top

Rękawice skiturowe

Rękawice skiturowe to nieco lżejsze konstrukcje niż modele narciarskie. Muszą się bowiem sprawdzać na zjeździe oraz na podejściu. Zapewniające oddychalność rękawiczki skiturowe z membraną zapewniają wysoki komfort na zaśnieżonych zboczach.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Producent
    The North Face
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

Rękawice skiturowe zapewniają Ci odpowiednie wsparcie!

Rękawice na skitury zapewniają optymalną ochronę podczas uprawiania skituringu. Sport ten charakteryzuje wysoki poziom aktywności fizycznej. W trakcie mozolnych podejść nasz organizm użytkuje sporo energii, wytwarza ciepło, a my się pocimy. W tym momencie rękawice skiturowe muszą zmierzyć się z zapewnieniem wysokiej oddychalności, tak aby maksymalnie zmniejszyć niedogodność wynikającą z przegrzania organizmu. Pot wyprodukowany przez nasze dłonie momentalnie musi zostać wyeksportowany do zewnątrz. Natomiast w trakcie postojów czy też zjazdów rękawice na skitury muszą zmierzyć się z tym, do czego zostały stworzone. Czyli chłodem, wiatrem czy nawet opadem. Rękawice skiturowe zatem ograniczą ryzyko przegrzewania dłoni, które zimą jest tak samo groźne, jak wychłodzenie. Skutecznie chronią Twoje dłonie i dbają o optymalny komfort termiczny. Sprawdźmy czym jeszcze różnią się od innych modeli rękawic.

Rękawice skiturowe cechują się wysoką wytrzymałością

Modele przeznaczone na narty skiturowe poddawane są nieustającej pracy. Po pierwsze mają kontakt z kijkami, czekanem, ostrymi harszlami czy krawędziami. Muszą znieść takie wypadki jak szorowanie po oblodzonym stoku, kontakt ze skałą, czy ostrą krawędzią narty. Jednym słowem rękawice skiturowe muszą cechować się niebywałą trwałością! I to właśnie o ich ponadprzeciętną wytrzymałość dbają materiały z grupy poliamidów. Oprócz trwałego nylonu outdoorowi producenci używają często naturalnych materiałów, jak choćby skóry. Skóra najczęściej znajduje się w części chwytnej rękawicy, to znaczy na śródręczu. Takie rozwiązanie pozwala na zwiększenie możliwości chwytnych, bowiem skóra i jej syntetyczne odpowiedniki cechują się doskonałą przyczepnością.

Rękawiczki skiturowe wyposażone w membrany

Zadbanie o odpowiedni komfort termiczny Twoich dłoni jest nierozerwalnie związane z zapewnieniem im suchości. Tą osiągniemy stosując w rękawicach skiturowych odpowiednie membrany o wysokich parametrach oddychalności oraz wodoodporności. Rękawice skiturowe używają najczęściej renomowanych membran marki GORE-TEX® lub patenty własne, które charakteryzują się podobnymi właściwościami. Membrana dzięki swojej porowatej konstrukcji sprawia, że para wodna wyprodukowana przez nasze dłonie w trakcie aktywności fizycznej może bezproblemowo wydostać się przez membranę na zewnątrz. Natomiast mikroskopijnej wielkości pory nie dadzą już przeniknąć większym cząsteczką wody do wewnątrz. Wówczas dzięki membranie mamy zapewnioną wysoką oddychalność, która przekłada się na przyjemny, suchy klimat wokół skóry naszych dłoni. Rękawice skiturowe wykorzystują również technologie softshellowe. Materiał ten zapewnia bowiem wysoki komfort użytkowania. Jest elastyczny, wygodny, nie krępuje ruchów i doskonale oddycha. W sklepie górskim 8a.pl gros rękawiczek skiturowych wykorzystuje rozwiązanie GORE-TEX® INFINIUM™ Product with WINDSTOPPER® Technology. Takie modele zapewniają nam pełną ochronę przed wychładzającym wpływem wiatru.

Izolacja stosowana w rękawicach skiturowych

Rękawice skiturowe wyposażone w syntetyczną ocieplinę skutecznie chronią nasze dłonie przed przemarznięciem. Izolacja wykonana z syntetycznych materiałów jednocześnie ogrzewa i odprowadza wilgoć. Co więcej lekko wilgotna nadal spełnia swoje funkcje i skutecznie izoluje nasze dłonie od niskich temperatur. Pozwoli to cieszyć się zrównoważoną gospodarką termiczną wokół dłoni, co pozytywnie wpłynie na efektywność całego górskiego treningu. Rękawice skiturowe z takim rozwiązaniem posiadają ocieplinę rozłożoną w bardzo precyzyjny sposób. Jej grubość odpowiada na termiczne zapotrzebowanie dłoni, co przekłada się na maksymalne wsparcie newralgicznych części, które szczególnie narażone są na wychłodzenie.

Rękawice skiturowe w sklepie górskim 8a.pl

Rękawiczki przeznaczone na narty skiturowe muszą zapewniać nam zarówno ochronę przed wychłodzeniem, jak i przegrzaniem. Dlatego rękawice skiturowe posiadają te dwie uzupełniające się właściwości. W naszej bogatej ofercie znajdziesz rękawice wiodących marek związanych z outdoorem jak Dynafit, Salewa, The North Face, Salomon, a także wiele innych. Wszystkie modele mają anatomiczny krój, który nie krępuje Twoich dłoni zapewniając im pełną swobodę ruchów. Doskonałe właściwości chwytne przekładają się również na łatwość w obsługiwaniu sprzętu narciarskiego. Dobranie odpowiedniego dla siebie modelu zapewni Ci nie tylko wysoki komfort w górach lecz znacząco wpłynie na Twoje bezpieczeństwo. Bowiem wszyscy wiemy jak tragicznie może zakończyć się użytkowanie nieodpowiednich rękawic i przemrożenie dłoni.