top

Rękawiczki polarowe damskie

Rękawiczki polarowe damskie stanowią wszechstronny dodatek do garderoby wykorzystywanej w zimne dni. Założysz je jako linery pod grube rękawice membranowe lub skorzystasz z nich w okresie przejściowym.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
 1. Przyjazność środowisku
  OEKO-TEX®
Zobacz jako Siatka Lista

1 Produkty

 1. -32%
  Rękawiczki polarowe Norrona 29 Highloft Gloves - caviar
  Rękawiczki polarowe Norrona 29 Highloft Gloves - caviar
  w tym VAT 189,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 199,99 zł (-5%)
  Rekomendowana cena producenta 279,99 zł (-32%)
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

1 Produkty

Wyczyść

Rękawiczki polarowe damskie — komfort termiczny

Polar ma to do siebie, że jest doskonałym izolatorem, który sprawdza się w okresie przejściowym i zimą. Rękawiczki polarowe damskie ograniczają ryzyko wychłodzenia dłoni, które jest tak samo niebezpieczne w górach, jak i w mieście. Modele dostępne w sklepie 8a.pl to konstrukcje najlepszych producentów takich jak Berghaus. Marmot, The North Face, czy Columbia. Projektanci tych marek najczęściej korzystają z polaru pod postacią różnych odmian materiału Polartec®. Rękawiczki z polaru damskie skutecznie chronią dłonie przed zimnem, co zwiększa odczuwany komfort. Modele wykonane w oparciu o tę i podobne jej technologie mogą być noszone samodzielnie lub jako docieplenie. W jesienne chłodne dni spędzane na górskich szlakach oraz zimą w mieście i na wycieczkach możesz nosić rękawiczki z polaru damskie jako główną warstwę termiczną. Kiedy jednak warunki są ekstremalne, to doskonałym pomysłem jest założenie ich pod wyprawowe rękawice z membraną. Takie dodatkowe wsparcie okaże się nieocenione, gdy temperatury są naprawdę niskie.

Rękawiczki polarowe damskie — niezbędna oddychalność

Polar jest materiałem opierającym się na włóknach poliestrowych. Oznacza to, że rękawiczki polarowe damskie oferują wszystkie pozytywne właściwości tego rozwiązania. Dzięki temu zachowasz część z naturalnej oddychalności skóry. Sprawia to, że wilgoć naturalnie powstająca podczas turystycznego i miejskiego wypoczynku będzie sukcesywnie odprowadzana. Pozwala to uniknąć łatwego przegrzania oraz ułatwia zachowanie komfortowego suchego klimatu wokół skóry przez dłuższy czas. Rękawiczki z polaru damskie dzięki poliestrowi posiadają także właściwości szybkoschnące. Oznacza to, że nawet gdy przemoczysz je śniegiem, to bardzo szybko powrócą do swojego pierwotnego stanu. Niektórzy producenci w swoich modelach stosują także wsparcie technologii antybakteryjnych. Dzięki temu rękawiczki polarowe damskie pozostaną przez dłuższy czas świeże, co poprawi ogólnie odczuwany komfort. Takie rozwiązanie sprawi, że spowolnione zostanie powstawanie nieprzyjemnych zapachów, co szczególnie docenią panie wybierające się na kilkudniowe trekkingi.

Rękawiczki z polaru damskie — wygoda ruchów dłońmi

Modele turystyczne charakteryzują się maksymalną wygodą, bez której nie ma mowy o wyjściu na szlak. Rękawiczki polarowe opierają się zawsze na takim kroju, byś mogła swobodnie poruszać dłońmi. Jeżeli nic Cię w tym zadaniu nie ogranicza, to zyskujesz komfort operowania kijami narciarskimi, otwierania plecaka i po prostu chwytania się czego zechcesz. Taki efekt udaje się producentom uzyskać za sprawą specjalnych konstrukcji. Rękawiczki polarowe posiadają często dodatek elastycznych włókien oraz specjalną rozciągliwą budowę. Dzięki temu dostosowują się do specyfiki ruchów dłońmi, które wykonujesz, nie ograniczając Cię tym samym w żaden sposób.

Rękawiczki polarowe damskie — dodatkowa funkcjonalność

Żyjemy w epoce ekranów dotykowych, które znajdują się w smartfonach, aparatach fotograficznych, czy w zegarkach turystycznych. Masz z nimi do czynienia także podczas aktywności turystycznych w trakcie obsługi bankomatu lub kiedy kupujesz bilet na górską kolejkę w automacie. Dlatego rękawiczki polarowe damskie oferują możliwość obsługi ekranów ciekłokrystalicznych. Odbywa się to za pomocą specjalnego panelu, który znajduje się najczęściej na kciuku i palcu wskazującym. Dzięki temu możesz wysłać SMS, zrobić zdjęcie ze szlaku lub zadzwonić do znajomego bez konieczności ściągania rękawiczek. To, jak wiemy mogłoby narazić Cię na nieprzyjemne wychłodzenie, więc warto korzystać z takiego rozwiązania.