Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

Przyrząd zjazdowy Petzl Rig - yellow

 • 489,90
 • Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.

  Koszt dostawy już od 0,00

  Szczegóły

 • Wybrana opcja jest teraz niedostępna.

  Powiadom mnie, natychmiast gdy się pojawi!

  Twój rozmiar:

  Twój adres e-mail:

  Pełna treść zgody

Szczegółowe informacje o kosztach dostawy

Przyrząd zjazdowy Petzl Rig sprawdzi się podczas prac na wysokościach w ekwipunku doświadczonego użytkownika. Jest on kompatybilny z linami pojedynczymi o średnicy od 10 do 11,5 mm.

Idealne narzędzie do prac na linie. Dokładnie wykonane i bardzo proste w użyciu. Wielofunkcyjna rączka w zależności od sytuacji umożliwia kontrolowany bezpieczny zjazd oraz zablokowanie przyrządu w dowolnym miejscu bez konieczności dodatkowej manipulacji czy blokowania liny.

Przyrząd zaprojektowano tak, by wpinanie do niego liny było niezwykle proste, pomagają w nim oznaczenia. Nie tak łatwo zgubić przyrząd, ponieważ projektanci zadbali o to, by możliwe było wpięcie do niego liny, gdy jest już połączony z uprzężą. To rozwiązanie podnosi bezpieczeństwo i ułatwia pracę, znika obawa przed przypadkowym zgubieniem przyrządu w trakcie wpinania się do niego.

Tarcza została wykonana ze stali nierdzewnej, co podnosi wytrzymałość całej konstrukcji. Została ona podwyższona szczególnie w miejscach narażonych na uszkodzenia w związku z kontaktem z liną. Po wypięciu przyrządu zjazdowego Petzl Rig rączka przechodzi automatycznie w pozycję, pozwalającą na jej bezpieczny transport.

Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem jest system Auto-Lock, który pozwala użytkownikowi na zajęcie wygodnej pozycji na stanowisku. Po puszczeniu rączki, przyrząd automatycznie się blokuje. W ten sposób nie ma konieczności manipulowania konstrukcją ani blokowania liny. Przyrząd umożliwia bezpieczne opuszczanie ciężaru do 200 kg.

Petzl Rig najważniejsze cechy:

 • Łatwo zainstalować w nim linę, dzięki oznaczeniom;
 • Ergonomiczna rączka zapewnia płynny zjazd i wygodną jego kontrolę;
 • Dwie możliwości zjazdu;
 • System Auto-Lock pozwala użytkownikowi zajęcie wygodnej pozycji na stanowisku bez konieczności manipulacji rączką lub blokowania liny w przyrządzie, puszczenie rączki prowadzi do automatycznego zablokowania przyrządu;
 • Po zablokowaniu linę można wybrać bez konieczności manipulowania rączką, co pozwala na krótkie podejścia na linie;
 • Rączka automatycznie przechodzi na pozycję do przechowywania, gdy wypniemy z przyrządu linę, ułatwia to bezpieczny transport przyrządu;
 • Przyrząd skonstruowano tak, by możliwe było wpięcie liny, gdy pozostaje on wpięty do uprzęży;
 • Tarcza wykonana ze stali nierdzewnej, zwiększa wytrzymałość przyrządu, szczególnie w miejscach styczności z liną;
 • Umożliwia opuszczanie dużych ciężarów do 200 kg.
CE: V
Do lin: 10-11,5 mm
EN: 341 typ 2, 12841 typ C, 15151-1
Indywidualnie test.: V
Łożyska: ---
Waga: ok. 404 g
Wymiary: ok. 18 x 7 x 5 cm
Wytrzymałość: ---

Masz pytania odnośnie produktu?

Zapytaj o produkt

Opinii: 0 Dodaj opinię

Polecamy do kompletu

Produkty podobne