top

Rękawiczki bez palców

Rękawiczki z odkrytymi palcami skórzane świetnie sprawdzą się w cieplejszej części roku. Zapewnią odpowiednią wentylację i ochronią dłonie przed przytarciem. W ofercie posiadamy również rękawiczki bez palców z klapką.
Zobacz jako Siatka Lista

25 Produkty

na stronę
  1. -15%
    Nowy
    Rękawiczki rowerowe 100% Exceeda - black
Zobacz jako Siatka Lista

25 Produkty

na stronę
Wyczyść

Rękawiczki z odkrytymi palcami – pokochaj ich uniwersalność

Rękawiczki bez palców stworzono z myślą o sportach górskich, w których niezwykle ważne jest zapewnienie niczym nie skrępowanej zdolności do manipulacji palcami. Są to między innymi wspinaczka oraz konieczność przeprowadzenia licznych, precyzyjnych operacji sprzętowych, trekking po via ferratach, czy wspinanie lodowe albo skituring. Konstrukcja tego typu rękawic pozwala na niczym nieskrępowany ruch dłoni, a przede wszystkim palców. Możemy dokonywać mizernych operacji na sprzęcie wspinaczkowym, podczas gdy nasze dłonie są nadal chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Rękawiczki z odkrytymi palcami pełnią głównie funkcję ochronną ale część modeli to pełnoprawne rękawice. Ba! Nawet zimowe modele! Zachęcamy do zapoznania się z nimi!

Rękawiczki bez palców na cały rok

Kiedy myślimy o modelach na zimę raczej nie wyobrażamy sobie, że mogłyby one nie ochraniać naszych palców. Kiedy to najczęściej właśnie palce najbardziej cierpią podczas minusowych temperatur. Okazuje się jednak, że outdoorowi producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom aktywnych miłośników wspinaczki czy skituringu i wyprodukowali rękawiczki z krótkimi palcami z klapką! Oznacza to, że z pozoru rękawica wygląda na łapawicę, gdzie wszystkie palce poza kciukiem są złączone. Jednak element, który chroni nasze palce można zdjąć odsłaniając tym samym palce. Rękawiczki bez palców z klapką to niezwykle przydatna rzecz w trakcie wspinaczki. Podczas budowania stanowiska, gdzie wymagana jest od nas precyzja, choćby w zakręceniu karabinków i odpowiednim wpięciu się w taśmy używamy opcji bez palców. Gdy natomiast asekurujemy lub odpoczywamy, a nasze dłonie marzną wówczas niezwłocznie zapinamy klapkę, która jest zintegrowana z rękawiczką. Nieużywaną możemy bez problemu przypiąć za pomocą pętelki lub rzepa do wierzchu naszej dłoni.

Drugą grupę stanowią natomiast rękawiczki z odkrytymi palcami, które powstały z myślą o via ferratach oraz licznych operacjach sprzętowych. Już nie o samą wspinaczkę tutaj chodzi lecz również ratownictwo, arborystykę, speleologię czy wspomniane wcześniej via ferraty. We wszystkich wymienionych okolicznościach rękawiczki z krótkimi palcami mają ochraniać delikatną skórę dłoni przed choćby tarciem liny. Zabezpieczą one skutecznie nasze dłonie podczas kontaktu ze skałą czy w trakcie asekuracji. W ofercie posiadamy także modele doskonale sprawdzające się na szlakach z asekuracją w postaci łańcuchów, drabinek czy stalowych linek, tak zwanych via ferrat. Rękawiczki bez palców zabezpieczą dłonie w trakcie pokonywania szlaku o charakterze wspinaczkowym.

Konstrukcja rękawiczek z odkrytymi placami

Głównym zadaniem jakie mają spełniać rękawiczki bez palców jest ochrona Twoich dłoni – zarówno przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi jak i przed otarciami czy innymi lekkimi obrażeniami, głównie skóry. Nie dziwi zatem fakt, że projektanci w tego typu konstrukcjach stosują najbardziej wytrzymałe na uszkodzenie mechaniczne materiały. Wewnętrzna strona dłoni, która ma bezpośredni kontakt z trącą liną, czy łańcuchami górskimi ma dodatkowe wzmocnienie. Wykorzystane materiały zapewniają odpowiednią oddychalność. Dzięki temu wyprodukowana przez nasze dłonie w trakcie aktywności fizycznej wilgoć może skutecznie odparować na zewnątrz. Dzięki temu klimat przy skórze przez długi czas pozostaje przyjemnie suchy. Najczęściej stosowanym materiałem, z którego szyje się rękawiczki z odkrytymi palcami jest tkanina syntetyczna. W odróżnieniu od naturalnych włókien cechuje się ona dużo wyższymi parametrami oddychalności a także wytrzymałości na mechaniczne uszkodzenia. W newralgicznych miejscach natomiast, głównie części chwytnej naszywa się wzmocnienia z naturalnej skóry.

Po rękawiczki z krótkimi palcami tylko do 8a.pl!

W naszym sklepie oferujemy wygodne rękawiczki z odkrytymi placami, które zapewniają świetne dopasowanie do dłoni. Zawdzięczamy go głównie odpowiedniemu krojowi oraz rozciągliwości i elastyczności materiału, z którego są wykonane. Oddychający materiał sprawia, że rękawiczki wykorzystasz również w najcieplejsze miesiące w roku, a także na wspinaczkowych tripach w ciepłe rejony. Z kolei rękawiczki bez palców z klapką, które cechują się zdecydowanie lepszą izolacją i ochroną przed zimnem, czy wiatrem wykorzystasz przez cały rok. Ich zalety docenisz podczas uprawiania wszelkich sportów linowych, skituringu czy jazdy na rowerze. Pozwalają Ci one na bezproblemową obsługę sprzętu i pełną swobodę ruchów dłoni. W ofercie sklepu posiadamy wysokiej jakości rękawiczki z krótkimi palcami topowych outdoorowych producentów.