top

Przyrząd asekuracyjny Climbing Technology Be-Up - grey

107,99 zł 134,99 zł
-20% taniej
Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach: 107,99 zł
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 14,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 14,99 zł - nie dotyczy -
≥ 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 19,99 zł 19,99 zł
≥ 350 zł 0 zł! 0 zł!

Przyrząd asekuracyjny Climbing Technology Be-Up to wszechstronny przyrząd asekuracyjno-zjazdowy o innowacyjnej konstrukcji i wyglądzie.

Przyrząd asekuracyjny Climbing Technology Be-Up przeznaczony jest do używania z linami pojedynczymi o średnicach od 8,5 do 10,5 mm oraz połówkowymi i bliźniaczymi o średnicach od 7,3 do 9 mm. Dzięki tak dużej rozpiętości średnic lin Be Up sprawdzi się doskonale zarówno na drogach sportowych, wielowyciągowych jak i na najbardziej wymagających górskich, ekstremalnych przejściach tradowych.

Przyrząd asekuracyjny Climbing Technology Be-Up został wykonany we włoskiej fabryce z lekkich stopów aluminium z troską o najdrobniejsze szczegóły, dzięki czemu osiągnięto przyjemną wagę 85 g, a proces kucia na gorąco sprawił, że Be Up ma niesamowitą wytrzymałość. Pomimo tak niewielkiej wagi, poprzez zastosowanie innowacyjnego kształtu przyrządu, uzyskano podwyższony profil, co znacznie zwiększyło komfort podawania liny z przyrządu. Ponadto w dolnej części przyrządu producent zastosował delikatne zakrzywienie, przez co uzyskano prawie całkowite wyeliminowanie przypadkowego dociśnięcia i zablokowania liny przez karabinek. Wydawanie luzu prowadzącemu jest teraz płynne, lina się nie zacina, a szybkie przechodzenie liny przez przyrząd zapewnia wspinaczowi komfort wspinania oraz brak frustracji.

Kolejną ciekawą i niespotykaną w pozostałych popularnych wielofunkcyjnych przyrządach asekuracyjnych cechą Climbing Technology Be-Up jest umiejscowienie punktu wpięcia przyrządu do stanowiska w celu asekurowania z górnego (lub pośredniego) stanowiska. Ucho jest integralną częścią korpusu przyrządu, mamy więc o jeden mniej odstający i zahaczający o wszystko element; dodatkowo jest większe niż w innych przyrządach tego typu. Cecha ta w połączeniu z powiększonym oczkiem służącym do wpinania karabinka w celu odblokowywania przyrządu podczas asekuracji z góry (do którego możemy wpiąć karabinek HMS) oraz podwyższonym profilem sprawia, że do odblokowania Be Up'a nie potrzebujemy wykorzystać całej posiadanej siły.

Przyrząd asekuracyjny Be Up firmy Climbing Technology został wyposażony w rowki hamujące zaopatrzone w zęby zwiększające tarcie. Bardzo dopracowany kształt rowków spowodował, że lina nie wypada z nich na bok przyrządu, nie tracimy więc tarcia, a lina nie skręca się. Wszytko to powoduje, że przyrząd Be Up może być używany przez zespół o sporej różnicy masy. Ponadto powoduje to doskonałą kontrolę prędkości opuszczania się podczas zjazdu. Natomiast jeśli potrzeba jest bardziej dynamicznego asekurowania, przyrząd Be Up można odwrócić, żeby rowki i ząbki hamujące nie dawały dodatkowego tarcia (tylko dla doświadczonych wspinaczy).

Przyrząd Climbing Technology Be-Up- najważniejsze cechy:

  • Przyrząd, który doskonale spisze się wśród najbardziej wymagających wspinaczy;
  • Przeznaczony do używania z linami pojedynczymi o średnicach od 8,5 do 10,5 mm, oraz połówkowymi i bliźniaczymi o średnicach od 7,3 do 9 mm;
  • Niska waga i wysoka wytrzymałość;
  • Podwyższony profil zwiększa komfort podawania liny z przyrządu;
  • Delikatne zakrzywienie pozwalające na wyeliminowanie przypadkowego dociśnięcia i zablokowania liny przez karabinek;
  • Rowki hamujące zaopatrzone w zęby zwiększające tarcie;
  • Doskonała kontrola prędkości opuszczania się podczas zjazdu;
  • Certyfikacja: EN 1515-2: 2014 typ 4;
  • Symbol produktu: 2D657A5XP.
Specyfikacja techniczna:
Symbol oryginalny produktu 2D657A5XP
Kolor szary
Płeć Unisex
Outlet Nie
Akcja1 -
Kolekcja producenta Climbing Technology - Belay Devices & Descenders
CE V
Do lin Pojedyncze 8,5- 10,5mm ; połówkowe i bliźniacze 7,3 – 9 mm
EN EN 1515-2: 2014 typ 4
Materiał Stopy lekkie
Waga ~ 85 g
Indywidualnie test. ---
Wymiary ~ 10 x 8,5 x 4 cm
Łożyska ---
UIAA V
Wytrzymałość ---

Climbing Technology Be-Up - opinie klientów

4.9
6 opinie (niezweryfikowane)