top

Przyrząd asekuracyjny Climbing Technology Click Up+ - blue

359,99 zł 449,99 zł
-20% taniej
Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach: 359,99 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 248,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
≥ 249 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarów Koszt dostawy
Płatne z góry Płatne przy odbiorze
0 - 248,99 zł 12,99 zł 12,99 zł
≥ 249 zł 0 zł! 0 zł!

Przyrząd asekuracyjny Climbing Technology Click Up Plus minimalizujący ryzyko wystąpienia błędu podczas asekuracji. Świetnie sprawdzi się na panelu oraz w skałach, zadziała równie dobrze w rękach doświadczonych i początkujących asekurantów. Jest lekki i kompaktowy, a projektanci Climbing Technology nieustannie pracują nad podnoszeniem jego jakości.

Specjaliści marki Climbing Technology nieustannie pracują nad udoskonalaniem produktów, by jeszcze lepiej odpowiadały na potrzeby użytkowników na całym świecie. Wydawało się, że w zakresie przyrządów asekuracyjnych wymyślono już wszystko. Jednak ta włoska marka co sezon udowadnia, że jest jeszcze dużo do zrobienia. To bilans na granicy klasycznych modeli takich jak kubek czy płytka Stichta i automatycznych typu GriGri.

Climbing Technology Click Up Plus powstał z myślą o asekuracji we wspinaczce sportowej przy użyciu liny pojedynczej. Czerpiąc z dostępnych na rynku rozwiązań powstał półautomatyczny przyrząd, który ma za zadanie możliwie zredukować błędy po stronie asekurującego. Wydawanie liny przebiega efektywnie i wyjątkowo płynnie za sprawą odświeżonej geometrii przyrządu. Projektanci Climbing Technology nie zapomnieli również o początkujących osobach, które swoich sił próbują najpierw na ściance wspinaczkowej. Przyrząd ma za zadanie lepiej współpracować z linami podczas asekuracji na wędkę, dotyczy to również lin o większej średnicy.

Zoptymalizowano go do użytku z linami dynamicznymi o średnicy między 8,5 a 11 mm. Dzięki temu jest jeszcze bardziej uniwersalny. By podnieść bezpieczeństwo wspinacza zastosowano tutaj innowacyjne rozwiązanie o nazwie V-Proof System. Dzięki niemu wyłapanie lotu jest możliwe także wtedy, gdy lina nie znajduje się w pozycji zablokowanej. Wydawanie luzu na prowadzeniu oraz wybieranie liny podczas asekuracji na wędkę to czynności kluczowe dla bezpieczeństwa wspinacza. Przyrząd zaprojektowano tak, by możliwie wyeliminować błędy.

W przypadku lotu konieczne jest zachowanie kąta o kształcie litery V między dwoma sekcjami liny. Zmniejszenie wartości tego kąta może wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie przyrządu podczas blokowania liny. Został on wyposażony w ruchomą przegrodę, która ułatwia uruchomienie systemu wspomagającego blokowanie liny.

Opuszczanie partnera jest niezwykle wygodne, wystarczy lekko naciskać na przyrząd, trzymając wolny koniec liny. Bezpieczne opuszczanie jest także możliwe w przypadku błędnego wpięcia przyrządu. Pozwala on na wykonywanie operacji linowych również wtedy, gdy zostanie wpięty odwrotnie.

Climbing Technology Click Up Plus powinien być używany jedynie z dołączonym do zestawu karabinkiem Concept SGL HC. To kuty na gorąco, wykonany z lekkich stopów HMS, dedykowany do przyrządów asekuracyjnych. Posiada system ACL zapobiegający niepożądanej rotacji karabinka oraz dodatkową anodowaną powłokę, zwiększającą jego odporność. Jest on rekomendowany do stosowania z przyrządami asekuracyjnymi. Charakteryzuje się konstrukcją typu podwójne T dla optymalnego stosunku wagi do wytrzymałości. Wyposażony w zamek typu Catch Free.

Climbing Technology Click Up Plus najważniejsze cechy:

 • Wydawanie liny przebiega efektywnie, szybko i płynnie dzięki odświeżonej geometrii przyrządu;
 • Jest bardziej wygodny przy asekuracji na wędkę, szczególnie przy linach o większej średnicy;
 • System V-Proof, dzięki któremu zredukowano do minimum ryzyko popełnienia błędu w przypadku nieprawidłowej asekuracji;
 • Pozwala asekurantowi na wyłapanie lotu tylko poprzez trzymanie wolnego końca liny;
 • Asekurant może opuszczać partnera poprzez lekkie naciśnięcie urządzenia, przy jednoczesnym trzymaniu wolnego końca liny;
 • Przyrząd zoptymalizowano pod kątem dynamicznych lin o średnicy między 8,5 a 11 mm;
 • Bezpieczne opuszczanie partnera jest możliwe również w przypadku źle wpiętego przyrządu (gdy jego strony są odwrócone);
 • Przyrządu należy używać tylko z dołączonym do zestawu karabinkiem Concept SGL HC;
 • Karabinek posiada anodową powłokę, która przedłuża jego żywotność;
 • Karabinek został wyposażony w system ACL utrzymujący jego optymalną pozycję;
 • Kształt wewnątrz przyrządu został zmodyfikowany względem Click Up.
Specyfikacja techniczna:
Symbol oryginalny produktu 2K670BWNSYF
Kolor niebieski
Płeć Unisex
Outlet Nie
Do lin 8,5-11 mm
EN 15151-2:2012 typ 2
Materiał Stopy lekkie
Waga ~ 110 g (device)
Wymiary ~ 10,5 x 7,5 (carabiner);~ 10,5 x 7 x 2,5 (Click Up)
Łożyska ---
UIAA V
Wytrzymałość ---
Przeznaczenie Wspinaczka / Bouldering

Climbing Technology Click Up+ - opinie klientów

0.0
0 opinii