top

Red Chili

Red Chili to marka dedykowana wspinaczom. Produkuje najwyższej jakości buty wspinaczkowe, odzież oraz wszystkie akcesoria niezbędne we wspinaczce skałkowej. Stworzona przez wspinaczy, doskonale trafia w gust i potrzeby wszystkich zafascynowanych wspinaniem się w skałach. Sprawdź najnowsze modele butów, ubrań i sprzętu Red Chili i w pełni ciesz się wspinaczką zarówno w skałach, jak i na panelu!
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Rozmiar odzieży
    37.5
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

Red Chili to marka dla wspinaczy

Marka Red Chili została założona w 1996 roku. Za jej powstanie odpowiedzialni byli dwaj wspinacze – Stefan Glowacz oraz Uwe Hofstädter. Od dłuższego czasu stanowili on zespół wspinaczkowy i podczas wielu wyjazdów mieli tylko jedne powód do narzekań – niedopasowane buty wspinaczkowe. W tym czasie wybór modeli na rynku był bardzo ograniczony, a te buty, które były dostępne, nie spełniały pokładanych w nich nadziei. Po wspinaczce na El Capitan w dolinie Yosemite w USA temat powrócił ze zdwojoną siłą i wspinacze postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Postanowili, że sami stworzą i wyprodukują buty wspinaczkowe, które zapewnią im odpowiedni komfort i precyzję w czasie wspinania. Tak powstały podwaliny pod przyszła markę Red Chili. Pomimo tego, że obaj spędzili wiele godzin na najtrudniejszych ścianach na całym świecie, to wykorzystanie tego bogatego doświadczenia przy produkcji butów stanowiło i tak nie lada wyzwanie. Podstawą stojącą za sukcesem marki niewątpliwie stało się ich motto – „Tylko wspinacze wiedzą, czego potrzebują wspinacze”.

Od pomysłu do pierwszego, a następnie kolejnych butów upłynęło wiele czasu. Pierwsze testy, ulepszenia, a także wprowadzanie do projektów uwag innych wspinaczy pozwoliło stworzyć unikalne buty wspinaczkowe Red Chili. Przez wiele lat istnienia marki wspinaczka cały czas ewoluuje. Wraz z nią zmienia się obuwie, a producent cały czas odpowiada na potrzeby wspinaczy i nowe trendy rozwijające się w tym sporcie. Marka może bardzo szybko reagować na zmiany, ponieważ cały zespół projektowy sam się wspina i ma bezpośredni kontakt z użytkownikami obuwia. Łączenie w całość potrzeb wspinaczy, testowanie nowych rozwiązań i poszukiwanie materiałów zapewniających jeszcze lepsze właściwości użytkowe skutkuje kolejnymi, jeszcze bardziej zbliżonymi do ideału projektami.

Szeroka oferta Red Chili

Obecnie marka oferuje niezwykle szeroki wybór butów wspinaczkowych. Niezależnie od tego gdzie się wspinasz i na jakim poziomie, z pewnością znajdziesz w niej odpowiedni model. W ofercie znajdują się zarówno wygodniejsze buty wspinaczkowe na drogi wielowyciągowe, jak i mocno asymetryczne modele dla profesjonalistów. W ofercie znajdują się również buty do wspinaczki Red Chili dla początkujących, które świetnie sprawdza się w czasie stawiania pierwszych kroków w tej wyjątkowej aktywności. Odpowiednie propozycje przygotowane zarówno dla osób wspinających się w skałach, jak i tych, które większość czasie spędzają trenując na panelu.

Choć buty wspinaczkowe stanowią główny trzon oferty, to jest ona uzupełniana również innymi produktami. Odzież wspinaczkowa Red Chili doskonale spisuje się zarówno na ścianie, jak i poza nią. Wygodne bluzy, spodnie wspinaczkowe czy koszulki to optymalny wybór dla wszystkich fanów wspinania. Oferują maksymalną swobodę ruchów oraz komfort noszenia. Nie zapomniano również o najważniejszych dodatkach w wyposażeniu każdego wspinacza. Wygodne w użytkowaniu woreczki na magnezję, szczotki do chwytów i wiele innych drobiazgów sprawią, że każdy wyjazd w skały będzie wyjątkowy i pełen wspinaczkowych wrażeń.