top

Przewodnik wspinaczkowy Skałki Rzędkowickie

22,49 zł 29,99 zł
-25% taniej
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 9,99 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
≥ 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
≥ 350 zł 0 zł! 0 zł!

Przewodnik wspinaczkowy Skałki Rzędkowickie to nowy przewodnik po tym rejonie.

Skałki Rzędkowickie to ogródek wspinaczkowy, który nie wymaga reklamy. Jeden z najbardziej znanych i popularnych rejonów w Polsce. Podstawową zaletą tego miejsca jest to, że każdy, niezależnie od umiejętności wspinaczkowych, znajdzie tu coś dla siebie. Skały oferują duża różnorodność formy i treści. Rejon charakteryzuje się przede wszystkim szerokim przekrojem trudności dróg – od dwójek do stopnia VI.6. Olbrzymim walorem rejonu jest to, że można się tu wspinać od wczesnej wiosny, a nawet zimy, aż do późnej jesieni. Południowa wystawa ścian gwarantuje, podczas słonecznej pogody, komfort termiczny nawet przy niskich temperaturach.

Nakładem wydawnictwa GÓRY BOOKS ukazał się przewodnik wspinaczkowy „Skałki Rzędkowickie”, którego autorem jest Dariusz Tim. W pełni kolorowa książeczka ma niewielki, poręczny format i została wydrukowania na kredowym papierze. Na 138 stronach opisano ponad 500 dróg począwszy od stopnia II, a skończywszy na VI.6. W przewodniku uwzględniono także Faszystowski Ogródek, który we wcześniejszych opracowaniach był zaliczany do Skałek Podlesickich, ale dostęp do niego jest znacznie łatwiejszy z Rzędkowic.

Przebieg dróg zaznaczono na czytelnych rysunkach, a w opisach zawarto informacje dotyczące stopnia trudności, asekuracji oraz pierwszych przejść. Czytelne piktogramy informują o czasie dojścia pod skałę, charakterze wspinania (stopień nachylenia ściany), natężeniu ruchu wspinaczkowego, nasłonecznieniu oraz (nowość!) osłonięciu lub nieosłonięciu skał przed wiatrem. Dla lepszej orientacji zamieszczono także mapki poglądowe, które ułatwiają zlokalizowanie konkretnej skałki w terenie. Autor przygotował specjalny bonus dla tych, którzy lubią się wspinać na własnej asekuracji, dodając do opisów wielu dróg tradowych komentarze odnośnie charakteru linii lub potrzebnego sprzętu.

Format: 165 x 120 mm Papier: kredowy Ilość stron: 138 Oprawa klejona + na wewnętrznej stronie składanej okładki mapa doliny
Specyfikacja techniczna:
Kolor niebieski
Płeć Unisex

Skałki Rzędkowickie - opinie klientów

0.0
0 opinie