top

Raki na skitury Petzl

Raki na skitury PETZL ® to trzy modele reprezentujące maksymalną oszczędność wagi (Leopard), trwałość (Irvis) i niesamowitą uniwersalność (Irvis Hybrid). Wybierz raki najlepiej dopasowane do Twojej aktywności górskiej.
2
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę

Raki na skitury Petzl dają pełną uniwersalność montażu na różnego rodzaju butach, ale także wybór pomiędzy maksymalną oszczędnością wagi, a najwyższą trwałością. Trzy modele dają naprawdę każdemu możliwość zakupu, optymalnie dopasowanego do planowanej aktywności skiturowej, jej trudności, spodziewanych warunków i częstotliwości użytkowania.

Stalowe czy aluminiowe? A może kompromis?

Przyjęło się, że raki na skitury powinny być lżejsze niżeli do klasycznej turystyki czy wspinaczki. W końcu większość czasu spędzają w plecaku, a na buty trafiają albo w sytuacjach awaryjnych, albo tuż pod szczytem gdy nastromienie i ilość śniegu uniemożliwiają podejście zakosami na fokach. To, jak często i w jak trudny teren przyjdzie nam się zapuścić determinować powinno decyzję co do materiału wykonania sprzętu. Petzl również stawia na raki na skitury w wersji alu, proponując ultra lekkie Leopard'y, które poniżej 400 g spełniają normy bezpieczeństwa CE EN 893, UIAA. Dzieki wykorzystaniu repików z dyneemy w miejsce standardowego łącznika, nie tylko są wagi piórkowej, ale także niesamowicie kompaktowe. Można je swobodnie zgiąć w pół, tworząc niemal "kieszonkowy" pakunek.

Dla zwolenników pancerności i mega wytrzymałości, a także dla tych którzy nie raz w ramach wdrapywać będą się na skalny szczyt, Petzl proponuje 10 zębny model Irvis. Stalowe, o zmiennym systemie mocowania (Leverlock Universel) przydadzą się nie tylko na skitury, ale również bardziej trekkingowe wyjścia w góry, w klasycznym obuwiu na automaty czy półautomaty.

W końcu, dla oczekujących i trwałości i lekkośc, Petzl proponuje prawdziwą hybrydę. Raki na skitury które dosłownie łączą stal i aluminium. Mocniejsze przody podnoszą odporność na zużycie tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne, a ultralekkie "piętki" pomagają zredukować wagę. Raki Irvis Hybrid z mocowaniem Leverlock Universel to propozycja kompatybilna z różnorodnymi butami na skitury, a także z klasycznym obuwiem alpinistycznym.

Raki na skitury Petzl w sklepie 8a.pl

Niezależnie od tego czy szykujesz się na wiosenny sezon skiturowy czy po prostu szukasz wszechstronnych raków na skitury, trekking i do wspinaczki, w sklepie 8a.pl znajdziesz model Petzl dla siebie. Raki skiturowe Petzl to gwarancja bezpieczeństwa, funkcjonalności i najlepszego dopasowania do współczesnego obuwia.

Sprawdź również inne raki Petzl i sprzęt górski:

Raki Petzl Raki koszykowe Petzl Raki półautomatyczne Petzl Raki automatyczne Petzl Raki
Petzl Czekany Petzl Czekany lodowe Petzl Czekany turystyczne Petzl Czekany skiturowe Petzl