top

Rękawiczki wiatroszczelne damskie

Rękawiczki wiatroszczelne damskie ochronią dłonie przed szybkim wyziębieniem na mocnym wietrze. To rękawiczki dla kobiet na wiatr świetnie sprawdza się w przejściowych porach roku podczas wielu aktywności outdoorowych.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Rodzaj rękawic
    Taktyczne
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

Dla kogo przeznaczone są damskie rękawiczki wiatroszczelne?

Rękawiczki chroniące przed wiatrem zostały zaprojektowane dla kobiet podejmujących zróżnicowane aktywności outdoorowe w wietrznych warunkach. To rozwiązanie wybierane przez miłośniczki wielu rodzajów turystyki oraz różnych dyscyplin sportowych. Umiarkowana grubość sprawia, że rękawiczki wiatroszczelne damskie oferują bardzo wysoką oddychalność, a jednocześnie skutecznie chronią przed wychładzającymi podmuchami wiatru. Są wybierane zarówno na trekking na górskich szlakach, wyjście na narty skiturowe w cieplejszych warunkach, czy nawet na rower. To również idealne rozwiązanie w mieście podczas chłodniejszych dni. Rękawiczki wiatroodporne dla kobiet najlepiej sprawdzają się w przejściowych porach roku, kiedy dominują jeszcze umiarkowane temperatury, a najbardziej dokuczliwym zjawiskiem atmosferycznym jest silny wiatr.

W jaki sposób rękawiczki wiatroszczelne damskie zapewniają ochronę przed wiatrem?

Ochrona przed wiatrem jest najczęściej osiągana na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest wykonanie rękawic z takiego materiały, którego struktura skutecznie zatrzyma podmuchy. Osiąga się to poprzez zastosowanie bardzo ciasnego splotu włókien. Odpowiednio wykonana tkanina syntetyczna jest w stanie zablokować większość podmuchów, a jednocześnie oferuje wysoką oddychalność, niezbędną w czasie intensywnej aktywności. Drugim sposobem w jaki otrzymuje się rękawiczki wiatroszczelne damskie jest zastosowanie nieprzewiewnej membrany. To cienka warstwa specjalistycznego materiału, który w 100% blokuje wiatr. Dzięki umieszczeniu go w środku rękawic, między materiałem wierzchni a podszewką, modele tego typu są równie komfortowe w użytkowaniu, co klasyczne rozwiązania. Najczęściej spotykaną membraną jest Windstopper®. To sprawdzone i niezawodne rozwiązanie stosowane nie tylko w rękawiczkach damskich, ale również w innej odzieży – bluzach, spodniach i czapkach.

Kiedy warto kupić rękawiczki wiatroszczelne damskie?

Jeśli czujesz, że Twoje rękawiczki zbyt mocno przepuszczają wiatr, to pora pomyśleć o modelu, który skutecznie go zablokuje. Taka sytuacja ma miejsce najczęściej w przypadku rękawiczek polarowych lub wełnianych, w których splot włókien praktycznie nie chroni przed przenikaniem przez niego wiatru. Rękawiczki wiatroszczelne damskie to również idealny wybór wtedy, kiedy kompletujemy funkcjonalny zestaw odzieży na przejściowe pory roku. To wtedy chłodny wiatr jest najbardziej dokuczliwy, niezależnie od tego jaką aktywność outdoorową podejmujemy. Dobrze dobrane rękawice zapewnią dłoniom niezbędny komfort termiczny.

Jakie rękawiczki damskie wybrać na wiatr?

W sklepie 8a.pl zapewniamy niezwykle szeroki wybór rękawiczek topowych marek górskich i outdoorowych. Wybór odpowiedniego modelu jest uzależniony od uprawianego sportu oraz stopnia zabezpieczenia przed wiatrem. Jeśli chcemy mieć 100% pewności, że żaden podmuch nie przedostanie się do środka najskuteczniejsze okażą się rękawiczki wiatroszczelne damskie wyposażone w wiatroodporną membranę. W przypadku kiedy zależy nam na oddychalności, powinniśmy zdecydować się na modele wykonane z lżejszego materiału softshellowego, które nie zatrzymają każdego podmuchu, ale za to pozwolą na jeszcze szybsze odprowadzanie wilgoci. Jeśli planujemy użytkowanie rękawiczek z kijami trekkingowymi lub narciarskimi dobrze jest zwrócić uwagę na na krój rękawiczek. Modele przygotowane przez najlepsze marki górskie są specjalnie profilowane, dzięki czemu chwyt kija jest bardziej naturalny, a jego całodzienne użytkowanie nie męczy dłoni.