęsknionego, wieczornego prysznica na kempingu) wykonane są z syntetycznych materiałów, które nie zmieniają swych własności po przemoczeniu. Maszeruj szlakiem, wskocz do strumyka czy pod prysznic - nie martw się o poślizgnięcia i rozklejenia. Wybieraj wśród popularnych producentów męskich sandałów trekkingowych, takich jak: Keen, Lizard czy Teva.