top

Raki Petzl Lynx - Leverlock Universel

810,15 zł 1 065,99 zł
-24% taniej
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 14,99 zł - nie dotyczy -
≥ 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 19,99 zł 19,99 zł
≥ 350 zł 0 zł! 0 zł!

Petzl Lynx Leverlock Universel to najbardziej zaawansowany model w ofercie tego producenta. Techniczne raki do wspinaczki w lodzie, drytoolingu i wszelkich ekstremalnych zastosowań. Możliwość zmiany konfiguracji przednich zębów zapewnia maksymalne dopasowanie do warunków.

Kontynuacja modelu, który największą popularność zdobył wśród doświadczonych wspinaczy, potrzebujących niezawodnego sprzętu, który sprawdzi się w zróżnicowanych warunkach. Wszystko to zapewnia właśnie model Petzl Lynx, od podstaw zaprojektowany do wspinaczki w lodzie i mikście w najtrudniejszych warunkach.

Podstawową cechą wyróżniającą go na tle innych modeli jest możliwość konfiguracji zębów atakujących, zarówno jeśli chodzi o ich ilość (jeden lub dwa), jak i długość (krótsze i dłuższe). Przykładowe ostawienia to np. jedno długie ostrze do drytoolingu, dwa długie zęby do śnieżnych kuluarów, asymetryczne ustawienie w teren mikstowy (długie i krótkie ostrze) czy wreszcie dwa krótkie zęby do wspinaczki w lodzie. Taki wybór sprawia, że model ten sprawdzi się w każdych warunkach, zapewniając optymalne właściwości.

Oprócz dwóch atakujących ostrzy raki posiadają jeszcze 12 zębów, które zapewniają dodatkowe wsparcie w stromym terenie podczas wspinaczki, ale również umożliwiają bezpieczne schodzenie już po zdobyciu szczytu.

Raki Petzl Lynx wyposażono w nowoczesny system mocowania LU (Leverlock Universel), który pozwala na używanie ich z butami dostosowanymi do użytkowania z rakami półautomatycznymi lub automatycznymi, posiadającymi odpowiednie wycięcia z tyłu lub z tyłu i z przodu buta. Raki można bowiem używać zarówno z pałąkiem, jak i z koszykiem z przodu. Wymiana jednego elementu na drugi zajmuje tylko chwilę, a znacznie zwiększa wszechstronność raków i pozwala używać je z większą ilością butów. Z tyłu znajduje się zapięcie pozwalające na szybkie zakładanie i zdejmowanie raków. Odpowiednia konstrukcja gwarantuje pełne dopasowanie do technicznych butów i zapewnia maksymalną precyzję podczas zimowej wspinaczki.

Raki Petzl LYNX uzupełniono również o podkładki przeciwśnieżne (antisnow), które okażą się nieocenione na nieco mniej stromym terenie, gdzie ochronią przed nadmierna akumulacją śniegu pod rakami i zapobiegną nagłej utracie przyczepności. Do raków dołączono również wytrzymały pokrowiec transportowy Fakir, dzięki czemu całość można bezpiecznie umieścić w jednej z kieszeni plecaka.

Raki automatyczne  / półautomatyczne Petzl Lynx to niezwykle dopracowany model dla profesjonalistów podejmujących największe wyzwania, zarówno we wspinaczce lodowej, jak i drytoolingu.

Raki Petzl Lynx - najważniejsze cechy:

  • Wymienne przednie ostrza, których konfigurację można łatwo zmieniać- mono-point lub bi-point;
  • Dwie długości przednich zębów- krótkie i długie umożliwiają ustawienia asymetryczne;
  • System Leverlock Universel z dwoma rodzajami przedniego mocowania buta, umożliwia użytkowanie zarówno jako raki automatyczne i półautomatyczne;
  • Łatwe w obsłudze tylne zapięcie;
  • Raki posiadają zintegrowane podkładki przeciwśnieżne;
  • Pokrowiec na raki załączony w komplecie;
Specyfikacja techniczna:
Symbol oryginalny produktu T24A LLU
Kolor czarny
Płeć Męskie
Kolekcja producenta Petzl Sport Crampons
Przeznaczenie Wspinaczka w lodzie, drytooling
Mocowanie Modułowe
Liczba zębów 13/14
Zęby atakujące Wymienne, o przekroju pionowym
Elastyczny łącznik Nie
Materiał korpusu Stop stali
Materiał łącznika Stop stali
Waga ~ 1025 g (pair)
Pokrowiec W komplecie
Norma EN EN 893:2010
Deklaracja zgodności CE, UIAA

Petzl Lynx - Leverlock Universel - opinie klientów

0.0
0 opinie