top

Przyrząd asekuracyjny Petzl Grigri Plus - purple

369,99 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Przyrząd Petzl Grigri Plus to model, który jest podkreśleniem ponad 25 letniej kariery tego urządzenia, którego konstrukcja rozwijała się wraz z kolejnymi pokoleniami wspinaczy odpowiadając na ich potrzeby, a także wyznaczając standardy produkcji tego rodzaju przyrządów służących bardziej komfortowej, a przede wszystkim bezpieczniejszej wspinaczce.

Petzl Grigri Plus pozwala na wybór pomiędzy klasycznym prowadzeniem liny, a wspinaczką na wędkę, co z pewnością ucieszy nowicjuszy tego sportu. Dzięki temu zaczynając swoją przygodę ze wspinaczką z tym przyrządem sprawisz, że w miarę rozwoju umiejętności Grigri nadal będzie towarzyszyć na kolejnych ścianach, stale asekurując i chroniąc życie i zdrowie w trakcie podejmowania kolejnych wyzwań.

W 1991 roku francuska marka Petzl wypuściła na rynek pierwszy model przyrządu asekuracyjnego Grigri. Nikt w firmie nie przypuszczał wtedy, że ta konstrukcja na stałe zagości w szpeju wielu wspinaczy na całym świecie wyznaczając nowe trendy oraz stając się produktem kultowym. Z różnych wersji Grigri korzystają zarówno doświadczeni wspinacze, jak i ci dopiero rozpoczynający swoją przygodę ze skałami. Grigri Petzl’a jest stosunkowo prosty w obsłudze, i co ucieszy nowicjuszy wspinaczki wybacza pewne błędy, które popełnia się na początku swojej ścieżki wspinaczkowej.

Bez zaufania asekuranta oraz wspinacza nie ma mowy o udanej współpracy. Podobnie jest ze sprzętem. W trakcie wspinaczki życie naszego partnera zależy od naszej czujności, ale także od doboru odpowiednio dopracowanego szpeju, który ułatwia bezpieczne uprawianie sportu. Przyrząd do asekuracji Petzl Grigri Plus umożliwia progresywne kontrolowanie przesuwu liny umożliwiając płynne opuszczanie, a w przypadku odpadnięcia skutecznie wspomaga hamowanie.

Przyrząd asekuracyjny Petzl Grigri Plus jest rozwiniętym projektem swojego poprzednika Grigri 2, jednak w tym wypadku projektanci Petzl dodali uchwyt antypaniczny oraz możliwość wyboru pomiędzy asekuracją z prowadzeniem lub na wędkę. Sprawia to, że wersja z Plusem oferuje bezpieczeństwo oraz pewną wszechstronność, która pozwala na korzystanie z tego modeli zarówno przez bardziej jak i mniej doświadczonych wspinaczy. Uchwyt antypaniczny sprawdzi się w przypadku, gdy osoba asekurująca za bardzo go odchyli, co spowoduje zatrzymanie opuszczania. Dzięki możliwości wyboru pomiędzy trybem wspinaczki na wędkę lub z prowadzeniem, który Grigri Plus oferuje nie trzeba posiadać dwóch osobnych urządzeń, co niewątpliwie wpłynie na komfort uprawiania wspinaczki. System ten posiada specjalną blokadę tak, by raz ustawiony tryb nie zmienił się przypadkowo. Petzl Grigri Plus w stosunku do swojego poprzednika posiada także trzpień zapadki, który chowa się pod specjalną osłonką, która zwiększa ochronę przed dostawaniem się do niego brudu, co w dłuższej perspektywie mogłoby blokować przyrząd.

Trzeba przyznać, że Grigri Plus to wyjątkowo dopracowana mechanika działania, która ma zwiększyć bezpieczeństwo w trakcie wspinaczki w skałach lub na ściance. Jednocześnie projektanci Petzl, zdając sobie sprawę jakim przeciążeniom ten element ekwipunku wspinaczkowego jest poddawany, wykonali go z połączenia lekkiego aluminium oraz wytrzymałej i twardej stali nierdzewnej. Elementy, które mają ciągły kontakt z liną zostały wzmocnione stalą, co przedłuża żywotność przyrządu i sprawia, że wspinaczka jest bezpieczniejsza.

Przyrząd asekuracyjny Petzl Grigri Plus to model, w którym łączą się główne zalety modelu drugiego uzupełnione o „Plus” w postaci rozwiązań zwiększających komfort i bezpieczeństwo wspinaczki. W trakcie wspólnej wspinaczki życie partnera jest w naszych rękach, a dzięki tak zaawansowanym i dopracowanym konstrukcjom o wiele łatwiej jest o nie zadbać.

Petzl Grigri Plus najważniejsze cechy:
 • Przyrząd asekuracyjny ze wspomaganym hamowaniem;
 • Przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych wspinaczy do łojenia w skałach lub na ściance;
 • Obsługa identyczna jak w klasycznym systemie asekuracyjnym — obydwie ręce na linie;
 • Odpadnięcie jest zatrzymywane przez zaciśnięcie ręki na wolnym końcu liny,
 • Przyrząd można stosować z linami pojedynczymi (zoptymalizowany do użycia z linami o średnicach 8,9 do 10,5 mm);
 • Schemat zakładania liny wygrawerowany na przyrządzie (na zewnątrz i wewnątrz);
 • Wzmocnienia ze stali nierdzewnej zwiększają trwałość przyrządu, co sprawdzi się w trakcie intensywnego użytkowania;
 • Wyjątkowy komfort opuszczania dzięki progresywnej kontroli przesuwania się liny;
 • Przyrząd przeznaczony szczególnie do nauki wspinania;
 • Uchwyt antypaniczny: jeżeli asekurujący pociągnie zbyt mocno za uchwyt, uruchomi się funkcja antypaniczna i zatrzyma opuszczanie;
 • Możliwość wyboru trybu: wspinaczka z prowadzeniem lub na wędkę;
 • Tryb asekuracji na wędkę ułatwia wybieranie luzu i zapewnia wygodniejszą asekurację;

* Możliwość zablokowania trybu asekuracji;
Specyfikacja techniczna:
Kolor Fioletowy
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Petzl Sport Belay devices and descender
CE V
Do lin Pojedynczych (zoptymalizowany do użycia z linami o średnicach 8,9 do 10,5 mm)
EN 15151
Materiał Aluminium, stal nierdzewna i nylon
Waga ok. 205 g
Wymiary ok. 10 x 5,5 cm
UIAA V

Przyrząd asekuracyjny Petzl Grigri Plus - purple - opinie klientów

0.0
0 opinie