top

Przyrząd asekuracyjno-zjazdowy Edelrid Mega Jul - slate

135,99 zł 169,99 zł
-20%
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 8,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Przyrząd asekuracyjno-zjazdowy Edelrid Mega Jul to niezwykle nowatorska konstrukcja, która mimo swojego minimalizmu wyposażona została w ciekawe rozwiązanie. Chodzi mianowicie o system auto blokowania w przypadku odpadnięcia partnera, którego asekurujesz. Znacznie zwiększa to poziom bezpieczeństwa wspinaczki i sprawia, że łatwiej wyłapiesz czyjś upadek.

Wszechstronność i bezpieczeństwo to słowa, które określają ten model. Dzięki niemu możesz asekurować z góry i z dołu, opuszczać na linie, a także samemu na niej zjeżdżać. Całość jest bardzo lekka i niezwykle wytrzymała, więc na stałe zagości jako element Twojego szpeju.

Przyrząd asekuracyjno-zjazdowy Edelrid Mega Jul ze względu na swoje wspinaczkowe przeznaczenie wykonany jest ze stali nierdzewnej. Wysoka wytrzymałość tego metali sprawia, że ten model zniesie naprężenia powstające podczas asekuracji, czy zjazdu zachowując funkcjonalność tej konstrukcji. Dodatkowo fakt, że stal jest nierdzewna, to proces korozji nie nastąpi, co w wilgotnym otoczeniu sprawdzi się idealnie. Jednak rozwiązaniem, które wyróżnia przyrząd asekuracyjno-zjazdowy Edelrid Mega Jul jest jego zdolność do autoblokowania. Wynika to z zastosowania tutaj konstrukcji ze specjalnym zakrzywieniem. W chwili odpadnięcia Twojego partnera karabinek zablokuje w tym otworze linę, dociskają ją do przyrządu. Sprawia to, że groźne zjawisko zbyt gwałtownego wypuszczania liny jest ograniczone, a przecież wiemy, jak trudno ją złapać bez ryzyka poparzeń, a zatrzymanie jej bywa czasem niemożliwe.

Przyrząd asekuracyjno-zjazdowy Edelrid Mega Jul pozwala na asekurację górną (top rope) oraz dolną, gdy partner dochodzi do Ciebie. Skorzystasz z niego także podczas opuszczania towarzysza wspinaczki, a także zjeżdżania na linie, co nadaje mu sporej wszechstronności. To w połączeniu z wytrzymałą konstrukcją oraz zdolnością do autoblokowania czyni ten model funkcjonalnym towarzyszem każdego wypadu w skały lub na wysokie górskie ściany, oraz panel.

Przyrząd asekuracyjno-zjazdowy Edelrid Mega Jul to nowoczesna konstrukcja, która uczyni wspinaczkę bezpieczniejszą.

Przyrząd Edelrid Mega Jul – najważniejsze cechy:

 • Przyrząd asekuracyjno-zjazdowy wykonany z wysoce wytrzymałej stali nierdzewnej;
 • Ten model zniesie naprężenia powstające podczas wspinaczki, zachowując swoją trwałość;
 • Specjalne zakrzywienie blokuje się automatycznie, a karabinek dociska linę do przyrządu;
 • Dzięki temu przyrząd zablokuje się automatycznie w momencie odpadnięcia Twojego partnera;
 • Żeby zwolnić tę blokadę, należy kciukiem podważyć karabinek, co jest wyraźnie opisane w instrukcji;
 • Ten model zapewnia wygodne i sprawne prowadzenie liny;
 • Pozwala na asekurację ze stanowiska górnego i dolnego;
 • Może być wykorzystany jako płytka przewodnicka;
 • Pracuje z linami pojedynczymi, połówkowymi oraz bliźniaczymi;
 • Przeznaczony do lin o średnicach od 7,8 do 10,5 mm obwodu;
 • Bardzo niska waga nie przeciąży zanadto całości szpeju;
 • Niska podatność na korozję;
Informacja producenta pochodząca z instrukcji przyrządu: Zalecane jest stosowanie karabinka HMS Strike FG lub HMS Strike Slider FG. W przypadku wybrania karabinka alternatywnego należy zwrócić uwagę na to, aby stosować karabinek z zamknięciem HMS (kształt gruszkowy), w miarę możliwości z zabezpieczeniem przed przekręceniem, i aby urządzenie zabezpieczające przylegało po szerokiej stronie karabinka. Wąski/szpiczasty kształt karabinka przylegający do urządzenia zabezpieczającego może pogarszać hamowanie.
Przyrząd asekuracyjno-zjazdowy Edelrid Mega Jul został doceniony za swoją nowatorską konstrukcję, za co otrzymał nagrody: Climbing, Editor’s Choice 2014, Editor’s Choice Sommer 2013 oraz Asia Outdoor Industry Award 2013.
Instrukcje Edelrid dołączane do karabinków, uprzęży, przyrządów wspinaczkowych oraz każdego innego elementu szpeju słyną ze swojej precyzji. Niemiecka marka bowiem przykłada dużą wagę do tego, by jasno i wyraźnie poinformować użytkowników swoich rozwiązań o tym, jak ich używać, jak je pielęgnować, czy w jaki sposób je przechowywać. Być może jesteś zrażony do instrukcji i uważasz, że dasz sobie radę sam, ale w przypadku sprzętu wspinaczkowego konieczne jest zapoznanie się z nimi, co przekłada się na większy poziom bezpieczeństwa dojścia do topu, czy asekuracji.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Szary
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Edelrid Belay Devices
Do lin 7,8-10,5 mm
EN EN 15151-2

Przyrząd asekuracyjno-zjazdowy Edelrid Mega Jul - slate - opinie klientów

0.0
0 opinie