top

Primus

Primus to dostawca takich produktów, jak kuchenki i palniki turystyczne oraz akcesoria kuchenne. Marka zapewnia wszystko, czego można potrzebować do przygotowania smacznego posiłku w terenie. Sprawdź również sztućce, kubki, butelki turystyczne, termosy Primus!
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
 1. Aktywności
  Alpinizm / Wspinaczka wysokogórska
Zobacz jako Siatka Lista

11 Produkty

 1. -12%
  Butelka na paliwo Primus Fuel Bottle 1,0L - forest green
  Butelka na paliwo Primus Fuel Bottle 1,0L - forest green
  w tym VAT 104,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 86,99 zł (+21%)
  Rekomendowana cena producenta 119,99 zł (-12%)
 2. -15%
  Butelka na paliwo Primus Fuel Bottle 0,6L - forest green
  Butelka na paliwo Primus Fuel Bottle 0,6L - forest green
  w tym VAT 67,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 59,99 zł (+14%)
  Rekomendowana cena producenta 79,99 zł (-15%)
 3. -13%
  Zestaw serwisowy Primus Gravity Multifuel Kit X
  Zestaw serwisowy Primus Gravity Multifuel Kit X
  w tym VAT 319,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 279,99 zł (+15%)
  Rekomendowana cena producenta 369,99 zł (-13%)
 4. -10%
  Zestaw Primus Service Kit For OmniFuel II & MultiFuel III
  Zestaw Primus Service Kit For OmniFuel II & MultiFuel III
  w tym VAT 124,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 139,99 zł (-10%)
  Rekomendowana cena producenta 139,99 zł (-10%)
 5. -20%
  Zestaw Primus Spider Multifuel Kit - red
  Zestaw Primus Spider Multifuel Kit - red
  w tym VAT 294,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 339,99 zł (-13%)
  Rekomendowana cena producenta 369,99 zł (-20%)
 6. -20%
  Butelka Primus Fuel Bottle 1000 ml
  Butelka Primus Fuel Bottle 1000 ml
  w tym VAT 94,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 91,99 zł (+4%)
  Rekomendowana cena producenta 119,99 zł (-20%)
 7. -14%
  Butelka Primus Fuel Bottle 600 ml
  Butelka Primus Fuel Bottle 600 ml
  w tym VAT 85,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 77,99 zł (+11%)
  Rekomendowana cena producenta 99,99 zł (-14%)
 8. -21%
  Kuchenka Primus Multifuel III
  Kuchenka Primus Multifuel III
  w tym VAT 789,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 649,99 zł (+22%)
  Rekomendowana cena producenta 1 009,99 zł (-21%)
 9. -16%
  Palnik wielopaliwowy Primus OmniFuel II
  Palnik wielopaliwowy Primus OmniFuel II
  w tym VAT 959,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 779,99 zł (+24%)
  Rekomendowana cena producenta 1 149,99 zł (-16%)
 10. -14%
  Palnik wielopaliwowy Primus OmniFuel II + Butelka
  Palnik wielopaliwowy Primus OmniFuel II + Butelka
  w tym VAT 1 019,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 899,99 zł (+14%)
  Rekomendowana cena producenta 1 189,99 zł (-14%)
 11. -18%
  Palnik turystyczny Primus OmniLite Ti + butelka
  Palnik turystyczny Primus OmniLite Ti + butelka
  w tym VAT 1 069,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 849,99 zł (+26%)
  Rekomendowana cena producenta 1 309,99 zł (-18%)
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

11 Produkty

Wyczyść

Historia marki Primus

Początki marki sięgają aż 1892 roku. To wtedy w mały warsztacie metalowym w Sztokholmie F.W. Lindqvist i J.V. Svenson stworzyli pierwszą na świecie kuchenkę na naftę oczyszczoną, która nie generowała sadzy. Jako że był to pierwszy palnik tego typu, nadali mu nazwę Primus. Szybko się ona przyjęła i wkrótce stała się synonimem niezawodnych przenośnych kuchenek. A same kuchenki zagościły na ekstremalnych wyprawach i ekspedycjach, które wpisały się w światową historię eksploracji. Kuchenki Primus były bowiem używane przez wyprawę Roalda Amundsena, który jako pierwszy człowiek dotarł na biegun południowy w 1911 roku. Pojawiły się także w wyposażeniu słynnej wyprawy Tenzing Norgaya i Edmunda Hillaryego na Mount Everest w 1953.

Historia marki jest nierozerwalnie związana z palnikami turystycznymi. Lata 1930-50 to bardzo intensywny rozwój kuchenek, lamp zasilanych kartuszami gazowymi. W 1996 roku do oferty dołączają kuchenki Primus Mutifuel - czyli modele wielopaliwowe. Mogą one wykorzystywać naftę, benzynę oraz kartusze gazowe. Taka wszechstronność doskonale sprawdza się w czasie ekspedycji na krańce świata. Podążając za rynkowymi trendami w 2006 roku powstaje seria kuchenek Primus PrimeTech. Dzięki zastosowaniu napromienników i specjalnej konstrukcji palnika oferują one jeszcze szybsze zagotowywanie wody znaczną oszczędność gazu. W czasie wieloletniego rozwoju marki oferta producenta znacznie się poszerzyła i obecnie obejmuje również naczynia i akcesoria turystyczne, które sprawdzają się zarówno podczas wypraw i ekspedycji, jak i wyjazdów outdoorowych. Do dziś możemy być jednak pewni najwyższej jakości wszystkich produktów. Każda kuchenka opuszczająca fabrykę jest testowo odpalana, aby mieć pewność, że odpowiednio zadziała zaraz po wyjęciu z pudełka.

Palniki i kuchenki Primus na kartusze gazowe i paliwa płynne

Powstała w Szwecji marka to prawdziwy specjalista w dziedzinie kuchenek turystycznych. Obecnie w swojej ofercie posiada niezwykle zróżnicowane modele, przygotowane zarówno w myślą o zawodowcach, jak i początkujących turystach, wybierających się na weekendowy biwak. Niezależnie od modelu, w każdej kolekcji znalazły się najnowsze rozwiązania technologiczne, które zapewniają świetne właściwości użytkowe. Kuchenki turystyczne na kartusze gazowe Primus są najchętniej wybierane podczas trekkingów oraz wyjazdów turystycznych. To niezwykle prosty i skuteczny sposób na przygotowanie posiłku w warunkach biwakowych. Kompaktowe modele można z łatwością zmieścić wraz z kartuszem w niewielkiej menażce. Coraz większą popularność zdobywają systemy do szybkiego zagotowywania wody Primus. To połączenie palnika o specjalnej konstrukcji z garnkiem wyposażonym w napromiennik. Ten element umieszczony na spodzie garnka skutecznie kumuluje ciepło wytwarzane przez płomień. Znacząco redukuje straty energii, a przez to też zmniejsza zużycie gazu. Przez to ilość kartuszy niezbędnych do noszenia w czasie wyjazdu może być zredukowana.

Zaawansowane palniki na paliwa płynne Primus to częsty wybór na ekspedycje wysokogórskie oraz wyprawy w odległe rejony świata. Ich maksymalna niezawodność na większych wysokościach oraz łatwa dostępność paliwa sprawiają, że są nieodzowną częścią każdej ekspedycji. Popularnym wyborem wśród podróżników i alpinistów są modele wielopaliwowe, które mogą być zasilane zarówno paliwami płynnymi, jak i kartuszami gazowymi. W zależności od dostępności paliwa oraz potrzeb możemy o tym zdecydować na miejscu. Na zupełnie drugim biegunie znajdują się kempingowe kuchenki gazowe Primus. To zdecydowanie większe modele, które zapewniają wysoką stabilność w trakcie gotowania. Kiedy cały sprzęt zawozimy na kemping samochodem, priorytetem może się stać komfort użytkowania, a niekoniecznie waga czy wymiary po spakowaniu.

Nie tylko kuchenki – szeroka oferta akcesoriów kuchennych Primus w sklepie 8a.pl

Choć marka słynie z palników, jej ofertę doskonale uzupełniają wszelkie akcesoria kuchenne, które mogą się przydać na kempingu, biwaku, czy ekspedycji górskiej. Wśród nich znajdziemy oczywiście naczynia turystyczne Primus. Lekkie garnki zostały idealnie dopasowane do poszczególnych palników. Znajdziemy wśród nich zarówno klasyczne aluminiowe modele do turystyki, jak i ultralekkie, profesjonalne menażki wykonane z tytanu. W ofercie znajduję się nawet duże garnki ze stali nierdzewnej do gotowania na ognisku. Znaczną część oferty Primus stanowią termosy, butelki na wodę i kubki. Świetnie sprawdzą się podczas wyjazdów, ale również na co dzień. Świetne właściwości użytkowe połączono w nich z nowoczesnym wyglądem. Akcesoria turystyczne Primus uzupełniają takie dodatki jak lampy kempingowe, sztućce, zapalarki i wiele innych drobiazgów. Wszystkie one zapewniają maksymalną funkcjonalność w czasie każdego wyjazdu. Dopracowywane przez lata projekty owocują wysoką niezawodnością oraz komfortem użytkowania. Akcesoria i kuchenki turystyczne Primus – sklep 8a.pl zapewnia pełną ofertę produktów tej marki.